Kétszer is egyenlített a Dorog a Szentlőrinc ellen

Patai GergelyPatai Gergely
2022.03.16. 14:51
Nem bírt egymással a Dorog és a Szentlőrinc (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 27. fordulójának elhalasztott mérkőzésén a Dorog 2–2-es döntetlent játszott a Szentlőrinccel úgy, hogy Fenyvesi László együttese másodszor a hajrában egyenlített, de továbbra is nyeretlen tavasszal hazai pályán.

LABDARÚGÓ NB II
A 27. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

DOROGI FC–SZENTLŐRINC 2–2 (1–2)
Dorog,Buzánszky Jenő Stadion, 200néző.Vezette:Oláh Gábor (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
DOROG:
Mursits – Nyíri, Dlusztus, Izing, Papp M. – Szerencsi (Nagyházi, 87.), Tóth B. – Girsik (Rácz F., 74.), Hajdú R., Szedlár (Oldal, 74.) – Szabó L. (Vígh Á., 74.).Vezetőedző: Fenyvesi László
SZENTLŐRINC:Prokop – Erdélyi B. (Farkas M., 87.), Hesz, Tamás L., Nagy B. – Harsányi I. (Grumics, 69.), Havas, Jancsó (Török L., a szünetben), Rétyi (Mervó, 90+2.) – Szabó M., Németh B. (Drljo, 69.). Vezetőedző:Marián Sluka
Gólszerző:Szerencsi (16.), Hajdú R. (77.), ill. Rétyi (8.), Tamás L. (36.)
Fenyvesi László:
– Nagyon akart a csapat, de a görcsösség látszott a játékosokon. Bár jól kezdtünk, a Szentlőrinc a semmiből szerzett vezetést, pedig készültünk a szabadrúgásaira. Utána talpra álltunk, domináltunk, több veszélyes szituációt alakítottunk ki, sőt, a második félidőben már egykapuztunk. A teljesítményünkkel elégedett vagyok, de két pont benne maradt a meccsben. A gátakat átszakítaná, ha végre nyernénk otthon is.
Marián Sluka: – Harcos, kemény meccsre számítottunk, sok ütközéssel és kevés gólhelyzettel – ez be is jött. Hatvan-hetven percig jól futballoztunk, de a hajrában nem koncentráltunk megfelelően, amit az ellenfél megbüntetett – sajnos ez már nem az első eset, hogy ez történik. Úgy érzem, Dorogon hagytunk két pontot.

Áramszünet miatt egy héttel elhalasztották a Szentlőrinc dorogi vendégjátékát, a mögöttünk hagyott hétvégén ugyanakkor mindkét csapat pályára lépett, a baranyaiak a Tiszakécskétől, Fenyvesi László tanítványai Budaörsön szenvedtek vereséget. Az azonos pontszámmal álló tabellaszomszédok egymás ellen javíthattak, a házigazda első idei győzelmére készült a Buzánszky Jenő Stadionban.

A hűvös idő ellenére alaposan bekezdtek a felek, az első negyedórában mindkét háló megzördült, Rétyi Róbert találatára Szerencsi Miklós bombagóllal válaszolt (1–1). Egyik csapat sem tudta igazán ráerőltetni akaratát a másikra, így a folytatásban főként a mezőnyben zajlott a játék, tíz perccel a szünet előtt azonban egy pontrúgást követően az előrehúzódó Tamás László ismét vezetést szerzett a Szentlőrincnek (1–2).

A szünet után átadták a területeket a vendégek, akik sokáig szervezetten védekeztek, a dorogiak mezőnyfölényük ellenére sem tudtak nagyobb helyzeteket kialakítani. A hajrához érve aztán megtört a jég, hazai szöglet után a hosszún érkező Hajdú Roland szépségdíjas találattal egyenlített, s mivel a hajrában már nem forogtak veszélyben a kapuk, ez egy pontot ért csapatának. A Szentlőrinc pedig nem tudta megelőzni a dorogiakat a tabellán.2–2

20. Szolnoki MÁV FC28 5 91424–42–1824

90+3. perc: Felharsant a hármas sípszó,2–2-es döntetlent játszott egymással a Dorog és a Szentlőrinc a 27. fordulóból elhalasztott mérkőzésen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc:Szentlőrinci változtatás, Rétyi helyére Mervóérkezett.

Három percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Nagyházilőtt húsz méterről a bal alsó mellé.

87. perc:Mindkét csapat cserélt, Erdélyit Farkas, Szerencsit Nagyházi váltotta.

84. perc:Papp Máté adott középre balról, Heszmár sokadjára mentett nagyot.

81. perc:Nagy bedobás után Havas lőtt kapásból a hosszú alsó mellé.

A hajrában érett góllá a dorogi mezőnyfölény (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

77. perc: GÓÓÓL, EGYENLŐ! Rácz szögletére Hajdú Roland érkezett a hosszún, majd egy átvétel után, 14 méterről nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba.2–2!

Időközben némi szóváltás a dorogi szurkolók és Fenyvesi László között, előbbiek a cseréket kérik számon a vezetőedzőn.

74. perc: Hármas csere a dorogiaknál, Szabó Lukás, Szedlár és Girsik hagyta el a pályát, Vígh, Oldal és Rácz érkezett.

71. perc: Rétyit buktatták a tizenhatos sarkánál, a megítélt szabadrúgást Szabó Mátéa jobb felső mellé tekerte.

69. perc:Kettős csere a vendégeknél, Németh Barnabás helyére Drljo érkezett, míg Harsányit Grumics váltotta.

63. perc:A szabadrúgást Szerencsi ívelte középre, Tamásazonban tisztázni tudott.

62. perc:Újabb sárga lap, ezúttal Tamásakasztott meg egy gyors dorogi támadást.

Visszaállt a Szentlőrinc, ám hiába játszik mezőnyfölényben a házigazda, nehezen tud eljutni a vendégek tizenhatosáig.

57. perc: Ismét Szedlártekert középre, de Szabó Lukás rosszul vette át a labdát, így odalett a lehetőség.

53. perc: Szedlárbeadása elment keresztbe a kapu előtt.

49. perc: Dlusztuslépett oda a felezővonalnál Németh Barnabásnak, villant a sárga lap.

48. perc:Papp Máté adott középre balról, de Heszezúttal is nagyot mentett a kapu torkában.

46. perc:A szünetben cserélt a Szentlőrinc, Jancsó helyett Törökjött ki a folytatásra.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Szentlőrinc kezdte a második félidőt.

Három gólt is hozott az első játékrész (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 2–1-re vezet a Szentlőrinc Dorogon.

Egy perc hosszabbítás következik.

43. perc: Németh Barnabásszerzett labdát Izingtől, így szabadon törhetett volna kapura, de a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

Az elmúlt tíz perc láttán nagyon érett a gól…

Az első félidő végéhez érve másodszor örülhettek a vendégek (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

36. perc:GÓÓÓL, ISMÉT ELŐNYBEN A VENDÉGEK! Nagy Barnabás oldalszabadrúgását követően a hosszún érkező Tamás László öt méterről, kapásból a jobb alsóba lőtt.1–2!

35. perc: Erdélyitávoli lövése Izingről pattant szögletre.

34. perc:Németh Barnabás vállalkozott lövésre a tizenhatos előteréből, a labda elkerülte a jobb felső sarkot.

32. perc:Szabó Máté beadását Heszcsúsztatta Mursits kezébe.

29. perc:Rétyi készített vissza Jancsónak, aki húsz méterről a bal alsó mellé gurított.

27. perc: Hajdúlapos lövése Tamás térdéről pattant vissza a mezőnybe.

24. perc:Szabó Lukás szép cselsorozat végén, laposan centerezett, középen ketten is érkeztek, de Havasnagyot mentett.

22. perc: Harsányi indította Németh Barnabást, Mursits azonban jól jött ki a kapujából és lehúzta a labdát.

20. perc: A kifejelt labdát Jancsólőtte el kapásból, de nem talált kaput.

16. perc: GÓÓÓL, EGYENLÍT A DOROG! Girsik lapos beadását követően Szedlár lövésénél Hesz tisztázott a gólvonalról, a labda Szerencsi Miklós elé pattant, aki 15 méterről kilőtte a bal felső sarkot.1–1!

12. perc:A sarokrúgás után Papp Mátélapos átlövése elakadt a védőkben.

11. perc: Hesztisztázott szögletre egy lapos dorogi beadást követően.

Aktívabban kezdett a Dorog, az első helyzetéből mégis a baranyai gárda szerzett vezetést.

8. perc: GÓÓÓL, MÁRIS VEZET A SZENTLŐRINC! Némi szerencsével Szabó Máté elé került a labda, aki balról, laposan indította Rétyi Róbertet, s a támadó hat méterről, Mursits lábai között a kapuba gurított.0–1!

Piros-feketében a házigazda, tiszta fehérben a Szentlőrinc.

1. perc: Útjára indult a labda a Buzánszky Jenő Stadionban!

Érkeznek a pályára a csapatok, nemsokára kezdünk! Nagyságrendileg százötven szurkoló foglal helyet a lelátókon.

ELŐZMÉNYEK

A mérkőzésre eredetileg március 9-én került volna sor, ám a térségben aznap 8 órától 16 óráig hálózatfejlesztés és karbantartás miatt előre meghirdetett áramszünet volt, amely érintette a dorogi stadiont is. A Dorognál bíznak benne, hogy a hálózatfejlesztés eredményeként áprilisban már akár villanyvilágításban rendezhetnek mérkőzéseket.

Idegenben kell pótolnunk azokat a pontokat, amiket vasárnap hazai pályán elhullajtottunk – nyilatkozta a klubhonlapnak a Szentlőrinc vezetőedzője, Marián Sluka.– Ellenfelünk masszív, kellemetlen csapat, csak ez az utóbbi fordulókban nem igazán párosult eredménnyel. Több olyan dorogi támadót is említhetnék, aki képes váratlant húzni. Az elmúlt két napban folyamatosan azt hangoztattam a játékosaimnak, hogy tartsuk be az alapelveket védekezésben. Ha az utolsó sípszóig szervezetten, koncentráltan és türelmesen futballozunk, lesz esélyünk a győzelemre.”

Igencsak hektikus teljesítményt nyújt tavasszal a 11. helyen álló Szentlőrinc, a baranyaiak hazai pályán legyőzték a Győrt és a Szegedet is, legutóbb azonban fájó vereséget szenvedtek a bennmaradásért harcoló Tiszakécskétől. Marián Sluka tanítványai ebben a naptári évben hét mérkőzésen öt gólt kaptak és ötöt is szereztek, azaz a védekezésre nem lehet panasz, a támadójátékon és a helyzetkihasználáson ugyanakkor még van mit csiszolni. Tavaly szeptemberben nem született gól a gárda Dorog elleni bajnokiján, amelyet a Szentlőrinc akkori ideiglenes otthonában, Kaposváron rendeztek.

Első hazai győzelmére készül ebben a naptári évben a Dorog, amely a tabella 10. helyéről várhatja a szintén 34 ponttal álló Szentlőrinc elleni összecsapást. Fenyvesi László alakulata február elején 1–1-es döntetlent játszott a III. Kerületi TVE gárdájával, majd szerzett gól nélkül szenvedett vereséget az egyaránt a kiesés elől menekülő Budafoktól és Tiszakécskétől. Az ősszel remeklő bányászvárosiak hét tavaszi mérkőzésükön mindössze négy pontot gyűjtöttek, legutóbb a Budaörs otthonában maradtak alul. A szurkolók a szerda délutáni bajnokit ingyen tekinthetik meg a Buzánszky Jenő Stadionban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés, amelyet múlt hét szerdáról halasztottak el, mivel akkor a dorogi térségben áramszünet volt. Meglátjuk, mire megy az eddig 34 pontot gyűjtő Dorog a szintén 34 pontos Szentlőrinc ellen.