HORVÁTH GÁBOR 2022.05.16 19:50 Frissítve: 2022.05.17 10:45

A DVTK ajkai döntetlenjével biztossá vált a Kecskemét feljutása

A labdarúgó NB II 37. fordulójának záró mérkőzésén a DVTK 0–0-s döntetlent játszott az Ajka vendégeként, így biztossá vált, hogy nem jut fel az első osztályba.

A hazaiak kezdtek jobban a feljutási álmaikat elveszítő DVTK-val szemben (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

FC AJKA–DIÓSGYŐRI VTK 0–0
Ajka,
Ajkai Városi Sportcentrum, 1500 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Huszár Balázs, Ország Péter)
FC AJKA: Horváth D. – Szűcs Kristóf, Görgényi, Tar, Présinger – Sejben (Vogyicska, 78.), Tóth G. – Csizmadia (Kenderes, 68.), Berzsenyi (Vizler, 68.), Gaál B. (Dragóner, 86.) – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
DIÓSGYŐRI VTK: Danilovics – Szatmári Cs., Hegedűs J., Belényesi – Lucas – Szűcs Kornél, Bertus, Oláh B., Keller – Eppel (Bárdos, 86.), Kocsis D. (Könyves, 62.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Kis Károly
: – Helyt állt a csapat ezúttal is, bár van némi hiányérzetem, mert a nagyobb helyzeteink nekünk voltak, megnyerhettük volna a találkozót.
Dragan Vukmir: – Mindkét csapat nyerni akart, de mi sajnos ehhez nem produkáltunk elég jó játékot. A döntetlen is szerencsével született meg, sajnos nem láttam a csapaton a profi hozzáállást.

Nyugodtabban és bátrabban kezdett az Ajka, amely diktálta a tempót. A kilátogató szép számú szurkolósereg legnagyobb örömére jöttek a hazai lehetőségek, szögletek, pontrúgások. Nehezen ébredt a DVTK, amely elsősorban Kocsis Dominik sebességében bízott, de a támadót csak egyszer sikerült jól megjátszani az első 45 percben. Ennek ellenére a játékrész végén megszerezhette volna a vezetést a Diósgyőr, Eppel és Belényesi is komolyabb helyzetbe került az utolsó percekben, de egyiket sem sikerült értékesíteni. Az Ajka többet támadott, a DVTK kevés lehetőségből közelebb járt a gólhoz, így, mondhatni, igazságos döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A szünet után nem sokkal Szarka találhatott volna be volt csapatának, majd további hazai lehetőségek jöttek. Másolták az első félidő elejét a felek, a Veszprém megyeiek diktálták a ritmust, a borsodiak nem sokat mutattak támadásban. A különbség az volt, hogy ezúttal nem tudott újítani a vendégcsapat, a hazaiak ellenben szinte végig veszélyt jelentettek a kapura. A helyzetkihasználás azonban ezúttal nem volt hatékony az Ajkánál, amely öt siker után döntetlent játszott.

A Diósgyőri VTK feljutása voltaképpen már vasárnap (a Kecskemét Haladás elleni sikerével) megpecsételődött, Ajkán viszont végleg eldőlt, hogy a DVTK a következő szezonban is a másodosztály mezőnyének tagja lesz. 0–0

20. Budaörs 37 8 13 16 39–60 –21  37

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS. Nem született gól, a hazai szurkolók így is vastapssal köszöntötték csapatukat a szezon utolsó hazai meccsét követően. Ezzel a döntetlennel a DVTK minimális feljutási esélyei is elszálltak.

86. perc: Dragóner Filip érkezett Gaál helyére. A vendégeknél Eppelt Bárdos Bence váltja.

85. perc: Hegedűs is sárga lapot kapott.

84. perc: Könyves kapott sárga lapos figyelmeztetést.

80. perc: Gaál fejelhetett tisztán, közelről, kissé jobbról, de nem találta el jól a labdát.

78. perc: Vogyicska Bálint váltotta Sejbent a hazaiaknál.

Szarka Ákos (balra) betalálhatott volna volt csapatának (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)

71. perc:
Présinger szöglete Tart találta meg középen, az ajkai hátvéd fejjel és lábbal is próbálkozott, nagy nehezen végül menteni tudtak a védők a gólvonal elöl.

68. perc: Csizmadiát Kenderes Zoltán váltotta, Berzsenyit pedig Vizler László.

62. perc: Szarka fejese után centikkel kerülte el a vendégkaput a labda.

62. perc: Könyves Norbert érkezett Kocsis helyére.

61. perc: Szatmári rúgta meg Sejbent, sárga lapot kapott érte.

57. perc: Gaál ugratta ki Csizmadiát, aki a jobb oldalon becsapta védőjét, visszagurított Gaálnak, aki 11 méterről tüzelt, Danilovics vetődve védett.

46. perc: Szarka lőtt 15 méterről, a labda a bal kapufa mellett suhant el.

46. PERC: FOLYTATJUK!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc: Belényesi fejelt kapura nyolc méterről Bertus szabadrúgása után, a labda nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett.

42. perc: Eppel kapott jó beadást a jobb oldalról, a csatár az ötös előtt becsúszva érte el a labdát, ami kapu fölé ment.

38. perc: Gyorsan elvégzett bedobás után Csizmadia adott jobbról középre, csak egy kicsit volt hosszú ahhoz, hogy Gaál száz százalékos helyzetbe kerüljön.

35. perc: Megvan az első vendéghelyzet, Kocsis Dominik kapott jó labdát a bal oldalon, közelről nem tudott túljárni Horváth Dániel eszén.

34. perc: Lucas is "besárgult", Csizmadiát állította meg szabálytalanul

33. perc: Berzsenyi kapott sárga lapot, utólag, szándékért, meg akarta rúgni ellenfelét, miután elveszítette a labdát.

A DVTK nem sokat mutatott támadásban (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém megyei Napló)

Frissebben és több ötlettel játszik az Ajka, a Diósgyőr egyelőre nem tudott zavart okozni a hazai kapu előtt.

22. perc: Gyors ajkai akció végén Görgényi adott be jobbról, Szarka éppen lemaradt a labdáról középen.

10. perc: Csizmadia lőtt a bal oldalról, 15 méterről, Danilovics vetődve védett, a kipattanó maradt az ajkaiaknál, Tóth Gergely sarkazott kapura, a vendégek hálóőre a helyén volt.

Remek a hangulat az ajkai stadionban, ahová sok néző látogatott ki, legalábbis hazai részről. Nagyjából két tucat DVTK-drukker foglalhat helyet a vendéglelátón.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az ajkaiak öt bajnokit nyertek sorozatban, így jó hangulatban készültek a DVTK elleni összecsapásra (Fotó: Pesthy Márton/Veszprém Megyei Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a sorozatban öt győzelmet arató, kilencedik helyen álló FC Ajka és a harmadik helyen tanyázó Diósgyőri VTK.

Ha a vendégek nem nyernek, a feljutásra álló második Kecskemétet már matematikailag sem tudják megelőzni. Amennyiben a miskolciaknak összejön a győzelem, még marad reményük az NB I-be való visszakerülésre. Ehhez azonban az is szükséges, hogy a KTE már nem szerezzen több pontot, a DVTK-nak már nem szabad hibáznia, és ezen kívül még a gólkülönbségben fennálló 18-as hátrányát is le kell küzdenie.

2022.05.28 08:45:57

Labdarúgó NB II CSILLAG PÉTER, SZABÓKY ZSOLT

Hátsó füves futballmentő túra: kilenc év után támadt fel Makkoshotyka, Pisont István a helyi cigány közösségnek is üzent.

2022.05.21 06:45:31

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Lukács Raymond találata döntött, a lila-fehérek maradtak benn a másodosztályban.

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Az első negyedórában szerzett gól győzelmet eredményezett a Fejér megyei együttes számára.