RÓTH ZOLTÁN 2021.12.05 18:20 Frissítve: 2021.12.05 22:36

Horváth Zoltán találata három pontot ért a Diósgyőrnek

A labdarúgó NB II 19. fordulójában a játéknap előtt második helyezett Diósgyőr a 14. Budafok otthonában lépett pályára. A vendégek végig nagy fölényben játszottak, és Horváth Zoltán 70. percben szerzett góljával megszerezték a három pontot.

László Dávid (jobbra) közel járt ahhoz, hogy bevegye a diósgyőri kaput (Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–0)
Budapest,
Budafoki MTE Sporttelep, 200 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Becséri Gergely, Aradi József)
BUDAFOK: Horváth A. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kotula M. – Filkor (Szabó M., 69.), Soltész I. – Ihrig-Farkas, Adorján K., László D. (Zuigéber, 69.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
DVTK
: Póser – Eperjesi, Hegedűs J., Szatmári Cs. – Kispál (Kocsis D., a szünetben), Oláh B., Molnár G. (Szűcs K., 89.), Zsolnai R., Bokros Sz. – Horváth Z. (Németh M., 80.), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Horváth Z. (70.)
Csizmadia Csaba
: – Igazságosabb lett volna a döntetlen, a meccs elején több nagyobb helyzetünk is volt. Nagyon zavar, hogy egy ilyen góllal kapunk ki, de dolgozunk tovább.
Kondás Elemér: – Magabiztosan és jól játszottunk. A meccs elején voltak problémáink, de ezeket idővel megoldottuk. Több góllal is nyerhettünk volna, az, hogy csak egy lett a vége, így alakult.

Érdekes fejpárbajok is voltak a találkozón (Fotó: Tumbász Hédi)

A télies időjárási körülmények között megrendezett mérkőzést a Budafok kezdte jobban, a 6. percben Póser hibáját kihasználva László szerezhetett volna gólt, de az üres kapu mellé ívelte a labdát. A folytatásban fokozatosan átvette az irányítást a Diósgyőr, amely szinte végig kapuja elé szögezte a hazaiakat. A félidő legnagyobb helyzete a 19. percben maradt ki, amikor előbb Zsolnai, majd Könyves sem tudott az üres kapuba betalálni.

A második félidő is hatalmas diósgyőri fölényt hozott, amely a 70. percben érett góllá. Gyors támadás végén Molnár Gábor fejese még a kapufán csattant, a kipattanót viszont Horváth Zoltán már közelről a kapuba lőtte. A kapott gól kicsit felrázta a Budafokot, amely hiába támadott többet az utolsó 15 percben, nem tudott kiegyenlíteni. Győzelmével a Diósgyőr továbbra is őrzi második helyét a tabellán. 0–1

Helyenként nagy küzdelem jellemezte a találkozót (Fotó: Tumbász Hédi)

20. Tiszakécske 19 4 3 12 20–38 –18  15

90+2. perc: VÉGE! Nyert a Diósgyőr!

90+1. perc: Ihrig-Farkas passza után mintha egy vendég védőjátékos kezén pattant volna meg a labda a 16-oson belül, de a játékvezető szerint nem történt semmi. A kispadon reklamáló Csizmadia Csaba sárga lapot kapott.

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás!

89. perc: Cserélt a Diósgyőr, Szűcs Kornél állt be Molnár Gábor helyére.

84. perc: Kocsis Dominik húzta vissza Soltész Istvánt, sárga lap.

82. perc: Veszélyesen kanyarodott a kapu elé egy hazai szöglet, de középen végül Póseré lett a labda.

80. perc: Cserélt a Diósgyőr, a gólszerző Horváth Zoltánt Németh Márió váltotta.

77. perc: Jobb oldalról érkező beívelést követően Könyves a gólvonalról fejelte kapu fölé a labdát.

74. perc: Szabó Mátét ugratták ki remek ütemben, a hazai játékos megpróbálta kicselezni Póser Dánielt, de utóbbi még éppenhogy szabályos eszközökkel, de megszerezte a labdát.

Horváth András nem védhette Horváth Zoltán közeli lövését (Fotó: Tumbász Hédi)

70. perc: GÓÓÓL! Diósgyőri támadás végén Molnár fejese még a kapufán csattant, de a kipattanó labdát Horváth már 4 méterről a kapuba lőtte, 0–1.

69. perc: Kettőt cserélt a Budafok, László Dávid helyére Zuigeber Ákos, Filkor Attila helyére Szabó Máté állt be.

Zsolnai (fehérben) a vendégek egyik legaktívabb játékosa volt (Fotó: Tumbász Hédi)

68. perc: Zsolnai szép csellel kerülte meg védőjét, majd 17 méterről a kapu mellé tekert.

67. perc: Zsolnai vezette középen a labdát egészen a 16-os vonaláig, majd Molnárhoz passzolt, aki kapásból a kapu mellé lőtt.

Szinte csak a Diósgyőr támad, a hazaiak hősiesen védekeznek. De kibírják ezt a végéig?

59. perc: Zsolnai beívelése után Molnár csúsztatott az ötös sarkától a kapu mellé.

58. perc: Könyes lőtt kapura 15 méterről, de Horváth szögletre tolta a léc alá tartó labdát.

56. perc: László Dávid kapta a mérkőzés első sárga lapját miután csúnyán rátartott Molnár Gábor lábára.

55. perc: Kocsis beívelésére Molnár és Horváth is érkezett középen, de egyikük sem tudta kapu felé csúsztatni a labdát.

52. perc: Kotula Máté jött fel a bal szélen, majd középre passzolt Adorján Krisztiánhoz, aki 17 méterről, külsővel a kapu mellé lőtt.

A szünetben cserélt a Diósgyőr, Kispál Tamás helyére Kocsis Dominik érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Kovács Dávid (piros-feketében) nem jelentett veszélyt a diósgyőri kapura (Fotó: Tumbász Hédi)

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő! Mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, reméljük a második félidőben már gólokat is láthatunk majd.

42. perc: László beadása után Adorján csúsztatott a kapu fölé.

37. perc: Zsolnai jobbról beívelt labdája után Horváth tisztán fejelhetett kapura 5 méterről, de a labda a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret.

34. perc: Egy kissé váratlan hazai szabadrúgás-kombináció végén Soltész bombázott a kapu mellé.

32. perc: Veszélyes helyről, 17 méterről végezhetett el szabadrúgást a DVTK, de Molnár lövése után a sorfalról szögletre vágódott a labda.

25. perc: Molnár Gábor passza után Horváth Zoltán tudott kapura forduni a 16-oson belül, de 12 méteres lövését Horváth András bravúrral szögletre tolta.

Véget értek a 17 órakor kezdődött mérkőzések, amelyeken a Vasas és a Haladás is nyerni tudott. Úgy tűnik izgalmas csata lesz a feljutást érő helyekért.

21. perc: Bokros balról érkező passza után Könyves lőtt 10 méterről a kapu fölé.

Zsolnai (a labdával) hasonlóan fájdalmas arcot vágott a kihagyott ziccerét követően is (Fotó: Tumbász Hédi)

19. perc: EZT MEG HOGY!? Diósgyőri támadás végén Zsolnai került helyzetbe, kicselezte Horváthot is, de a keresztlécre lőtte a labdát. A kipattanó labda Könyveshez került, de ő sem találta el az üres kaput, hanem fölé bombázott.

Átvette az irányítást a Diósgyőr, de ez helyzetekben még nem igazán jelentkezett...

14. perc: Könyves szöglete után Horváth fejelt a kapu mellé.

13. perc: Könyves végzett el szabadrúgást balról, 18 méterről, de Horváth hiába állt kint a kapuból a labda magasan a léc fölé szállt.

10. perc: Könyes beadása után Fótyik fejelte ki a labdát Horváth elől, majd Zsolnai ismételhetett, de Fótyik ismét fejjel tisztázott.

6. perc: EZ KÖZEL VOLT! A kimozduló Póser rosszul passzolta ki a labdát mezőnybe, amely így Lászlóhoz került, a hazaiak szélsője 20 méterről az üres kapura ívelt, de a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Bátran kezdte a mérkőzést a hazai csapat, a Diósgyőr eddig a saját térfeléről is alig tudott kijönni...

4. perc: Szalai Dániel vállalkozott lövésre 17 méterről, de a labda a kapu mellé szállt.

3. perc: Egy gyors hazai kontra végén László futott el a bal szélen, majd az alapvonal közeléből középre passzolt, de Kovács lemaradtak a labdáról.

1. perc: A Budafok kezdte a mérkőzést.

Az időjárással is meg kell küzdeniük ma a csapatoknak (Fotó: Tumbász Hédi)

Hamarosan kezdődik a találkozó, amelyen a Budafok piros-feketében, a Diósgyőr piros-fehérben fog majd pályára lépni.

A fagypont közeli hőmérséklet és a TV közvetítés párosa látszólag nincs jó hatással a nézőszámra, tíz perccel a kezdés előtt közel 100 nézőt számlálhatunk a lelátón.

Jagodics Márk, a Budafok védője januárban első budafoki mérkőzést éppen a Diósgyőr ellen játszotta. A védő elismerte, hogy a Budafok eddig szereplése csalódást keltő lehet, de bíznak a jobb folytatásban. „A fiatalok elfogadnak egy-egy jó szót, tanácsot vagy biztatást és akárcsak mi, rutinosabbak, mindent megtesznek azért, hogy kijöjjünk a gödörből. Mindenki 110 százalékkal dolgozik, a befektetett munkának pedig meglesz az eredménye!” – nyilatkozta Jagodics a Budafok holnapjának.

Hiába a Diósgyőr jó formája, Kondás Elemér nem számít könnyű mérkőzésre a vártnál gyengébben szereplő Budafok ellen. „Nehéz találkozóra készülünk, mert idegenben játszunk, és a BMTE tavaly még az élvonalban szerepelt. Átalakult a keretük, de így is akad bőven rutinos és tehetséges labdarógójuk, és az sem téveszt meg minket, hogy nem a terveik szerint alakul a bajnokság mutatta be az ellenfelet.” – nyilatkozta Kondás Elemér a Diósgyőr honlapjának.

A Budafok és a Diósgyőr is az előző bajnoki idényben még az NB I-ben szerepelt, ahol háromszor is megmérkőztek egymással. A három összecsapás három különböző eredménnyel zárult: Budafok–Diósgyőr 2–1, Diósgyőr–Budafok 1–1, Budafok–Diósgyőr 1–2.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk sikerül-e folytatni jó sorozatát a Diósgyőrnek a Budafok otthonában az NB I-es kiesők csatáján.

2022.09.30 22:45:27

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

A csapat kényszerűségből visszalépett a megyei II. osztályú bajnokságtól, miután egy vállalkozó betonakadályt helyezett a pályához vezető útra.

2022.09.12 12:47:14

A DVTK Könyves Norbert duplájával és Biben Barnabás öngóljával 3–0-ra legyőzte az MTK-t.

2022.09.09 23:43:12

A Balaton-partiak otthon ismét nem találtak legyőzőre, de nyerni sem tudtak.

2022.09.09 22:51:38

Nem tudta megtörni nyeretlenségi sorozatát a Hali, ponttal távozott az Ajka.

2022.09.09 23:06:33

A pécsiek továbbra is veretlenek, Rába-parti sikerük már a negyedik győzelmük a bajnokságban.