Kivirágzott a DVSC tavasszal, a Paksot is legyűrte

2016.02.20. 15:22
Holman: kettőből kettő (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a DVSC-Teva 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Paksot Ibrahima Sidibe büntetőből szerzett találatával és Holman Dávid góljával.

A mérkőzés előttig 19 élvonalbeli mérkőzést játszott egymással a két csapat, a DVSC fölénye hatalmas, 9–8–2. Debrecenben kilencszer csaptak össze, és a Paks csak egyszer, 2012 őszén nyert (0–1).

Sok jóra nem számíthattak hát a zöld-fehérek, a kezdés után mégis náluk volt többet a labda, rögtön két szögletet is rúghattak, de igazán veszélyes helyzetig így sem jutottak.

Lassan magukra találtak a debreceniek, igaz, a piros-fehérek is csak a középpályát tudták uralni, a kapura nem voltak veszélyesek. Legalábbis a 20. percig.

Ekkor Szakály Péter szaladt bele Gévay Zsoltba a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig azonnal a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Ibrahima Sidibe állt, és magabiztosan, félmagasan bevágta a jobb sarokba a labdát. 1–0

Álmosító percek következtek, mikor pedig már mindenki a büfé felé kacsingatott, jött az újabb debreceni találat.

Korhut előrevágott labdáját benézte a paksi védelem, Holman Dávid kilépett középen, és 10 méterről jobbal a kapu jobb oldalába emelt (2–0).

A Lech Poznannál is megforduló középpályásnak nagyon megy Debrecenben, második meccsén ez már a második gólja volt.

A fordulás után teljes unalomba fulladt a meccs, és bár próbálkozott a Paks, a hazaiak lelkesedésének mértéke nem volt egyenesen arányos a kreativitással.

A tavaszi idényben egyelőre megállíthatatlanok a debreceniek, két meccsen már hat gólnál járnak, a kapujukat pedig még nem sikerült bevenni.