A DVTK ajkai döntetlenjével biztossá vált a Kecskemét feljutása

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2022.05.16. 19:50
A hazaiak kezdtek jobban a feljutási álmaikat elveszítő DVTK-val szemben (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)
A labdarúgó NB II 37. fordulójának záró mérkőzésén a DVTK 0–0-s döntetlent játszott az Ajka vendégeként, így biztossá vált, hogy nem jut fel az első osztályba.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

FC AJKA–DIÓSGYŐRI VTK 0–0
Ajka,
Ajkai Városi Sportcentrum, 1500 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Huszár Balázs, Ország Péter)
FC AJKA: Horváth D. – Szűcs Kristóf, Görgényi, Tar, Présinger – Sejben (Vogyicska, 78.), Tóth G. – Csizmadia (Kenderes, 68.), Berzsenyi (Vizler, 68.), Gaál B. (Dragóner, 86.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
DIÓSGYŐRI VTK: Danilovics – Szatmári Cs., Hegedűs J., Belényesi – Lucas – Szűcs Kornél, Bertus, Oláh B., Keller – Eppel (Bárdos, 86.), Kocsis D. (Könyves, 62.).Vezetőedző: Dragan Vukmir
Kis Károly
: – Helyt állt a csapat ezúttal is, bár van némi hiányérzetem, mert a nagyobb helyzeteink nekünk voltak, megnyerhettük volna a találkozót.
Dragan Vukmir: – Mindkét csapat nyerni akart, de mi sajnos ehhez nem produkáltunk elég jó játékot. A döntetlen is szerencsével született meg, sajnos nem láttam a csapaton a profi hozzáállást.

Nyugodtabban és bátrabban kezdett az Ajka, amely diktálta a tempót. A kilátogató szép számú szurkolósereg legnagyobb örömére jöttek a hazai lehetőségek, szögletek, pontrúgások. Nehezen ébredt a DVTK, amely elsősorban Kocsis Dominik sebességében bízott, de a támadót csak egyszer sikerült jól megjátszani az első 45 percben. Ennek ellenére a játékrész végén megszerezhette volna a vezetést a Diósgyőr, Eppel és Belényesi is komolyabb helyzetbe került az utolsó percekben, de egyiket sem sikerült értékesíteni. Az Ajka többet támadott, a DVTK kevés lehetőségből közelebb járt a gólhoz, így, mondhatni, igazságos döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A szünet után nem sokkal Szarka találhatott volna be volt csapatának, majd további hazai lehetőségek jöttek. Másolták az első félidő elejét a felek, a Veszprém megyeiek diktálták a ritmust, a borsodiak nem sokat mutattak támadásban. A különbség az volt, hogy ezúttal nem tudott újítani a vendégcsapat, a hazaiak ellenben szinte végig veszélyt jelentettek a kapura. A helyzetkihasználás azonban ezúttal nem volt hatékony az Ajkánál, amely öt siker után döntetlent játszott.

A Diósgyőri VTK feljutása voltaképpen már vasárnap (a Kecskemét Haladás elleni sikerével) megpecsételődött, Ajkán viszont végleg eldőlt, hogy a DVTK a következő szezonban is a másodosztály mezőnyének tagja lesz. 0–0

20. Budaörs378131639–60–2137

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS. Nem született gól, a hazai szurkolók így is vastapssal köszöntötték csapatukat a szezon utolsó hazai meccsét követően. Ezzel a döntetlennel a DVTK minimális feljutási esélyei is elszálltak.

86. perc: Dragóner Filip érkezett Gaál helyére. A vendégeknél Eppelt Bárdos Bence váltja.

85. perc: Hegedűs is sárga lapot kapott.

84. perc: Könyves kapott sárga lapos figyelmeztetést.

80. perc: Gaál fejelhetett tisztán, közelről, kissé jobbról, de nem találta el jól a labdát.

78. perc: Vogyicska Bálint váltotta Sejbent a hazaiaknál.

Szarka Ákos (balra) betalálhatott volna volt csapatának (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)

71. perc:
Présinger szöglete Tart találta meg középen, az ajkai hátvéd fejjel és lábbal is próbálkozott, nagy nehezen végül menteni tudtak a védők a gólvonal elöl.

68. perc: Csizmadiát Kenderes Zoltán váltotta, Berzsenyit pedig Vizler László.

62. perc: Szarka fejese után centikkel kerülte el a vendégkaput a labda.

62. perc: Könyves Norbert érkezett Kocsis helyére.

61. perc: Szatmári rúgta meg Sejbent, sárga lapot kapott érte.

57. perc: Gaál ugratta ki Csizmadiát, aki a jobb oldalon becsapta védőjét, visszagurított Gaálnak, aki 11 méterről tüzelt, Danilovics vetődve védett.

46. perc: Szarka lőtt 15 méterről, a labda a bal kapufa mellett suhant el.

46. PERC: FOLYTATJUK!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc: Belényesi fejelt kapura nyolc méterről Bertus szabadrúgása után, a labda nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett.

42. perc: Eppel kapott jó beadást a jobb oldalról, a csatár az ötös előtt becsúszva érte el a labdát, ami kapu fölé ment.

38. perc: Gyorsan elvégzett bedobás után Csizmadia adott jobbról középre, csak egy kicsit volt hosszú ahhoz, hogy Gaál száz százalékos helyzetbe kerüljön.

35. perc: Megvan az első vendéghelyzet, Kocsis Dominik kapott jó labdát a bal oldalon, közelről nem tudott túljárni Horváth Dániel eszén.

34. perc: Lucas is "besárgult", Csizmadiát állította meg szabálytalanul

33. perc: Berzsenyi kapott sárga lapot, utólag, szándékért, meg akarta rúgni ellenfelét, miután elveszítette a labdát.

A DVTK nem sokat mutatott támadásban (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém megyei Napló)

Frissebben és több ötlettel játszik az Ajka, a Diósgyőr egyelőre nem tudott zavart okozni a hazai kapu előtt.

22. perc: Gyors ajkai akció végén Görgényi adott be jobbról, Szarka éppen lemaradt a labdáról középen.

10. perc: Csizmadia lőtt a bal oldalról, 15 méterről, Danilovics vetődve védett, a kipattanó maradt az ajkaiaknál, Tóth Gergely sarkazott kapura, a vendégek hálóőre a helyén volt.

Remek a hangulat az ajkai stadionban, ahová sok néző látogatott ki, legalábbis hazai részről. Nagyjából két tucat DVTK-drukker foglalhat helyet a vendéglelátón.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az ajkaiak öt bajnokit nyertek sorozatban, így jó hangulatban készültek a DVTK elleni összecsapásra (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a sorozatban öt győzelmet arató, kilencedik helyen álló FC Ajka és a harmadik helyen tanyázó Diósgyőri VTK.

Ha a vendégek nem nyernek, a feljutásra álló második Kecskemétet már matematikailag sem tudják megelőzni. Amennyiben a miskolciaknak összejön a győzelem, még marad reményük az NB I-be való visszakerülésre. Ehhez azonban az is szükséges, hogy a KTE már nem szerezzen több pontot, a DVTK-nak már nem szabad hibáznia, és ezen kívül még a gólkülönbségben fennálló 18-as hátrányát is le kell küzdenie.