NB II, Nyugat: bajnok lett, és feljutott a Puskás Akadémia

2013.05.11. 19:34
A Puskás Akadémia bajnokcsapata (Fotó: pfla.hu, Facebook)
A Puskás Akadémia legénysége 2–0-ra legyőzte a Kaposvári Rákóczi II-t a labdarúgó NB II Nyugati csoport 26. fordulójának szombati játéknapján, ezzel eldőlt, hogy a hátralévő fordulók eredményeitől függetlenül megszerzi a bajnoki címet, és feljut az élvonalba. A Baja meglepetésre 2–1-re legyőzte a ZTE-t.

A Puskás Akadémia a Kaposvár második csapatát fogadta Felcsúton, és bár az első félidőben is nagy fölényben játszott, a vezető gólra a második félidő elejéig várni kellett: a Kleinheisler László által kiharcolt tizenegyest Zsolnai Róbert váltotta gólra. A hazaiak ezzel megszerezték a hőn áhított vezetést, a folytatásban Luque közeli lövése révén még növelték is, így a végén durroghattak a pezsgők, előkerülhettek a „Bajnokcsapat!" feliratú pólók.

Mint ismert, a 30. forduló mérkőzéseit korábban lejátszották, így már csak három forduló van hátra a bajnokságból – azaz a Kozármisleny hiába győzte le az utóbbi hetekben visszaeső, edzőt is váltó Ajkát két második félidei góllal, már nem előzheti meg felcsúti vetélytársát. Igaz, majdnem biztos, hogy a második hely meglesz a baranyaiaknak.

A biztos bennmaradásért hajtó – vagyis a 2-5. helyek egyikén megragadni kívánó – zalaegerszegiek Baján vendégeskedtek, és már a 2. percben 11-est rúghattak – Kocsárdi Gergely lövését védte Orbán Soma. És ez még csak a zalai rémségek kezdete volt. A 20. percben egy szögletet követően Szénási István fejjel vezetést szerzett a bajaiaknak, majd a második félidőben egy könnyelmű labdavesztést követően Szöllősi Tamás belőtte a második gólt is. A hátralévő időben Vlaszák Géza több nagy védéssel tartotta életben csapatát, ám Darko Pavicsevics szépítése után hiába pörögtek fel a vendégek, nem tudtak egyenlíteni.

A Sopron magabiztos hazai győzelemmel jelezte bennmaradási szándékát, míg a Paks II tizenegy vereség után elkönyvelte első tavaszi sikerét.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT
26. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

PUSKÁS AKADÉMIA–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II 2–0 (0–0)
Felcsút, 500
néző. Vezette: Takács J. (Kovács II G., Buzás)
PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi (Czirjék, 85.) – Margitics, Vaszicsku, Fabio, Nagy Zs. –
Tóth B. (M. Luque, 65.), Polonkai – Baracskai, Szakály D. (Gajdos, 58.), Kleinheisler – Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
KAPOSVÁR II: Rusák – Kuckó, Földes M., Fotiasz, Kiss A. – Kovacic, Böjte P. (Horváth G., 77.), Thian – Kirchner (Garai, 62.), Házi, Horváth Á. (Böröczky, 57.). Edző: Barna László
Gólszerző: Zsolnai (11-esből, 1–0) a 49., M. Luque (2–0) a 83. percben
MESTERMÉRLEG:
Benczés Miklós: – Célba értünk, de a bajnokság végéig természetesen még sok a feladatunk. Rengetegen dolgoztak csapatunk sikeréért.
Barna László: – Fegyelmezetten játszottunk, de egy tizenegyes góllal vezetéshez jutottak a hazaiak, és tovább már nem is volt veszélyben a győzelmük.

KOZÁRMISLENY–FC AJKA 2–0 (0–0)
Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Berger (Farkas B., Huszár)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Erőss, Fellai, Romics, Kiss M. (Fenyvesi, 62.) – Nagy J., Kovács T. – Városi, Nagy D., Zsdrál (Boda, 66.) – Fröhlich (Schmidt, 83.). Vezetőedző: Szabó Zsolt
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Nagy B., Horváth A., Sipos N. (Pavliczky, 89.) – Czanik, Szabó P. (Szabó L., 57.), Kanta Sz. (Mihalecz, 76.). Vezetőedző: Vass László
Gólszerző: Nagy J. (1–0) az 52., Fröhlich (2–0) a 75. percben
Szabó Zsolt: – Az első tizenöt percben megvoltak a lehetőségeink, utána csak meddő mezőnyfölényt alakítottunk ki. A második félidőben aztán szenzációsan játszottunk.
Vass László: – Egyenlő erők küzdelméből a hazaiak jöttek ki jobban, két-három villanásukat nem tudtuk kivédekezni.

BAJAI LSE–ZALAEGERSZEG 2–1 (1–0)
Baja, 150
néző. Vezette: Barna (Takács G., Márton Zs.)
BAJA: Orbán – Hajnal G., Szilasi, Farkas A., Szabó Gy. – Szabó Sz. (Illés D., 78.), Szénási –
Szentgyörgyi (Deszpotovics, 87.), Balázs D., Csokics – Szöllősi T. (Sibinger, 91.). Edző: Goretich Krisztián
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Kovács G., Bogunovics (Tsishkevich, 81.), Hajdú N. – Simonfalvi (Vágó, 65.), Máté P. – Seye, Grbics, Frizoni – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Szénási (1–0) a 21., Szöllősi T. (2–0) az 52., D. Pavicsevics (2–1) a 80. percben
Goretich Krisztián:
– Nehéz volt, de maximálisan helytállt a csapat, és NB II-es szinten játszott. Néhány labdarúgóm még a homokozóban töltötte napjait, amikor Vlaszák Géza vagy Kocsárdi Gergely már az NB I-ben futballozott.
Simon Antal: – A kihagyott tizenegyesünk után vérszemet kapott a Baja, és megérdemelten szerzett kétgólos előnyt. Hátrányban csak erőlködtünk, a hazai csapat megérdemelten nyert.

SOPRONI VSE–VESZPRÉM FC 3–1 (2–0)
Sopron, 500
néző. Vezette: Radványi (Szvetnyik, Nagy T.)
SOPRON: Ilizi – Fazakas (Seper, 68.), Baranyai N., Vadas, Pintér A. – Fazekas N. (Varga G., 68.), Deme, Horváth A. – Szabó L., Bali, Balázs R. (Laczkovich, 73.). Vezetőedző: Bücs Zsolt
VESZPRÉM: Kovács A. – Nagy Á. (Osváth, 69.), Császár , Tóth F., Bosnjak – R. Thiago, Molnár Z., Hevesi-Tóth, Szöllöskei (Dániel, 21.) – Szabó Zs., Honma (Meiczinger, 82.). Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Deme (11-esből, 1–0) a 21., Baranyai N. (2–0) a 42., Balázs R. (3–0) az 56., Szabó Zs. (3–1) a 61. percben
Kiállítva: Kovács A. (gólhelyzetben buktatta Horváth Andrást) a 21. percben
Bücs Zsolt: – Több lehetőségünk volt, ezért megérdemelten nyertünk. Önmagunkhoz képest viszont gyengécskén játszottunk.
Nagy Tamás: – Korán kerültünk ember- és gólhátrányba, ennek ellenére csapatom tartását bizonyítja, hogy méltó ellenfelei voltunk a soproniaknak.

MVM PAKS II–GYŐRI ETO II 1–0 (0–0)
Paks, 100 néző. Vezette: Urbán E. (Galán, Kulcsár J.)
PAKS: Kiss M. – Szalontai, Berkó, Lakatos G. (Kesztyűs, 54.), Feil – Czinger, Laták (Blatt, 54.), Kvanduk, Pintér N. – Eisenberger, Pap R. (Horváth M., 90.). Edző: Lengyel Ferenc
GYŐR: Kamenár – Sztanisics, Lang, Kálmán (Serfőző, 74.), Paget – Farkas II B., Kalmár, Köles (Bellar, 70.), Paku – Matetits (Varga T., 59.), Kvilitaia. Edző: Sándor István
Gólszerző: Pap R. (1–0) a 65. percben
Lengyel Ferenc: – Hasonló teljesítményt nyújtottunk eddig is, de ezúttal volt kapusunk, góllövőnk és egy kis szerencsénk is.
Sándor István: – Nehéz elhinni, amit mondok, de ahelyett, hogy hat nullás győzelmet arattunk volna, pont nélkül távoztunk.

16. MVM Paksi FC II* 27 3 4 20 20–54 –34 13
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba