Pór Károly
2022.03.13 19:20 Frissítve: 2022.03.13 23:35

Radó mindent kihagyott, a 11-est is, mégis nyert a Vasas

A labdarúgó NB II 28. fordulójában a Vasas rengeteg helyzetet kihagyott ugyan az ETO ellen, Radó András még 11-est is hibázott, de 2–0-ra győzött a fővárosi csapat, így növelte előnyét a tabella élén.

Nem adta könnyen a három pontot a Győr, de a piros-kékben játszó Vasasnak sikerült nyernie, így növelte az előnyét a tabella élén (Fotók: Földi Imre)

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

VASAS–ETO FC 2–0 (0
–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1063 néző. Vezette: Radványi Ádám (Becséri Gergely, Márkus Péter)
VASAS
: Jova – Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye – Pátkai, Berecz, Márkvárt (Hinora, a szünetben) – Radó (Pekár, 90+1.), Zimonyi (Hidi M, 75.), Ihrig-Farkas (Feczesin, 63.). Vezetőedző: Kuttor Attila
ETO FC
: Fadgyas – Kovács K., Kiss M., Fodor, Csonka – Óvári, Toma, Tuboly (Erdei M., 84.), Vitális – Priskin (Farkas B., 66.), Berki (Bacsa, 63.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Kiss M. (72. – öngól), Feczesin (89.)
Kuttor Attila
: – Már az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát, hiszen rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ezért külön öröm, hogy nem adták fel a játékosok, és a hajrában sikerült megtörni a győriek ellenállását.
Klausz László: – Nagy erőket mozgósítottunk a védekezésben, talán ha kicsit bátrabban és pontosabban játszunk, meglepetés is lehetett volna a vége.

Kimondottan jó iramban kezdődött a Vasas–ETO mérkőzés, és nem túlzás azt mondani, az első fél órában záporoztak a helyzetek.

A győriek már fél perc elteltével megszerezhették volna a vezetést, de Berki István négy méterről nem tudta ellőni a labdát Jova Levente mellett. A folytatásban főleg a hazaiak hagytak ki nagyobbnál nagyobb ziccereket, Radó András és Ihrig-Farkas Sebestyén is többször próbálkozhatott, ám nem tudtak túljárni Fadgyas Tamás eszén.

Radó még 11-esből sem tudott betalálni: a saját maga által kiharcolt büntetőt középre lőtte, és a labda elakadt a vetődő Fadgyas lábában.

Fadgyas lábbal védte Radó 11-esét (Fotó: Földi Imre)

A második félidőben kevesebb volt a helyzet, de a 61. percben így is újabb 11-eshez juthatott volna a Vasas, mert Fadgyas Tamás a labda helyett csak a ziccerben kilépő Zimonyi Dávid lábát érte el, azonban Radványi Ádám játékvezető nem látott szabálytalanságot.

A Vasas azonban úgy is közel került a meccs megnyeréséhez, hogy nem talált a kapuba, ugyanis egy szögletnél a győri Kiss Máté felszabadítás helyett a saját hálójába talált.

A folytatásban még jött egy Radó András-kapufa – túlzás nélkül állíthatjuk, a csatár vezethetné a bajnokság góllövőlistáját, ha az összes helyzetét belövi a Győr ellen –, no meg egy közeli találat Feczesin Róberttől (aki így már kilencgólos és vezeti a házi góllövőlistát a nyolcgólos Radó előtt), így a Vasas 2–0-ra győzött és négypontosra növelte az előnyét a tabella élén a Békéscsabától vereséget szenvedő, 2. helyen álló DVTK-val szemben.

20. Budafoki MTE 27 5 8 14 25–37 –12  23

VÉGE A MECCSNEK! GYŐZÖTT A VASAS ÉS NÖVELTE ELŐNYÉT A TABELLÁN.

91. perc. Radó helyett Pekár állt be.

89. perc. 2–0! Hinora ugratta ki középről a jobb oldalon Szivacskit, akinek a középre passzolt labdáját a hosszún érkező Feczesin négy méterről továbbította a kapuba. Feczesin a 9. gólját szerezte az idényben.

86. perc. Fodor nyújtott lábbal rúg oda Hidinek, a sárga lap a minimum...

84. perc. Erdei állt be Tuboly helyére.

84. perc. RADÓ EZT IS KIHAGYTA! Radó balról, 17 méterről találta el a jobb oldali kapufát, a kipattanóból pedig Hinora a háló tartó vasra lőtte a labdát.

82. perc.  Iyinbor hátulról rúgott oda Farkasnak, járt a lap.

75. perc. Zimonyi helyett Hidi M állt be.

74. perc. Pátkai szabálytalankodik, sárga lap.

72. perc. ÖNGÓL, VEZET A VASAS! Hinora jobb oldali szögletét a középen felszabadítani szándékozó Kiss Máté a saját kapujába lőtte. 1–0

69. perc. Pátkai esett el a tizenhatoson belül egy szöglet után, de a visszajátszás alapján úgy tűnt, nem történt szabálytalanság.

66. perc. Priskin helyett Farkas B. állt be.

Toma a 13. sárga lapját kapta az idényben.

66. perc. Toma rántotta le Radót a pálya közepén egy sárga lapért.

63. perc. Cserék mindkét oldalon.  Ihrig-Farkas helyére Feczesin állt be, a győrieknél Berki helyén Bacsa.

61. perc. FADGYAS KIJÖN, ZIMONYI ELESIK, NINCS BÜNTETŐ! Zimonyi lépett ki egy mélységi passzal, Fadgyas kifutott, de a labda helyett Zimonyi lábát érte el, a csatár el is tudta pöckölni még a labdát a kapus mellett, de nem volt benne erő, a játékvezető pedig nem látott szabálytalanságot, hiába esett el a csatár.

59. perc. Zimonyi eddig nem sok vizet zavart, de most ő került lövőhelyzetbe, ám szögletre mentettek a vendégek. A szögletből Otigba előtt adódott helyzet, de szabálytalanságot látott a játékvezető, szabadrúgás kifelé.

58. perc. Hinora jó 28 méterről lőtt, de a középre tartó kísérlet nem okozott gondot Fadgyasnak.

57. perc. Vitális távoli lövése elkerülte a kaput.

54. perc. Pátkai kiugratásával Ihrig-Farkas került a jobb oldalon a védők mögé, de a középre adását Kovács vágta ki.

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ.

Csere a szünetben. Márkvárt helyére Hinora áll be a Vasasnál.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! A Vasas sok helyzetet alakított ki, de mindegyiket kihagyta, így hiába játszott nagy fölényben, gól nélküli döntetlennel zárult az első félidő.

A Győrnek időnként volt ereje egy-egy ellentámadásra, de a Vasas irányította az első félidőt (Fotók: Földi Imre)

38. perc. Ihrig-Farkas ezúttal a jobb szélről lőhetett, de a rövid alsóba tartó labdát könnyedén fogja meg Fadgyas.

Fadgyas (jobbra) volt az első félidő főszereplője

Az első húsz perc rohanása után azért kissé leült a meccs, bár továbbra is a Vasas birtokolja a labdát, a meccs ezen szakaszában nem alakulnak ki újabb gólhelyzetek.

30. perc. Berecz a tizenhatoson kívülről, középről csavart a kapu fölé.

Az első 30 percben Márkvárték nagyrészt a kapuja elé szorították az ETO-t

23. perc. ZÁPOROZNAK A HELYZETEK. Ihrig-Farkas ezúttal nyolc méterről lőhetett, de feladta a labdát a kapus kezébe.

22. perc. Egy kapu előtti kavarodásból betalál a Vasas, de Otigbát szabálytalannak látta a játékvezető, szabadrúgás kifelé.

22. perc. MÁR MEGINT MI MARADT KI?! Radó ezúttal előkészített, a kiugratásából Ihrig-Farkas lőhetett 11 méterről, de Fadgyas megint védett.

20. perc. RADÓ MINDENT KIHAGY! Ezúttal a balról érkező magas labdát a 11-es ponttal egy magasságban fejelte a kapu mellé.

18. perc. NINCS GÓL. Radó középre tartó lövését az elvetődő Fadgyas kirúgja, kimaradt a 11-es!

17. perc. BÜNTETŐ! Radót buktatják a tizenhatoson belül, 11-es!

16. perc, KAPUFA! Silye újabb bal oldali beadását Fadgyas Ihrig-Farkas elé ütötte, aki fordulásból, ballal tüzelt nyolc méterről, de a lécet találta telibe.

13. perc. RADÓ! Szépen járatta körbe a labdát az ellenfél tizenhatosánál, Silye bal oldali beadását pedig egyből a kapura lőtte bal lábbal, 13 méterről Radó, de a lövése elkerülte a kaput.

11. perc. NAGY MENTÉS! Berecz már lövésre lendítette a labdát a kapuval szemben, a tizenhatos vonaláról, de az egyik visszaérő győri játékos szögletre rúgta a labdát. A hazai szögletből azonban nem lett helyzet egy szabálytalanság miatt, az ETO jöhetett szabadrúgással kifelé.

9. perc. JOVA VÉD! A Szivacski mögött a bal oldalon kiugró Óvári került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, de éles szögből leadott kísérletét a rövid saroknál védi Jova.

8. perc. Helyzet a másik oldalon is: Bal oldali Vasas-beadásra érkezik Ihrig-Farkas, aki Óvári szorításában próbál fejelni, a labda fölé megy. A hazai támadó szögletet reklamál, de kirúgással folytatódhatott a meccs.

1. perc. HATALMAS GYŐRI HELYZETTEL INDULT A MECCS. Alig fél perc telt el, amikor egy jobb oldali Kovács-beadást Priskin fejelt le Berki elé, aki négy méterről nem tudta elpasszolni a labdát a kimozduló Jova mellett, a kapus védeni tudott.

ELKEZDŐDÖTT A MECCS! A hazaiak kezdtek. Piros-kékben a Vasas, fehérben az ETO.

A kezdő sípszó előtt a Vasas női röplabdacsapatát köszöntik a szurkolók.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy az előző három bajnokiját megnyerő Vasas a tavaszi első bajnoki győzelmét a legutóbbi fordulóban elérő ETO ellen.

A Vasas egy győzelemmel négypontosra növelheti az előnyét a 2. DVTK előtt, miután a diósgyőriek délután kikaptak a Békéscsabától.

A forduló eddigi eredményei itt olvashatók!

A Vasasnak van miért visszavágnia, hiszen szeptemberben az ETO hazai pályán 3–1-re megverte a Vasast, viszont a két csapat legutóbbi fővárosi meccsét az angyalföldiek nyerték meg tavaly májusban 3–0-ra.

2022.12.04 02:08:06

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Négy gólt szerezve győzte le a Siófokot a Kozármisleny

2022.12.03 17:34:17

A Szeged nem bírt a Szparival, így öt mérkőzés is 1–1-gyel végződött a 19. fordulóban.

2022.12.01 08:39:00

Horváth Dávid vezetőedző irányítása alatt hatodik mérkőzésén maradt veretlen a fővárosi kék-fehér csapat.

Már a találkozó elején előnybe került a házigazda, a végjátékban válaszoltak a vendégek.

Nem bírt egymással a két csapat: egy gól itt, egy gól ott, és így pontosztozkodás lett a vége.