A budai várban lévő múzeumban ünnepélyes keretek között nyitották meg a kiállítást, amelyen sort kerítettek Győr Béla és Klész László könyvének bemutatójára is. A szerzők témaválasztása nem a véletlen műve, könyvük címe („Katonaolimpikonok – magyar hivatásos katonasportolók a modern kori olimpiai játékokon”) önmagáért beszél.
Érdekességként említsük meg, hogy a kiállításon hatvannégy sportoló „jelenik meg” sporteszközein, érmein, egyéb, sporthoz és eredményeihez köthető személyes tárgyain keresztül. A könyvben 134 hivatásos katonasportolóról tesznek említést az olimpiák kapcsán; közülük 29 szerzett arany-, 18 ezüst-, míg 21 bronzérmet.
Az elsősorban vívásban, lövészetben, lovaglásban és néhány fizikai számban dicső történet a második világháborút követően száznyolcvan fokos fordulatot vett: amíg 1945 előtt katonákból lettek sportolók, addig utána döntően a sportolókból katonák. Az első hivatásos katonasportoló 1900-ban, Párizsban vett részt az olimpián, mindjárt kettő is: Szarvassy György és nemes Gregurich Amon vívásban indult. Az elmúlt három olimpián a jelenleg is aktív Kővágó Zoltán képviselte a katonasportolókat: diszkoszvetőnk Athénban ezüstérmet szerzett.