Szoros mérkőzésen győzte le a Tiszakécske a Soroksárt

S. L.S. L.
2023.09.03. 16:04
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Tiszakécskei LC 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Soroksár SC-t. Az egyetlen gól szerzője Torvund Alexander volt, de nagy napot fogott ki a tiszakécskei kapus, Kiss Ágoston is.

Ezzel a góllal nyert a Tiszakécske (Fotó: Tiszakécske LC)

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–SOROKSÁR SC 1–0 (1–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette:Jakab Árpád (Baghy Csaba, Vrbovszki Pál)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Balázs B., Fodor F., Viczián (Polyák I., 81.) – Kiss B., Erdei C., Szekér, Kocsis D., Bencze M. (Zamostny, 81.)– Cipf D. (Gyurján, 54.), Torvund (Winkler, 69.). Vezetőedző: Vas László
SOROKSÁR: Holczer– Kaján, Króner, Valencsik, Németh E. (Sipos Z., a szünetben) – Katona M. (Hegyi P., 81.), Hajdú R. (Vogyicska Balázs, 69.), Köböl (Varga I., a szünetben), Dragóner F. (Korozmán, 69.) – Vincze Á., Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Torvund (8.)
Vas László: Melós győzelem volt, megdolgoztunk érte. Nehéz sorozaton vagyunk túl, a három nyeretlen mérkőzés mind a fejekben, mind a lábakra béklyót kötött. NB II-es szinten jó csapatot sikerült legyőzni a mai mérkőzésen. Egészen odáig, amíg nem váltunk teljesen görcsössé, a játék is rendben volt. A végén a szerencsével sem álltunk hadilábon, több nagy védése is volt a kapusunknak. Magabiztosabbnak és higgadtabbnak kell lennünk a jövőben, de a lényeg, hogy nyertünk.
Lipcsei Péter:Gratulálnom kell a Tiszakécskének, hiszen itthon tartotta a három pontot, de ez a futball igazságtalansága, hiszen felborult a pálya. Azt csináltunk, amit mi akartunk, csak egyetlen helyzetet sem sikerült értékesítenünk. A Tiszakécskének nagyon nagy helyzete sem volt, végig védekezte a mérkőzést. Nem tudok szemrehányást tenni a játékosaimnak.

Nem túl magas színvonalú mérkőzést játszott a két csapat. Ugyanakkor a tiszakécskeiek első gólja nagyon szép támadás után született. A mérkőzés 8. percében a tizenhatos előterében ErdeiC. tette ki jobbra a labdát a felfutó Kiss Balázsnak, aki pontosan passzolt középre a berobbanó Torvund Alexander elé. A kécskeiek csatára magabiztosan lőtte be a labdát Holczer mellett a kapuba. 1–0

A gólt követően átvette a játék irányítását a vendégcsapat. A soroksáriak birtokolták többet a labdát, ugyanakkor kevés lehetőség alakult ki a kapuk előtt.

A második félidőben rátett még egy lapáttal a Soroksár. A TLC labdarúgói kontrákból igyekeztek veszélyeztetni. A mérkőzés végén a hazaiak kapusa, Kiss Ágoston több nagy bravúrt is bemutatott, amiért a lefújás után óriási tapsot kapott a szurkolóktól.

A Tisza-parti csapat sikerével először nyert otthon az idényben, míg a fővárosi együttes sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el. A kécskeieknél egyébként először játszott (rögtön kezdőként) a DVTK-tól kölcsönkapott belső védő, Viczián Ádám.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés!

92. perc: Szenzációs védést mutatott be Kiss Ágoston! Króner közeli bombáját ütötte a kapu fölé.

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Kocsis D. is besárgult.

88. perc: Erdei C. kapott sárga lapos figyelmeztetést.

85. perc: Szekér Ádám kapott sárga lapot.

81. perc: Újra három cserét láthattunk: a tiszakécskeieknél Bencze M. helyett Zamostny a pályán, Viczián helyett pedig Polyák I.A soroksáriaknál Katona helyett Hegyi P. lépett pályára.

77. perc: Egy soroksári szabadrúgás után Kiss Ágoston tolta kapufára a labdát, ami a léc alá tartott. Hatalmas védés volt.

69. perc: Három csere is történt: A kécskeieknél Torvund helyére Winkler állt be, a vendégeknél Hajdú R. helyett Vogyicska, még Dragóner F. helyére Korozmán érkezett.

59. perc: Gyurján tört be veszélyesen a soroksári 16-oson belülre. A középre gurítást választotta, nagy helyzetben. Azonban ott nem érkezett senki...

54. perc: Cipf helyére Gyurján érkezik a hazai oldalon.

46. perc: A szünetben változtatott Lipcsei Péter. Köböl helyére Varga I. állt be, Németh E. helyére Sipos Z. érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.

44. perc: Króner Martin kapott sárga lapot.

38. perc: Viczián Ádám kapott sárga lapot visszarántásért.

33. perc: Dragóner Filip nagy helyzetben fejelhetett Kiss kapujára. A kapufa mellett suhant el a labda. Óriási soroksári helyzet volt.

26. perc: Hajdú R. bal oldali szabadrúgása után Kiss Á. védett könnyedén.

19. perc: Cipf nagy bedobása után Szekér Á.fejelt Holczer kapujára.

8. perc: GÓÓLL!!!! Vezet a Tiszakécske. Gyönyörű kécskei támadást láthattak a jelenlévő szurkolók. Erdei tette ki szélre, ütemben Kiss Balázsnak, aki centerezett, majd a jól érkező Torvund könnyedén lőtte a hálóba Holczer mellett a labdát. 1–0.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak kékben, a vendégek fehér mezben futballoznak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt meccse nyeretlen Tiszakécske az előző két összecsapását elbukó Soroksár ellen.