Súlyemelés: három magyar versenyző tesztel a londoni előolimpián

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.12.10. 13:02
Címkék
Három magyar súlyemelő is szerepel a londoni előolimpián, vagyis azon a hétvégi nemzetközi tesztversenyen, amellyel kipróbálják az erős emberek küzdelmeinek jövő nyáron otthont adó ExCel csarnokot.

A brit házigazdák, akik a nőknél a 69 és a plusz 75, míg a férfiaknál a 94 és a plusz 105 kilogrammos kategóriában rendeznek versenyeket, 20 ország 43 emelőjét hívták meg, köztük Magát Krisztinát, Gyurkovics Ferencet és Nagy Pétert.

Magát az ólomsúlyúak között próbál szerencsét, Nagyék pedig a férfiak hasonló felső súlycsoportjában lépnek pódiumra, egyformán vasárnap. A nőknél a „pluszosokat" két, egyformán hatfős csoportra osztották, s a magyar emelő a B-csoportban szerepel, míg Gyurkovics és Nagy a plusz 105 kg várhatóan tizenkétsportolót felvonultató A-csoportjában küzd meg a súlyzókkal délután.

A lényeg ugyan a csarnok „beüzemelése", azért – amint azt Bökfi János szövetségi kapitány az MTI-nek elmondta – a sikerrel megemelt súlyok nagyságais igen fontos, már csak azért is, mert példának okáért a novemberi, párizsi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon sem Magát, sem Gyurkovics nem produkált összetett eredményt. Előbbi – három sikeres szakítógyakorlat után – vádligörcs miatt lökni már képtelen volt, utóbbi pedig még a bemelegítéskor az edzőteremben megsérült, s egyetlen kísérlet nélkül visszalépett a vb-től.

Annál jobban helytállt Nagy Péter, aki az ólomsúlyúak között összetettben az igen jónak számító 8. helyet szerezte meg, 415 kg-os egyéni csúccsal.

Legfrissebb hírek

Sorozatban ötödik bajnokiján maradt érintetlen a Vidit két góllal legyőző Vasas kapuja

Labdarúgó NB II
21 perce

Tragédia Szerbiában: összeesett a hétfő esti bajnokin a Radnicski 1923 edzője, a kórházban elhunyt

Minden más foci
43 perce

Bernd Storck biztos benne, hogy pótselejtezős lesz a magyar válogatott

Magyar válogatott
53 perce

Serie A: a hajrában szerezte meg az első győzelmét a Genoa

Olasz labdarúgás
57 perce

Átszúrta egy faág a cipőjét, ennek ellenére nyert 80 kilométeren

Csupasport
1 órája

Jánosi Tamás visszatért a spanyol kézilabda élvonalba

Kézilabda
1 órája

Szoboszlai Dominik: Nem reménykedni kell, hanem dolgozni

Angol labdarúgás
1 órája

Cselgáncs: ihletett formában küzdött Szeleczki Szabina az U23-as Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik