London 2012: mostantól az edzők is kapnak prémiumot Kanadában

MTI MTIMTI MTI
2011.11.20. 10:18
Címkék
A Kanadai Olimpiai Bizottság (COC) döntése értelmében a londoni játékoktól kezdve  az edzők is részesülnek eredményességi juttatásban a versenyzőik szereplésének függvényében.

Aranyéremért 10 000 (2.22 millió forint), ezüstért 7500 (1.665 millió forint), bronzért pedig 5000 (1.11 millió forint) kanadai dollár jár az adott trénernek, a prémium minden esetben fele annak az összegnek, amelyet a dobogón végzett sportoló kap.

A kanadai ötkarikás testület és az eredményesen szerepelt versenyző dönti el, hogy melyik edző részesülhet a jutalomban. Esetenként több szakembert is meg lehet nevezni, ilyenkor osztódik az összeg.

A COC a pekingi olimpia után 515 000, a vancouveri téli játékokat követően pedig .,7 millió kanadai dollárt osztott szét a versenyzők között.

Legfrissebb hírek

Hollandia csoportgyőztes, Japán második, Svédország harmadik – mind továbbmentek

Foci vb 2026
21 perce

Hollandia Tunézia legyőzésével csoportgyőztes, így elkerülte Brazíliát

Foci vb 2026
28 perce

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
30 perce

Összesen 16 (!) változás az USA-nál és a már kiesett törököknél – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
31 perce

Szép támadás után szerzett vezetést Japán, hatalmas Elanga-bombával egyenlítettek a svédek – videó

Foci vb 2026
55 perce

Nem lehet nem szeretni a holland szurkolókat – videó

Foci vb 2026
1 órája

Hollandia gyorsan eldöntötte, a japán–svéden még nincs gól – félidők

Foci vb 2026
1 órája

Mutatjuk a holland gólokat

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik