A Budaörs emberhátrányban is nyert Szolnokon

2022.01.30. 12:50
Leginkább a küzdelem dominált a Szolnok (kékben) és a Budaörs meccsén (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a Budaörs hamar vezetést szerzett Szolnokon, és a vendégek hiába kerültek emberhátránya a második félidőben, megőrizték egygólos előnyüket. A két debütáló edző, Romanek János és Toldi Gábor csatájának végén tehát utóbbi örülhetett (0–1).

A tavaszi idény előtti NB II-es beharangozónkat itt olvashatja.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–BUDAÖRSI SC 0–1 (0–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 200 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Varga Gábor, Tőkés Róbert)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Tóth B., Lakatos Cs. (Kurdics, 75.) – Tisza K., Földi M. (Tömösvári, 66.), Rokszin (Hleba, 55.) – Busa (Lakatos I., 66.), Sipos Z. (Tóth L., a szünetben). Vezetőedző: Romanek János
BUDAÖRS: Slakta – Tóth K., Gyurácz, Tányéros, Galambos – Zsidai, Sajbán Miklós – Vankó (Csillag, 68.), Halácsi (Kapronczai, 86.), Winkler (Molnár M., 86.) – Balázs Zs. (Horváth B., 79.).Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Sajbán Miklós (14.)
Kiállítva: Zsidai (71.)
Romanek János: – A futball ezúttal sajnos a rosszabbik arcát mutatta nekünk. A szél nagyban befolyásolta a játékot, de így is voltak lehetőségeink, s ha pontosabbak vagy bátrabbak vagyunk, pontot szerezhettünk volna. Azonban dolgozunk tovább, a fiúknak is elmondtam, csak akkor szabad feladni, amikor már jönnek feladni az utolsó kenetet.
Toldi Gábor: – Irreális körülmények között játszott mindkét csapat, vonatkozik ez a szélre és a pályára is. Igyekeztünk célfutballt játszani, nem a szép játékra törekedtünk. Szerencsére a kiállítás után sem volt gondunk a védekezéssel, a beívelt labdákat folyamatosan kontrolláltuk, így meg tudtuk őrizni előnyünket, s nagyon fontos három pontot szereztünk.

Két olyan csapat mérte össze erejét a Tiszaligeti Stadionban, amelyik a kiesés elől menekül, de ami ennél is érdekesebb, hogy mindkét félnél edzőt váltottak a télen. Nagy különbség viszont, hogy Szolnokon már december közepén kinevezték az addigi másodedzőt, Romanek Jánost, aki így a teljes felkészülést levezényelhette. Ellenben Budaörsön csupán január 17-én ült le a vezetőedzői székbe Toldi Gábor, így kevesebb mint két hete volt felkészíteni a csapatot a bajnoki folytatásra. Mindez azt is eredményezte, hogy a 45 éves tréner csak egy edzőmérkőzésen ült a kispadon, amire nem lehet ráfogni, hogy jól sikerült volna, mivel a zöld-fehérek 7–0-s vereséget szenvedtek a Kecskemét vendégeként.

A találkozón aztán nehéz volt megállapítani, melyik edző mit szeretne játszatni csapatával, ugyanis akkora volt a szél, hogy az alapjaiban határozta meg a játék képét. Ráadásul Sajbán Miklós szerencsés szabadrúgásgóljával hamar vezetést szereztek a vendégek (0–1), ami megint csak módosította az eredeti terveket: a Budaörs visszaállt védekezni, a hazaiak számára pedig még nehezebb volt fogást találni rajta. Nem is igazán sikerült helyzeteket kialakítania a Szolnoknak, ám a szünet előtt így is majdnem összejött az egyenlítés, Lakatos Csaba azonban a kapu torkából fölé fejelt.

A második félidő első percei a vendégeké voltak ugyan, de ezt követően már végig a hazaiak irányítottak, akik előtt óriási sansz adódott, miután Zsidai László butaságamiatt emberelőnybe kerültek. Ám hiába a kék-fehérek létszámfölénye, egy veszélyes fejest és egy véleményes büntetőszituációt leszámítva nem sikerült igazi zavart okozniuk a budaörsi kapu előtt. Ezen a mérkőzésen nem volt a szolnokiak között olyan játékos, aki a hátára tudta volna venni a csapatot, így nem is jött össze az egyenlítés, a vendégek örülhettek a lefújáskor.

A debütálás tehát Toldi Gábornak sikerült jól a kispadon, a hazaiak mestere, Romanek János egyelőre nem tudta elmozdítani a Tisza-parti együttest a kiesőzónából.

20. Tiszakécske21431420–41–2115

90+4. perc: Vége! Hiába nyomott az utolsó másodpercekig is a Szolnok, nem tudott begyötörni egy gólt, így a Budaörs nyerte a mérkőzést! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: A játékvezető négy percet hosszabbít.

86. perc: Kettőt cserél a Budaörs, lejön Halácsi Fülöpés Winkler András, bemegy Kapronczai Gergelyés Molnár Márkó.

86. perc: Halácsi is sárgát kapott.

85. perc: Tóth László tűnt el a tizenhatoson belül, de a játékvezető továbbot intett. A támadó reklamált az eset miatt, amiért sárgát kapott.

79. perc: Csere a vendégoldalon, Balázs Zsolt helyett Horváth Barnabás a pályán.

75. perc: Az utolsó hazai csere, Kurdics Levente jön Lakatos Csaba helyére.

71. perc: KIÁLLÍTÁS, EMBERHÁTRÁNYBAN A BUDAÖRS! Óriási butaság Zsidaitól, sárga lapja tudatában elrúgja a labdát a sípszó után, amiért megkapja a második sárgát, majd a pirosat is!

70. perc: Kovács Olivér kapott sárgát, leginkább a reklamálás miatt, a szabálytalanság nem ért lapot.

69. perc: Tömösvári jobb oldali beadása után Tisza fejelt 10 méterről, centikkel a bal kapufa mellé!

68. perc: A vendégek is változtatnak, Vankó Imre helyett Csillag Dárius érkezik.

66. perc: Kettős csere a Szolnoknál, bejön Tömösvári Bálint és Lakatos István, lemegy Földi Marcell és Busa Bence.

61. perc: Vankó is besárgult, miután faultolta Földit.

60. perc: Hleba lökte fel Halácsit, amiért besárgult.

55. perc: Bemutatkozik a MÁV új szerzeménye, Hleba Tamás, aki Rokszin Ádámot váltja.

47. perc: Gyurácz vágta jócskán fölé 10 méterről.

46, perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Cserélnek a hazaiak, Sipos Zoltán helyére Tóth László érkezik a szünetben.

Vankó Imréék (18) örülhettek a Földi Marcellt (kékben) is soraiban tudó Szolnok ellen (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

45+1. perc: Véget ért az első játékrész!

45+1. perc: Rokszin tekert be szabadrúgást a jobb oldalról, a hosszún Lakatos Csaba érkezett, azonban 3 méterről fölé fejelt!

45. perc: Egy perc a ráadás.

45. perc: Tányéros kapott sárgát reklamálásért.

Nyom a Szolnok, de egyelőre a helyzetek nem jönnek, mindig valami hiba csúszik a hazaiak játékába.

34. perc: Ezúttal Tóth Keve faultolt, amiért neki is járt a sárga.

29. perc: Rokszin lőtt 18 méterről, éles szögből, Slakta csak öklözni tudta a labdát!

200 néző látogatott ki a Tiszaligeti Stadionba.

Nem kímélte egymást a két csapat a nagy szélben (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

25. perc: Winkler buktatta ellenfelét, így ő is sárgát kapott.

17. perc: Zsidai vágta fel csúnyán Lakatos Csabát, amiért sárgát kapott.

14. perc: GÓL! VEZET A BUDAÖRS! Sajbán Miklós tekert be egy szabadrúgást balról, az oldalvonal mellől, a labda élesen csavarodott középre, s végül érintés nélkül vágódott a kapu bal oldalába! 0–1

Helyzet egyelőre nem volt, az orkán erejű szél miatt mindkét fél óvatosabb.

A Szolnok tiszta kékben, míg a Budaörs fehér szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A felkészülési mérkőzéseken a MÁV FC két-két győzelmet, döntetlent és vereséget ért el, a bajnoki főpróbán a szlovák másodosztály harmadik helyezettjét, a KFC Komárnót verte 1–0-ra. A Budaörs öt edzőmeccset játszott, kétszer nyert, míg háromszor kikapott. Toldi Gábor csak a legutolsó találkozón irányította a csapatot, de a bemutatkozása enyhén szólva nem sikerült jól, hiszen a Kecskemét vendégeként 7–0-s vereséget szenvedtek.

Mindkét oldalon volt játékosmozgás a télen. A Tisza-partiaknál hárman érkeztek, négyen távoztak, míg a vendégek mérlege pluszos, ugyanis hatan jöttek, és csak négyen mentek el. A részletekért böngésszék átátigazolási tablónkat!

Érdekesség, hogy mindkét csapat edzőt váltott az őszi idény vége óta. A hazaiaknál a korábbi másodedző, Romanek János még december 14-én váltotta Csábi Józsefet a vezetőedzői székben, a vendégeknél viszont Toldi Gábor csupán január 17-én ült le a kispadra Gabala Krisztián távozása után. Emellett a Budaörs a minapjelentette be, hogy a csapatot ősszel még játékosként segítő Menyhárt Attila a továbbiakban technikai vezetőként dolgozik a klubnál.

A két csapat augusztus 8-án játszotta le szezonbeli első meccsét, akkor a Budaörs hiába vezetett két góllal, végül a vendégek nyertek 3–2-re. Ami a jelenlegi formát illeti – ha nem vesszük figyelembe a másfél hónapos téli szünetet – , a Szolnok 11 mérkőzés óta nyeretlen, míg ha a zöld-fehérek nem is menetelnek, de ugyanezen időszak alatt begyűjtöttek három győzelmet és négy döntetlent a négy vereség mellett.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy az alsóházi helyosztón a 11 forduló óta nyeretlen Szolnoki MÁV az új vezetőedző, Toldi Gábor által irányított Budaörs ellen. A két csapat között csupán egy pont a különbség, így a hazaiak győzelmük esetén előzhetnek.