Győzött Tiszakécskén és őrzi első helyét a Pécs

S. L.S. L.
2022.10.16. 16:50
Először győzte le a Pécs a Tiszakécskét bajnoki mérkőzésen (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Pécsi MFC Tiszakécskén is nyerni tudott 2-1-re, így továbbra is első helyen áll a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–PÉCSI MFC 1–2(01)
Tiszakécske Városi Sportcentrum, 450 néző, Vezette: Hanyecz Bence (Nagy Viktor, Ring Kevin)
TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B., Végső, Farkas A. (Vachtler, a szünetben), Farkas N. – Geiger (Winkler A., a szünetben), Szekér (Oláh M., 71.), Kiss N. (Lovas Zs., a szünetben), Erdei C. – Zamostny, Balajti (Horváth Z., 60.). Vezetőedző: Visinka Ede
PÉCS: Helesfay– Hadaró, Rácz L., Katona L., Terbe (Harsányi I., 74.) – Szeles–Kocsis B. (Takács Zs., 79.), Nikitscher, Kesztyűs (Marques-Airosa, 86.), Gera Z. (Mayer, 74.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző:Horváth Z. (68.), ill. Rácz L. (8.), Tóth-Gábor K. (62.)
MESTERMÉRLEG:
Visinka Ede:Gratulálok a Pécsnek, nem véletlenül első a tabellán, de azt gondolom, hogy magunkat vertük meg a mai napon. A legjobb egy vendégcsapatnak pontrúgásból előnyt szerezni. Mentünk előre, futballoztunk, de kihagytuk a helyzeteinket. A második félidőben nagyobb kockázatot vállaltunk. Adtunk egy gólpasszt az ellenfél játékosának. Ráadásul a Pécs agresszív játékának nem tudtunk ellenállni. Sajnálom, mert van bennünk futball. A mérkőzés vége miatt nem érheti kritika a fiúkat, ám a meccs első kétharmadával elégedetlen vagyok. Nem elég csak kivinni a mezt a pályára.
Weitner Ádám:Erős csapat ellen hagytuk el győztesen a pályát. Az első harmincöt percben nagyon jól fociztunk. Ez már kezd úgy kinézni, ahogy szeretném. Ezt kell kitolni a meccs egészére, hogy ne ingadozzunk. A végén vért kellett izzadni és ezt meg is tettük. Nagy volt a szívünk. A játékosok mindent megtettek a siker érdekében. Le a kalappal, csapatmunka volt!

Horváth Zoltán, a kécskei gólszerző (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Korábban a Pécs még sohasem tudta bajnoki mérkőzésen legyőzni a Tiszakécskét. Ennek tükrében a pécsi klub honlapja ,,mumusként" aposztrofálta a hazai csapatot előzetes beharangozó cikkében.

A pécsi átok aztán gyorsan elillant, hiszen már a 8. percben megszerezte a vezetést a vendéggárda. A csapatkapitány Rácz László fejelt a kécskei kapuba egy szöglet után. Lemaradtak róla a hazai védők, Antal Botond pedig nem érte el a labdát.01.

A kapott gól megfogta a hazai együttest, nem tudott mit kezdeni a Pécs agresszív futballjával. Ennek ellenére maradt ki nagy hazai helyzet Balajti Ádám révén, akit Szekér ugratott ki. A kécskei játékos betört a tizenhatoson belülre, majd nem tudta ellőni a labdát Helesfay mellett a 29. percben.

A második félidőben javult a Tiszakécske, a beálló cseréknek köszönhetően. Ennek ellenére egy eladott labda után a Pécs könyörtelenül büntetett Tóth-Gábor Kristófáltal a 62. percben. A pécsiek csatára a jobb oldalon ment el villámgyorsan, majd kilőtte a hosszú alsót. 0–2.

A vendéglátók mindent egy lapra feltéve rohamoztak a meccs végén.Lovas Zsombor bal oldali beadása után a hórihorgas kécskei csatár, Horváth Zoltánfejelt Helesfay Donát kapujába a 68. percben. 1–2.

A pécsiek szívósan védekeztek a mérkőzés hátralévő részében, s ennek meglett a jutalma: három ponttal távoztak Tiszakécskéről.

Szombathelyi Haladás–MTK Budapest 3–2

Parázs jelenet a pécsi padnál (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
20. Békéscsaba 1912 Előre1223714–18–49

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető.

88. perc: Marques Airosa is sárgát kapott.

87. perc:Helesfay kapott sárga lapot időhúzásért.

86. perc: Kesztyűs helyett Marques Airosa a pályán.

79. perc: Kocsis B. helyett Takács Zs. a pályán a pécsieknél.

74. perc: Kettős pécsi csere: Gera Z. és Terbe B. hagyta el a pályát. Mayer J. és Harsányi I. váltotta őket.

71. perc:Szekér Ádám helyett Oláh Máté a pályán.

68. perc: GÓÓL! Horváth Z. fejese után szépített a Tiszakécske. Lovas Zsombor bal oldali beadása után fejelhetett a hórihorgas kécskei csatár. 1–2.

62. perc: GÓÓL! Tóth-Gábor K. betört a 16-os jobb oldalánál és kilőtte a hosszú alsót. Antal Botondnak nem volt esélye. 0–2.

60. perc:Balajti helyére Horváth Z. érkezett.

58. perc: Nikitscher T. kapott sárga lapos figyelmeztetést.

52. perc: Szekér Ádám kapott sárga lapot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

A szünetben hármat cserélt Visinka Ede: Érkezett Winkler A., Vachtler, és Lovas Zs., elhagyta a pályát Kiss N., Farkas A. és Geiger.

45. perc: Véget ért az első félidő.

32. perc: Farkas Norbert kapott sárga lapot.

29. perc: Szekér ugratta ki Balajtit, aki nagy helyzetben Helesfayba lőtte a labdát.

Helesfay nagyot védett Balajti helyzeténél (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

20. perc: Többnyire mezőnyben folyik a játék. A Pécs őrzi előnyét.

8. perc: GÓÓL! A pécsiek megszerezték a vezetést. A gólt Rácz László szerezte, aki egy szögletet követően érkezett középen és fejelt a tiszakécskei kapuba.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Melegítő pécsi játékosok (fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Érkeznek a pályára a csapatok! A hazaiak fehérben, a vendégek piros-fekete mezben lépnek pályára.

A baranyaiak ,,mumusként" tekintenek a Tiszakécskére. Most viszont veretlenül érkeztek Bács-Kiskun megyébe.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy az egyedüliként veretlen, listavezető Pécs a 12. helyezett Tiszakécske otthonában.