Ajánló: megjelent Gallov Rezső új könyve a korábbi londoni olimpiákról

MTI MTIMTI MTI
2011.12.16. 12:21
Címkék
Londoni olimpiák 1908, 1948, 2012 címmel megjelent Gallov Rezső új könyve.

A szerző könyve pénteki bemutatóján elmondta, hogy a jövő évi ötkarikás játékok kapcsán idézte fel az olimpiák történetét, a brit fővárosra fókuszálva, amely – egyetlenként – immár harmadszor adhat otthont a világ legnagyobb sporteseményének.

A mű bemutatja az 1908-ban rendezett és a második világháborút követő 1948-as játékok történetét, valamint bepillantást nyújt a 2012-es olimpia rendezési jogáért zajló versengés kulisszatitkaiba is.

A Kossuth Kiadó gondozásában megjelent könyv – amelynek előszavát Schmitt Pál köztársasági elnök, a Magyar Olimpiai Bizottság örökös tiszteletbeli elnöke, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja írta – statisztikákat is tartalmaz, többek között az eddigi játékokról, a magyarok szerepléséről. Ára 2980 forint.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: öt párharc biztos, három valószínű, de a legjobb harmadikok helyzete is tisztulni látszik

Foci vb 2026
4 perce

Megdőlt a világbajnoki gólrekord; kikaptak a németek és az amerikaiak is – a 15. játéknap 16 gólja egy helyen

Foci vb 2026
9 perce

Tarolnak a Real Madrid játékosai – statisztika

Foci vb 2026
14 perce

Magyar Zsolt a több játéklehetőség reményében írt alá a Csíkszeredához

Labdarúgó NB I
23 perce

Törökország továbbra is hibátlan a házigazdák ellen – statisztikák

Foci vb 2026
33 perce

Minden idők legtöbb gólja világbajnokságon: 60 meccs után megdőlt a világrekord

Foci vb 2026
1 órája

Megdőlt a vb-gólrekord, Törökország a hajrában szerzett góllal az amerikaiak elleni győzelemmel búcsúzott

Foci vb 2026
1 órája

Ausztrália továbbment, Paraguay még várakozik; Törökország nyert egy meccset

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik