NB II: az újpesti tulaj nem engedte játszani a tarcsit

2012.10.28. 16:55
A nyáron lefektetett gyepszőnyeg az újpestiek szerint nem volt alkalmas a játékra (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Amint arról már beszámoltunk, az NB II Keleti csoportjának 11. fordulójában elmaradt az Újpest B–Ceglédi VSE találkozó. Azonban nem a pálya alkalmatlansága miatt, hiszen a játékvezetői hármas szerint a centerpálya állapota alkalmas lett volna a mérkőzés megrendezésére.

A szombati heves esőzés után Jos Daerden, az Újpest első csapatának vezetőedzője egyeztetett Roderick Duchatelet-vel, a lila-fehérek tulajdonosával, aki végül azt a döntést hozta, hogy a Szusza Ferenc Stadion centerpályáján vasárnap semmilyen formában nem lehet mérkőzést rendezni.

„Véleményünk szerint nem alkalmas játékra a pálya. Ha a mai mérkőzés által okozott károkat kifizetik és rendbe hozzák a jövő heti Eger elleni mérkőzésünkig azok, akik szerint itt mérkőzést lehet rendezni, akkor nincs gond, de természetesen ez nem így működik” – nyilatkozta Jos Daerden az ujpestfc.hu-nak.

Az összecsapás játékvezetői hármasa azonban a pálya körbejárása során megállapította, hogy a játéktér alkalmas NB II-es meccs megrendezésére, amelyet így hivatalosan azért nem játszottak le végül, mert az Újpest B nem állt ki. Ványi Zsolt, a Cegléd edzője szerint is alkalmas lett volna a pálya a mérkőzés lejátszására:

„Ennél sokkal rosszabb talajon is játszottunk már, és mint ceglédi létesítményvezetőt engem sem kérdezett meg soha senki, hogy egy pálya mérkőzés következtében történő romlása után mennyibe kerül annak rendbehozatala."

A Keleti csoport másik két találkozójára minden gond nélkül sor került. A Balmazújváros-Vasas meccsen az angyalföldi csapat a szünetben még 1–0-s hátrányban volt, de a második félidőben megfogyatkoztak a hazaiak Kiss László kiállítása után. A vendégek előbb tizenegyesből, majd egy 30 méteres lövéssel szereztek gólt, így fordítottak. A 72. perctől szintén tíz emberrel játszottak, ám az eredmény már nem változott, így a Vasas 2–1-es győzelmet aratott.

A Szolnoki MÁV a Honvéd MFA-hoz látogatott a Bozsik-stadionba, de a kispestieknél a csereként beálló Vólent Roland először a 64., majd a 90 percben is betalált a vendégek kapujába, így a Honvéd tartalékcsapata 2–0-s győzelmet aratott, és átvette a vezetést a Keleti csoportban.

Nyugaton vasárnap három mérkőzést játszottak, a Puskás Akadémia a második félidőben szerzett gólokkal fölényesen nyert a Kaposvár második csapatának vendégeként. A Szigetszentmiklós két siker után maradt alul, és az első hazai vereségét szenvedte el a bajnokságban. Bognár György együttese, a Csákvár a mérkőzés 60. percében már 3–0-ra vezetett, így nem sokáig volt kérdéses, hogy a Csákvár ötödik próbálkozásra megszerzi az első idegenbeli győzelmét.

A Gyirmót FC Győr otthon kapott ki a Szombathelyi Haladás második csapatától, s ezzel jelentős lépéshátrányba került a feljutásért vívott harcban a Puskás Akadémiával szemben. Ezzel véget ért Csank János csapatának hazai veretlensége (eddig otthon százszázalékos mutatóval rendelkeztek), a születésnapját tegnap ünneplő mestert tehát nem tudták győzelemmel köszönteni játékosai.

LABDARÚGÓ NB II, 11. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
BALMAZÚJVÁROS–VASAS 1–2 (1–0)
Balmazújváros, 500 néző. Vezette: Radványi (Kovács II G., Buzás)
BALMAZÚJVÁROS: Mester – Bokros (Sándor I., 83.), Kiss L., Forgács, Virágh – Nagy R., Kónya, Szőllősi F., Sárközi (Kállai, 66.), Belényesi (Ludánszki I., 52.) – Urbin. Vezetőedző: Híres Gábor
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Nikolov, Kárpáti, Katona M. – Venczel (Mundi R., a szünetben) – Polényi, Thiago, André (Deyvison, a szünetben) – Szilágyi P., Bobo (Ferkó, 75.). Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Urbin (1–0) a 23., Nikolov (11-esből, 1–1) a 48., Thiago (1–2) a 62. percben
Kiállítva: Kiss L. (gólhelyzetben buktatta Szilágyi Pétert) a 47., Polényi (a második sárga lap után) a 72. percben
Híres Gábor: – Egy eljátszott tizenegyes, egy jól eltalált lövés és egy jogtalan kiállítás megpecsételte a sorsunkat.
Szapor Gábor: – Nagyon fontos győzelmet arattunk, a második félidőben már ziccereket is hibáztunk. Játékunk alapján megérdemelten nyertünk.
BP. HONVÉD–MFA–SZOLNOKI MÁV 2–0 (0–0)
Bozsik-stadion, 150 néző. Vezette: Lovas (Horváth Z., Szeles)
HONVÉD-MFA: Vereckei – Gengeliczki, Remes, Debreceni, Novák A. – Csontos (Vernes, a szünetben), Futó, Nagy N., Nagy G. – Erdélyi (Vólent, 36.), Odia (Lengyel Gy, 66.). Edző: Pári Sándor
SZOLNOK: Tóth Z. – Bohner, Tamási G. (Rokszin, 52.), Mile, Pintér L. – Tisza K. (Nagy I., 66.), Kállai, Lengyel B., B. Tóth – Szepessy R., Vári (Kocsis D., 75.). Vezetőedző: Bontovics Ferenc
Gólszerző: Vólent (1–0) a 63., Vólent (2–0) a 89. percben
Pári Sándor: – Nagyrészt akadémistákból álló csapatom történelmi tettet hajtott végre. Szeretnénk megszokni a magaslati levegőt.
Bontovics Ferenc: – Két kapufánk ellenére teljesen megérdemelt a hazai győzelem.
ÚJPEST FC II–CEGLÉDI VSE elmaradt
NYUGATI CSOPORT
KAPOSVÁR II–PUSKÁS AKADÉMIA 0–4 (0–0)
Kaposvár, 150 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Nagy T.)
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Földes, Major Á., Kiss A., Fenyvesi – Vadas (Garai, 61.), Kirchner, Kovacic, Böjte P. (Kuckó, 77.), Katona Gy. (Thian, 55.) – Házi. Edző: Barna László
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirjék – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. – Polonkai – Baracskai (Gajdos, 64.), Szakály D., Tóth B. (Soós, 81.), Kleinheisler (Moreira, 70.) – Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Major Á. (öngól, 0–1) a 47., Aposztolopulosz (0–2) az 56., Gajdos (0–3) a 70., Zsolnai (0–4) a 78. percben
Kiállítva: Kiss A. (a második sárga lap után) a 44. percben
Barna László: – Egy jó csapattal szemben sajnos nem tudtuk felvenni a mérkőzés ritmusát, így ellenfelünk győzelme megérdemelt.
Benczés Miklós: Szép győzelmünket az ezúttal is gólt szerző Zsolnai Róbert napokban született kislányának ajánljuk.
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–CSÁKVÁRI TK 1–3 (0–2)
Szigetszentmiklós, 100 néző. Vezette: Botló (Hofbauer, Hima)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Dénes – Basztovanov, Kornis, Szamosszegi, Deutsch – Hullám, Barna Zs., Lannert, Kiss K. (Pereira, 57.) – Urbán G. (Besztercei, 40.), Márkus T. (Bali, 66.). Megbízott edző: Várhidi Péter
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Sötét, Burucz, Ódé – Hajdú S., Csordás Sz. – Vinicius (Molnár Cs., 72.), Domján, Rigó (Domonyi, 80.) – Folmer (Lopez, 90.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Vinicius (0–1) a 25., Csordás Sz. (0–2) a 39., Folmer (0–3) a 60., Hullám (11-esből, 1–3) a 75. percben
Kiállítva: Dénes (gólhelyzetben szabálytalankodott Folmerrel) a 68., Deutsch (a második sárga lap után) a 91. percben
Várhidi Péter: – Csalódás a mérkőzés, a csapat nem pörgött fel. Úgy gondoltam, egymást követő két győzelmünk után mindenki odateszi magát a sikerért, de sajnos ez nem így történt.
Bognár György: – Fegyelmezetten és egységesen játszottunk, megérdemelten nyertünk. Több lehetőségünk volt, elégedett vagyok a csapattal.
GYIRMÓT FC GYŐR–HALADÁS II 1–2 (1–0)
Győr-Gyirmót, 200 néző. Vezette: Szilasi (Márton Zs., Mohos)
GYIRMÓT: Holczer – Csizmadia, Kardos N., Balog Z., Regedei – Fitos (Nagy II G., 57.), Erős G. (Horváth R., a szünetben), Lázár P. (Ferenczi I., 77.), Magasföldi, Cseri T. – Oross Vezetőedző: Csank János
HALADÁS II: Mursits – Zsirai, Jagodics M., Iszlai (Fider, 68.), Farkas M. – Szeles – Gyurján, Simon Á. (Tóth L., 78.), Szakály A., Németh M. – Czafit (Rácz F., 82.) Edző: Tóth László
Gólszerző: Oross (11–esből, 1–0) a 9., Zsirai (1–1) a 77., Németh M. (1–2) a 91. percben
Kiállítva: Cseri T. (a második sárga lap után) az 54. percben
Csank János: – A vártnál gyengébben játszottunk, mire rendeztük volna sorainkat, emberhátrányba kerültünk. Fél csapatra való sérültünk miatt nem tudtam megfelelően belenyúlni a csapatjátékba.
Tóth László: – A kiállítás előtt is óriási fölényben játszottunk, emberelőnyben pedig ez nyomasztóvá vált, ami győzelmet eredményezett.