Női NB I: győzelmével biztosította helyét a döntőben az FTC

2022.04.23. 18:41
Győzelmével biztosította helyét a döntőben az FTC (Fotó: FTC Női Labdarúgás/Facebook)
A Ferencváros 6–0-ra kiütötte a Puskás Akadémiát a női labdarúgó NB I 17. fordulójában, ezzel matematikailag is biztosította helyét a bajnoki döntőben. Az ETO fontos pontokat bukott Diósgyőrben, három pontra fel is zárkózott mögé a Soroksárt legyőző MTK.

A listavezető Ferencváros könnyedén elintézte a Puskás Akadémiát: az első félidőben már 3–0-ra vezetett, majd a másodikban is betalált háromszor. A játékos-edző Vágó Fanny duplázott, immár 15 góllal vezeti a góllövőlistát.

A DVTK a 3. percben vezetést szerzett, de a 70. percben már a 2. helyezett ETO vezetett 3–1-re. Innen is volt visszaút a Diósgyőrnek, amely nagy hajrát bemutatva kiharcolta a 3–3-as döntetlent. Dupla büntetés a kétgólos előnyüket elszórakozó győrieknek, hogy a mögöttük álló MTK 4–0-ra megverte a sereghajtó Soroksárt, így a fővárosiak három pontra felzárkóztak a Rába-partiakra.

NŐI NB I
17. FORDULÓ

Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia 6–0
(Németh D. 5., Vágó F. 22., 54., Szabó V. 48., Demeter R. 72., Csigi 76.)
Diósgyőri VTK–Győri ETO 3–3 (Balázs Cs. 3., Bradics 74., Barker 77., ill. Cameron 51., Vida B. 67., Rácz Zs. 70.)
MTK–Soroksár 4–0
(Nagy V. 60., Podolska 72., Milunovics 76., Madrid 80.)