Tóth Milán duplájával az Ajkát is két vállra fektette a Vasas

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.09.03. 16:50
A Vasas győzelemmel távozott Ajkáról (Fotó: vasasfc.hu)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Vasas az Ajka otthonában lépett pályára. Az angyalföldiek a találkozó elején két fejes gólt szereztek, és végül 2–1-es győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

FC AJKA–VASAS FC 1–2 (1–2)
Ajka,
Városi Sportcentrum, 1200 néző. Vezette:Bana Gergely (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
AJKA: Horváth D. – Tóth G. (Vogyicska Bálint, 74.), Tar Zs,, Kenderes, Csemer (Horváth P., 78.) – Csizmadia Z., Sejben – Gyuris (Babos B., 58.), Zsolnai R., Tajthy T. (Rabatin, 58.) – Gaál B. (Szarka Á., 58.). Vezetőedző: Jeney Gyula
VASAS: Uram – Szivacski, Pávkovics, Baráth B., Deutsch L. – Hidi M. (Litauszki, 81.), Urblík – Tóth M. (Radó, 44.), Holender (Szilágyi Sz., a szünetben), Bakti (Girsik A., a szünetben; Rab B., 90+5.) – Novothny. Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző: Zsolnai R. (32.), ill.Tóth M. (12., 19.)
Jeney Gyula: –
Ez már rettenetes… Három vereség egymás után, ebből kettő hazai pályán. Sokat dolgozunk azon, hogy eredményesek legyünk, apróságokon múlik, hogy nem jönnek az eredmények.
Desits Szilárd: –
Csapatom küzdeni tudásból és szervezettségből jelesre vizsgázott, ezért tudtunk nyerni.

A Vasas nyomát sokszor csak követték az ajkaiak (Fotó: vasasfc.hu)

Az idén 100 éves ajkai labdarúgást ünnepelték az Ajka és a Vasas vasárnapi bajnoki mérkőzésének kezdete előtt. Bedő János jóvoltából 100 éves az ajkai labdarúgás címmel könyv jelent meg, melynek bemutatója a mérkőzés előtt volt. A bemutatót pedig egy korábbi klasszikus, az Alu–Bányász rangadó követte, amelyen az ajkai labdarúgás korábbi legendái léptek pályára.

A Vasas azonban nem ünnepelni érkezett, ezt prezentálta is azzal, hogy a 20. percre már kétgólos előnyben volt. Az angyalföldiek mindkét gólját Tóth Milán szerezte, aki kétszer is fejjel talált be, mindkétszer Urblík József szabadrúgásából. Az Ajka azonban nem adta könnyen magát, a 32. percben Gyuris Aurél szép egyéni akció végén önzetlenül tálalt Zsolnai Richárd elé, aki közelről a kapuba lőtt.

A rendkívül kemény hazaiak folyamatosan faragták az angyalföldi játékosokat, a játékvezető pedig igyekezett sárga lapokkal kordában tartani a feleket. Bana Gergely a találkozó során összesen nyolc lapot osztott ki.

A második félidőben a Vasas igyekezett őrizni előnyét, ennek megfelelően több terület jutott az Ajkának. A hazaiak több alkalommal is kapujuk elé szorították a piros-kékeket, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A második félidő egyetlen nagy helyzete Zsolnai Richárd előtt adódott, a hazaiak támadója a hosszabbítás harmadik percében került ziccerbe, de Uram János bravúrral védeni tudott. A Vasas újabb sikerével közelebb zárkózott az élmezőnyhöz, míg az Ajka újabb vereségével a kieső helyek egyikére csúszott vissza.1–2

18. Mosonmagyaróvár7256–18–122

90+6. perc: VÉGE!! A Vasas 2–1-re győzött az Ajka otthonában. Köszönjük figyelmüket!

90+5. perc: Cserélt a Vasas, Girsik helyére Rab áltt be.

90+3. perc: Zsolnai vett le egy labdát a 16-oson belül, majd 14 méterről kapura lőtt, Uram nagy bravúrral szögletre mentett.

90+2. perc: Deutsch is sárga lapot kapott.

90. perc: Öt perc hosszabbítás következik.

83. perc: Egy nagy bedobás után Novothny csúsztatta meg a labdát, Radó fejesét pedig Horváth tolta bravúrral szögletre a léc alól.

82. perc: Szivacski kapott sárga lapot időhúzásért.

81. perc: Cserélt a Vasas, Litauszki érkezett Hidi helyére.

78. perc: Cserélt az Ajka, Horváth érkezett Csemer helyére.

74. perc: Cserélt az Ajka, Vogyicska érkezett Tóth helyére.

73. perc: Zsolnai ívelése után a kifejelt labdát Tóth lőtte kapura, de Uram számára nem okozott gondot a védés.

Egyelőre kevés helyzetet láthattunk a második félidőben, mindkét csapat igyekszik sokat támadni, de a kapuk előtt gyakran kifulladnak az akciók.

58. perc: Hármat cserélt az Ajka, Tajthy helyére Rabatin, Gaál helyére Szarka, Gyuris helyére Babos állt be.

53. perc: Novothny passza után Szilágyi tört be a 16-oson belülre, de Tar szorításában csak kiszorított helyzetből tudott kapura lőni, Horváth kapusról szögletre pattant a labda.

52. perc: Novothny könyökölte le Csizmadiát, sárga lap.

50. perc: Tajthy tartott rá Urblík lábára, sárga lap.

A szünetben kettőt cserélt a Vasas, Holender helyére Szilágyi, Bakti helyére Girsik állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+4. perc: Véget ért az első félidő. Tóth duplájának köszönhetően előnyben a Vasas az Ajka otthonában.

45. perc: Három perc a hosszabbítás.

45. perc: Egy kifejelt labdát Hidi lőtt kapura 18 méterről, Horváth védett.

44. perc: Tóth Milánt rúgták le keményen, nem is tudta folytatni a játékot, Radó András érkezett a helyére.

44. perc: Gaál lőtt keményen kapura egy szabadrúgást 17 méterről, Uramról kipattant a labda, de végül a kapus meg tudta fogni.

39. perc: Tar könyökölte le Tóthot, sárga lap.

37. perc: Csizmadia vállalkozott lövésre 22 méterről, a labda magasan a kapu fölé szállt.

32. perc: Gyuris cselezgetett a bal szélen, majd az alapvonal közeléből középre passzolt, Zsolnai pedig három méterről a kapu közepébe lőtt. 1–2

30. perc: Sejben ívelése után Gyuris fejesét védte bravúrral Uram. Azonban végül a Vasas végezhetett el szabadrúgást, mert Gyuris ellökte Szivacskit a fejes közben.

19. perc: GÓÓÓÓL! Urblík ezúttal az oldalvonal közeléből végzett el szabadrúgást, az ívelésre Tóth érkezett a rövid saroknál és a jobb felsőbe fejelt. 0–2!

16. perc: Urblík szabálytalankodott az ajkai térfél közepén, sárga lap.

12. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezetést szerzett a Vasas! Urblík végezte el a szabadrúgást, a labdát az ötösön belülre ívelt, az érkező Tóth Milán pedig három méterről a kapuba fejelt. 0–1

11. perc: Sejben Viktor rántotta le Deutsch Lászlót a 16-os vonalánál, de még a büntetőterületen kívül. Sárga lap.

8. perc: Baráth Botond kapott sárga lapot egy oldalvonal mellett elkövetett szabálytalanságért.

Az Ajka tiszta fehérben játszik.

1. perc: Sejben passza után Tajthy 19 méterről lőtt a kapu fölé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a piros-kék mezes Vasas indította a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bajnokságot gyengén kezdő, tavalyi bronzérmes Ajka a szintén gyengén rajtoló, de feljutásra pályázó Vasas ellen.

ELŐZMÉNYEK

A két csapat legutóbb 2021 decemberében találkozott egymással, akkor az Ajka otthonában nem jutottak dűlőre a felek, 2–2-s döntetlen született.

A két csapat ezidáig tíz bajnoki mérkőzést játszott egymással, mindet a másodosztályban. Ezeken mindössze egyszer tudott nyerni az Ajka, hét alkalommal Vasas-siker született, egy alkalommal döntetlen. Az Ajka egyetlen győzelmét 2013 novemberében aratta, igaz akkor 5–1-re tudtak nyerni a zöld-fehérek Angyalföldön.