Légiósok: Viníciusék elveszítették a ciprusi aranyrangadót

2022.05.08. 23:53
Vasárnap nem volt jó napja a külföldön, első és másodosztályban légióskodó magyar labdarúgók többségének, gólt vagy gólpasszt egyikük sem jegyzett.

Cipruson három magyar légiós is pályára lépett vasárnap. A magyar-brazil Paulo Vinícius csapata, az APOEL (a hétszeres válogatott védő a csapatkapitánya az együttesnek) azzal a céllal léphetett pályára a listavezető Apollon vendégeként, hogy egy győzelemmel élre álljon a bajnokságban, de miután 3–2-re kikapott a listavezetőtől, az Apollon két fordulóval a vége előtt már négy ponttal vezet.

A 3. helyen Gyurcsó Ádám csapata, az AEK Larnaca áll, miután 1–1-es döntetlent játszott vasárnap az egy ponttal és egy hellyel mögötte álló, Bognár Istvánt is foglalkoztató Arisz ellen. Mindkét magyar kezdett a meccsen, Gyurcsó végig a pályán volt, Bognárt lecserélték.

Lengyelországban a Lech Poznan tett nagy lépést a bajnoki cím felé, azzal, hogy 2–1-re legyőzte idegenben a Vida Kristophert végig a kispadon tartó Piast Gliwicét. Miután a 2. helyen álló Raków csak ikszelt a Cracoviával (2–2), a poznaniak előnye két pont két fordulóval a vége előtt.

AUSZTRIA, 2. LIGA
28. FORDULÓ

Austria Lustenau–St. Pölten 3–0
Lustenau: Tiefenbach Dánielt nem nevezték.

CIPRUS, 1. DIVISION
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 8. FORDULÓ
AEK Larnaca–Arisz Limassol 1–1
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádám kezdőként végigjátszotta a meccset; Arisz: Bognár István kezdett, a 13. percben sárga lapot kapott. a 63. percben lecserélték.
Apollon–APOEL 3–2
APOEL: Vinícius Paulo kezdett, végig is játszotta a meccset, a 84. percben sárga lapot kapott.

DÁNIA, SUPERLIGA
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 7. FORDULÓ
20.00:
Aarhus–SönderjyskE
SönderjyskE: Prosser Dániel sérült, nem nevezték.

DÉL-KOREA, K LEAGUE
11. FORDULÓ
Kangvon–Ulszan Hyundai 1–3
Ulszan Hyundai: Koszta Márkot nem nevezték.

HOLLANDIA, EREDIVISIE

32. FORDULÓ
AZ Alkmaar–Ajax 2–2
AZ: Kerkez Milos a kispadon ült, nem állt be.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
34. FORDULÓ
Rijeka–Hajduk Split 0–3
Hajduk: Lovrencsics Gergő a 67. percben állt be csereként, a 85. percben sárga lapot kapott.
Dinamo Zagreb–NK Osijek (Eszék) 3–0
Osijek: Kleinheisler László kezdett, a szünetben lecserélték.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
32. FORDULÓ

Piast Gliwice–Lech Poznan 1–2
Piast Gliwice: Vida Kristopher a kispadon ült, nem állt be.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
33. FORDULÓ

RB Leipzig–Augsburg 4–0
Leipzig: Gulácsi Péter kezdett, a 87. percben lecserélték, Willi Orbán kezdőként végigjátszotta a meccset, Szoboszlai Dominik a 71. percben állt be csereként.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
33. FORDULÓ
Grasshoppers–Sion 0–1
Grasshoppers: Bolla Bendegúz kezdett, a 81. percben lecserélték.
Lausanne–FC Basel 0–0
Basel: Szalai Ádám kezdőként végigjátszotta a meccset.

SZERBIA, SZUPERLIGA
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ
Radnicski 1923–FK Proleter 2–1
Proleter: Kun Bertalan kezdett, a 24. percben sárga lapot kapott, a szünetben lecserélték.