Hiába Dzsudzsák bombagólja, a ZTE nyerte a meccset a DVSC ellen

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.12.04. 17:16
Koszta Márk fejesével szerezte meg a vezetést a ZTE a DVSC ellen az NB I 15. fordulójában, és bár a második félidőben egyenlítettek a vendég debreceniek Dzsudzsák Balázs szabadrúgásból szerzett góljával, újra betalált a Zalaegerszeg, és otthon tartotta a három pontot (2–1).
Nagy csatában nyert a kék mezes ZTE (Fotó: Zalai Hírlap/Katona Tibor)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagy csatában nyert a kék mezes ZTE (Fotó: Zalai Hírlap/Katona Tibor) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Zalaegerszeg–Debrecen 2–1 (1–0)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna,712néző.Vezette:Csonka
Gólszerző:Koszta (26.), Meshack (70.), ill. Dzsudzsák (66.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Egyelőre nem tud csodát tenni Joan Carrillo a Debreceni VSC vezetőedzőjeként. Valamiféle szervezettség ugyan három meccs után már látszik a csapaton, ám lélek még nincs a játékban. Ezért aztán ha a Loki olyan mentálisan és fizikailag is erős együttessel találkozik, mint szombaton a ZTE FC, sok esélye nincs a sikerre.

Az első helyzet a vendégek előtt adódott, de a debreceniek gólerős támadója, Ugrai Roland közeli lövését követően Demjén Patrik bravúrral, lábbal hárított. A Huszti Szabolcs, Toldi Gábor edzőpárost váltó 53 éves spanyol szakember a stabilitásra helyezte a hangsúlyt, no meg figyelembe vette a keret adta lehetőségeket, ezért aztán 4–4–2-es hadrendben küldte pályára csapatát. A két szélen Bódi Ádám és Dzsudzsák Balázs gyakorta a pálya közepe felé játszva irányított, míg elöl a már említett Ugrai Roland és Németh Krisztián próbálkozott. Kevés sikerrel, ugyanis a vezetőedzőjét, Waltner Róbertet betegség miatt egyelőre nélkülöző ZTE alaposan felkészült a vendégek játékából. A kényszerűségből segítőből előrelépő Ferenczi István a 4–1–4–1-es hadrendet tartotta üdvözítőnek, s igaza lett. A fürge és mozgékony Zimonyi Dávid nehéz helyzetbe hozta a két robusztus debreceni vendégvédőt, akik ugyan uralták a légteret, de a földön nehéz feladat elé állította őket a csatár – aztán mégis fejjel adott gólpasszt a jobb oldali vonal mellett futballozó Koszta Márknak.

A gól után szinte azt történt a pályán, amit a ZTE akart, olykor egyérintőztek a hazai játékosok. Tehették, mert úgy tűnik, az új edző alaposan megterhelte a hajdúságiakat, így aztán hiányzott a dinamika, a gyorsaság – gondolkodásban is – a Loki futballistáiból.

A szünet után valamivel kezdeményezőbbé váltak a vendégek, de csak azért, mert a ZTE – ösztönösen vagy tudatosan – hátrébb húzódott, nagyobb területet hagyva ellenfelének. Igaz, a gyors kontraakciókról egy pillanatra sem mondtak le a kékek.

Alig kezdődött el a második félidő, Németh Krisztián váratlanul cserét kért, és helyére a statikusabb futballt játszó Tischler Patrik állt be. Elkezdett ívelgetni a Loki, mígnem szabadrúgáshoz nem jutott, s Dzsudzsák Balázs a tőle megszokott rutinnal lőtte a labdát a kapuba. A bombagól felébresztette a szendergő hazaiakat, s négy perccel később újra vezetést szereztek, amihez kellett a jó érzékkel végrehajtott csere is. A ZTE szakmai stábja lehívta a pályáról a fáradó Zimonyi Dávidot, s a szintén átlagon felüli sebességgel futballozó Ubochioma Meshackot küldte be, aki egy perc múltán megszerezte első NB I-es gólját. Nem is annyira gyorsaságának, sokkal inkább ruganyosságának köszönheti a fejjel elért találatot.

A debreceni csodára tehát egyelőre várni kell – ha erőnlét tekintetében és mentálisan is rendben lesz az együttes, reménykedhetnek a szimpatizánsaik. Jó példa lehet a ZTE, amely nagy elszántsággal futballozva távolabb került a veszélyes zónától.

AZ ÁLLÁS
1. Ferencvárosi TC 14 10 2 2 31–10 +21 32
2. Kisvárda 14 8 3 3 26–15 +11 27
3. Puskás Akadémia 14 8 3 3 21–17 +4 27
4. Mol Fehérvár 14 6 5 3 19–16 +3 23
5. Mezőkövesd 15 6 4 5 19–24 –5 22
6. Budapest Honvéd 15 6 1 8 28–29 –1 19
7. Zalaegerszegi TE 15 5 4 6 21–31 –10 19
8. Paksi FC 15 5 3 7 35–31 +4 18
9. Debreceni VSC 15 3 5 7 28–29 –1 14
10. Újpest FC 14 3 5 6 19–23 –4 14
11. Gyirmót FC Győr 15 3 4 8 17–25 –8 13
12. MTK Budapest 14 3 3 8 10–24 –14 12
NB I, 2021–2022, 15. FORDULÓ
HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
NÉZŐSZÁM
December 3., péntek
Paks–Budapest Honvéd 2–3
Paks, Paksi FC StadionBerke Balázs
800
December 4., szombat
Gyirmót FC Győr–Mezőkövesd 0–1 Gyirmót, Alcufer StadionVad II István
785
Ferencváros–Puskás Akadémia 1–1
Budapest, Groupama ArénaAndó-Szabó Sándor
6011
ZTE FC–DVSC 2–1
Zalaegerszeg, ZTE ArénaCsonka Bence
712
December 5., vasárnap
13.30: Kisvárda–Mol Fehérvár FC (Tv: M4 Sport)Kisvárda, Várkerti StadionSolymosi Péter
16.00: MTK Budapest–Újpest FC (Tv: M4 Sport)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionKarakó Ferenc
Legfrissebb hírek

Két öngóllal, nagyon kikapott a Diósgyőr a Debrecentől, és kiesett az NB I-ből

Labdarúgó NB I
10 órája

Az MTK legyőzte a Kisvárdát, benn maradt az NB I-ben

Labdarúgó NB I
12 órája

Könnyed győzelemmel hangolt a Honvéd elleni kupaelődöntőre a ZTE

Labdarúgó NB I
15 órája

Macsó Máté vagány játékára most is számíthatnak Diósgyőrben

Labdarúgó NB I
19 órája

Kilenc gól a Szuszában! A parádézó Újpest ötgólos győzelmet aratott a Nyíregyháza ellen

Labdarúgó NB I
2026.04.17. 21:52

Rendőrségi eljárás indult a labdaszedőt fellökő Gróf Dávid ellen – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2026.04.17. 17:53

Szerződést hosszabbított Szakos Bencével a DVTK – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.04.17. 15:50

Az ETO 13 év után győzné le újra Győrben a Ferencvárost

Labdarúgó NB I
2026.04.17. 15:30
Ezek is érdekelhetik