London 2012: megrekedt a tárgyalás az olimpiai stadion jövőjéről

2011.10.11. 11:53
Címkék
Megrekedtek a tárgyalások, így még nem született jogerős megállapodás arról, hogy a jelenleg másodosztályú West Ham United labdarúgócsapatáé lesz-e a jövő évi londoni ötkarikás játékok versenyeinek otthont adó Olimpiai Stadion.

A BBC televízió kedden arról számolt be, hogy az Olympic Park Legacy Company (OPLC), az ötkarikás létesítmények kezeléséért, fejlesztéséért és későbbi hasznosításáért felelős állami szervezet nem folytatta a megbeszéléseket, mert az élvonalban szereplő Tottenham Hotspur futballklub megtámadta az OPLC februári döntését, amelynek értelmében az olimpia után a West Ham használhatná a létesítményt.

A Spurs szerint a WHU 40 millió fontos kölcsönt kapott a newhami tanácstól, s ezzel tisztességtelen gazdasági előnyre tett szert a pályázat benyújtásakor, így a döntés jogszerűtlen volt.

Az OPLC most azt szeretné, ha a stadion köztulajdonban maradna, és új pályázatot ír ki, melynek értelmében nem a létesítmény megvásárlására, hanem annak bérlésére lehet kandidálni. A West Ham bejelentette, a bérleti jogért kiírt pályázaton is részt akar venni, míg a Tottenham részéről egyelőre senki sem nyilatkozott.

Februárban azért is a West Ham lett a befutó, mert vezetői közölték: az olimpia után is meghagynák a játékteret övező rekortánt, így a létesítményben a jövőben is rendezhetnének atlétikai viadalokat. A Tottenham ugyanakkor jelezte, teljesen átépítené a 80 ezer fő befogadására alkalmas arénát, és eltüntetné a futópályát is. Utóbbi megtartása azért is fontos Londonnak, mert a 2017-es atlétikai világbajnokság megrendezésére benyújtott pályázatban az olimpiai stadion szerepel a versenyek helyszíneként.

A Spurs szerint a WHU 40 millió fontos kölcsönt kapott a newhami tanácstól, s ezzel tisztességtelen gazdasági előnyre tett szert a pályázat benyújtásakor, így a döntés jogszerűtlen volt.

Az OPLC most azt szeretné, ha a stadion köztulajdonban maradna, és új pályázatot ír ki, melynek értelmében nem a létesítmény megvásárlására, hanem annak bérlésére lehet kandidálni. A West Ham bejelentette, a bérleti jogért kiírt pályázaton is részt akar venni, míg a Tottenham részéről egyelőre senki sem nyilatkozott.

Februárban azért is a West Ham lett a befutó, mert vezetői közölték: az olimpia után is meghagynák a játékteret övező rekortánt, így a létesítményben a jövőben is rendezhetnének atlétikai viadalokat. A Tottenham ugyanakkor jelezte, teljesen átépítené a 80 ezer fő befogadására alkalmas arénát, és eltüntetné a futópályát is. Utóbbi megtartása azért is fontos Londonnak, mert a 2017-es atlétikai világbajnokság megrendezésére benyújtott pályázatban az olimpiai stadion szerepel a versenyek helyszíneként.

Legfrissebb hírek

Ecuador vezet Németország ellen!

Foci vb 2026
1 perce

Pépé duplázott, Elefántcsontpart már kettővel vezet

Foci vb 2026
17 perce

Már megy a második félidő az E-csoportban

Foci vb 2026
30 perce

Francia Alpok 2030: a síalpinizmus marad a programban

Téli olimpia 2026
42 perce

Félidőben 1–1-re áll Németország és Ecuador, Elefántcsontpart vezet

Foci vb 2026
53 perce

A PSG után a Sunderland adja a legtöbb, gólszerző játékost

Foci vb 2026
56 perce

Díjugrató vk: brazil győzelem a nagydíjra minősítő Big Touron a Nemzeti Lovardában

Egyéb egyéni
1 órája

Pépé duplázott – vb-gólok videón

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik