Légiósok: Sallai nagy napja, 6–1-es győzelem a vége – videó

2017.11.25. 19:05
Sallai Roland két góljának és egy gólpasszának is köszönhetően a Bajnokok Ligája-résztvevő APOEL hazai pályán 6–1-re kiütötte az Olympiakosz Nicosiát a ciprusi első osztályú labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján.

A magyar válogatott támadó a 22. percben tökéletesen felépített kontratámadás végén szerezte meg az első gólját – ezzel az APOEL már 2–0-ra vezetett –, majd két perccel később gólpasszt adott Igor de Camargónak. Az első félidő végén Ghayas Zahid tovább növelte az előnyt (4–0), majd miután a vendégek szépítettek, a 69. percben Sallai fejjel is betalált (5–1).

Három perccel később Jorgosz Donisz vezetőedző lecserélte a magyar futballistát, aki az APOEL színeiben az első hét bajnoki mérkőzésén összesen ért el két gólt és egy gólpasszt, míg most egy meccs alatt.

A BL-csoportjában utolsó helyen álló APOEL sorozatban a harmadik győzelmét aratta, hátránya hat pont a listavezető és két meccsel többet játszó AEK Larnaca mögött.

SALLAI ELSŐ GÓLJA ÉS GÓLPASSZA 1:19-TŐL, MÁSODIK TALÁLATA 5:58-TÓL

A szlovák bajnokságban a Holman Dávidot végig soraiban tudó Slovan Bratislava idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Podbrezovával. A pozsonyi csapat gólját a magyar középpályás készítette elő szögletből.

HOLMAN GÓLPASSZA 0:53-TÓL (A VIDEÓ A VISSZASZÁMLÁLÓ LEJÁRTA UTÁN TÖLTŐDIK BE)

A skót másodosztályban László Csaba csapata, a Dundee United 1–1-re végzett a nyeretlenül sereghajtó Brechin otthonában, így átvette a vezetést a tabellán. A Dundee-t egy, illetve két ponttal követő St. Mirren és Livingston kedden rangadót vív egymással.

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Admira–Mattersburg 2–0
Mattersburg: Varga Barnabás nem került be a meccskeretbe.

LIGUE 2
16. FORDULÓ
Le Havre–Lens 1–0
Le Havre:Bese Barnabás végig a pályán volt.

HONGKONG, PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ (ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS)

Kuangcsou R&F U19–Kitchee 1–3
Kitchee: Vadócz Krisztián végigjátszotta a mérkőzést.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
17. FORDULÓ

Hajduk Split–Osijek 1–1
Hajduk Split:Futács Márkó sérülés miatt nem lépett pályára.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
17. FORDULÓ
Pogon Szczecin–Piast Gliwice 2–2
Pogon:Gyurcsó Ádám végig a kispadon ült.
Korona Kielce–Legia Warszawa 3–2
Legia: Nagy Dominik nem került be a meccskeretbe.

SERIE B
16. FORDULÓ
Avellino–Palermo 1–3
Palermo:Balogh Norbert nem volt tagja a meccskeretnek.

SPANYOLORSZÁG, SEGUNDA DIVISIÓN
16. FORDULÓ

Real Oviedo–Numancia 3–1
Oviedo: Hidi Patrik bekerült a mérkőzéskeretbe, de nem cserélték be.

TÖRÖKORSZÁG, TFF 1. LIG
13. FORDULÓ

Adanaspor–Gaziantepspor 3–2
Adanaspor: Koman Vladimir végigjátszotta a meccset, és ő szerezte csapata első gólját.