A ráadásban szerzett góllal nyert a Honvéd az ETO FC Győr ellen

2023.09.03. 15:50
A Honvéd nyerte meg a rangadót (Fotó: Árvai Károly) – <a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-ii-bp-honved-gyor-fotok-arvai-karoly--7171" target="_blank">A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK</a>
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a 10. helyezett Bp. Honvéd az éllovas ETO-t fogadta. A találkozón korán vezetéshez jutottak a hazaiak, de ezúttal sem sikerült megúszniuk kapott gól nélkül. A hosszabbítás perceiben azonban a csereként beálló Pekár István fejes góljával megszerezte a győzelmet a Honvéd (2–1).

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–ETO FC GYŐR 2–1 (1–0)
Budapest, Bozsik Aréna, 3280 néző. Vezette: Farkas Ádám (Szécsényi István, Szalai Dániel)
HONVÉD:Dúzs – Eördögh, Szabó A., Lovric, Benczenleitner – Kocsis G.(Keresztes N., 85.), Bocskay, Adorján (Nyitrai, 82.) – Kerezsi(Pekár I., 90.), Holman, Kocsis D.Vezetőedző:Pinezits Máté
ETO:Pap E. – Vera (Kovács M., 76.), Szépe, Keresztes K., Csontos D. – Bumba, Anton (Vingler, 87.), Riquelme (Tóth R., 68.) – Kröhn (M. Diarra, a szünetben), Lacza (Huszár M., a szünetben), Skvarka. Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Kerezsi (8.), Pekár I. (90+2.), ill. Huszár M. (54.)
Kiállítva: Lovric (88.)
Pinezits Máté:– Büszkék vagyunk a srácokra, már az első félidőben eldönthették volna a meccset.
Antonio Munoz:– Az első félidőben nem azt játszottuk, amire a héten készültünk, veszélyesebb volt a hazai csapat. A második félidőben a cseréknek is köszönhetően jól működött a csapatjátékunk, de ilyen a futball, egy pontrúgásból megnyerte a meccset a Honvéd.

Fontos három pontot szereztek a kispestiek (Fotó: Árvai Károly) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

A mérkőzés előtt néhány órával már örülhettek a Honvéd-szimpatizánsok, hiszen bejelentették, hogy Bobál Gergely visszatér a fővárosiakhoz.

A kilátogató nézőknek nem kellett sokat várniuk az első piros-fekete találatra sem, a nyolcadik percben ugyanis Kerezsi – a leshatáron kiugorva – kilőtte a hosszú sarkot, 1–0.

Az első félidőt Honvéd-helyzetek sokasága jellemezte, többször Pap Eduárd hárított, vagy a hazai játékosok befejezése volt pontatlan, így újabb gólt már nem esett. A vendég győrieknek is voltak ziccerei az első játékrészben, Dúzs azonban rendre jól hárította ezeket.

A második játékrészt az ETO vezetőedzője rögtön kettős cserével kezdte, hogy újabb lendületet adjon csapatának. Pályára lépett Diarra és Huszár Máté, akik közel tíz perccel később, az 54. percben az egyenlítő gólban is fontos szerepet játszottak – Diarra adott pontos labdát Huszárnak, és a zöld-fehérek játékosa betalált a Honvéd kapujába, 1–1.

A Honvédnál Holman nagy vállalkozó kedvvel játszott, tíz lövés fűződött a nevéhez a mérkőzésen, de gólt nem sikerült szereznie.

A hajrára fordulva megfogyatkoztak a hazaiak, Lovricnak ugyanis azonnal piros lapot mutatott fel a játékvezető a 88. percben. Az emberhátrány sem szegte kedvét a piros-feketéknek, akik foggal-körömmel harcoltak legalább az egy pontért. A 90. percben Pinezits Máté, a fővárosiak vezetőedzője pályára küldte Pekár Istvánt, aki két perccel később Bocskay szabadrúgásából az ETO kapujába fejelte a labdát, eldöntve a három pont sorsát, 2–1.

A helyzeteket és a mutatott játékot tekintve a Honvéd megérdemelten nyert a listavezető ellen.

18. Mosonmagyaróvár7256–18–122

90+6. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+5. perc: A vendégek végeznek el szabadrúgást körülbelül 30 méterre a Honvéd kapujától. A labda magasan kanyarodik középre, és elkerüli a kaput.

A hajrában jött a csattanó (Fotó: Árvai Károly) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

90+2. perc: GÓL! A Honvéd jut szabadrúgáshoz, melyet Bocskay végez el. A labda jól kanyarodik, és Pekár István érkezik, majd fejel a Győr kapujába. BUDAPEST HONVÉD–ETO FC GYŐR 2–1

90. perc: A játékvezető négy percet hosszabbít.

90. perc: Ismét változtat a Honvéd: Kerezsi Zalán helyére érkezik Pekár István.

89. perc: A megítélt szabadrúgást követően Vingler emeli a labdát Skvarka felé, de Dúzs remek ütemben érkezik ki a kapujából.

88. perc: PIROS LAP!Kovács M. fejét eltalálja Lovric, amiért azonnal piros lapot mutat fel neki a játékvezető.

87. perc: Ismét változtat a Győr: Vingler érkezik Anton helyére.

86. perc: Anton szabadrúgását követően a hazaiak felszabadítása rövid volt, Diarra visszaszerezte a labdát, majd Csontos lő kapu mellé.

85. perc: Lejött Kocsis G., beállt Keresztes N.

82. perc: Cserél a Honvéd: Adorján helyén a folytatásban Nyitrai.

76. perc: Újabb vendégcsere: Verát váltja Kovács M.

75. perc: Kocsis D. szögletét követően Kocsis G. fejel, de a vendégek kapusa hárít.

Holman Dávid (középen) és társai mindent megtettek a győzelemért (Fotó: Árvai Károly) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

74. perc: A megítélt szabadrúgást Holman lövi el, de kapu mellé tekeri a labdát.

73. perc: Vera is sárga lapot kap, miután Benczenleitnert állítja meg szabálytalanul.

70. perc: Vera ellen szabálytalankodik Szabó A., amiért sárga lapos figyelmeztetést kap. A megítélt szabadrúgást követően Keresztes K. fejesét fogja meg Dúzs.

70. perc: Adorján fejesét könnyedén hárítja Pap E.

68. perc: Cserél a vendégegyüttes: Tóth Rajmund érkezikRiquelme helyére.

67. perc: A mérkőzés első sárga lapját a vendégek játékosa, Skvarka kapja.

60. perc: Diarra, Csontos D. összjátékét követően Riquelme lövése megy a hazai kapu mellé.

58. perc: Kerezsi passzát követően Holman lő, de Pap E. hárít.

54. perc: GÓL! Diarra passzát követően Huszár M. cselez a tizenhatoson belül, majd a kapu középébe lövi a labdát. BUDAPEST HONVÉD–ETO FC GYŐR 1–1

53. perc: Holman ugratja ki Kocsis D.-t, aki lefutja Szépét, de a győriek játékosa szabályosan szerel, így a játékvezető sípja néma marad.

51. perc: Bumba kerül helyzetbe a hazai kapu előtt, de eltöri a labdát.

49. perc: Bocskay szabadrúgása a kapu fölé száll.

46. perc: Kezdetét veszi a második félidő. A szünetben cserélt az ETO: Laczát Huszár M. váltotta, míg Kröhn helyén Diarra folytatja.

Vezettek a szünetben a piros-feketék (Fotó: Árvai Károly) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

45+1. perc: Véget ért az első játékrész.

45. perc: A félidő végén 1 percet hosszabbít a játékvezető.

45. perc: Kocsis D. adja be a középen érkező Kerezsinek, de a helyzet ezúttal is kimarad.

44. perc: Kerezsi beadását követően Bocskay kerül helyzetbe, és lő mellé.

37. perc: Kerezsi passzát követően a középen érkező Kocsis D. emel a kapu fölé.

37. perc: Anton messziről vállalkozik lövésre, de a labda a kapu mellé és fölé száll.

34. perc: Kerezsi passzát követően Holman lő fölé.

33. perc: Lacza visszaszerzi eladott labdáját a hazai tizenhatos vonalánál, majd Bumbához passzol. Igazítást követően Bumba középre emeli a labdát, de nincs győri érkező játékos.

30. perc: Holman lövése megy kapu mellé.

29. perc: Lovric cselezését követően passzol Kerezsihez, aki a középen érkező Holmant választja. A lövést Pap E. szögletre tolja, melyből nem alakul ki veszély.

23. perc: Bocskay szerez labdát és veszi észre remekül, hogy a vendégek hálóőre kint áll kapujából, de az emelés nem volt sikeres, mert Pap E. visszaér.

18. perc: Csontos 16 méterről eleresztett lövését védi Dúzs.

17. perc: A győriek jutnak szabadrúgáshoz, melyet Anton végez el. A labda messze a kapu fölé száll.

14. perc: Hazai labdaszerzést követően Bocskay lő körülbelül 18 méterről, Pap E. kiöklözi a labdát, az ismétlést Kocsis D. lövi kapura, amit szintén véd a győriek kapusa.

8. perc: GÓL! Szabó A. labdaszerzését követően Kerezsit indítja a leshatáron, aki meghúzza a szélen, majd igazítást követően a hosszú sarkot lövi ki. BUDAPEST HONVÉD–ETO FC GYŐR 1–0

6. perc: Győri labdaszerzést követően Lacza passzol Kröhnhöz, akinek lövését bravúrral hárítja Dúzs.

4. perc: Az első szögletet a Honvéd végzi el: Holman labdája jól kanyarodik középre, a fejest követően a gólvonalról tisztáznak a vendégek.

2. perc: Kocsis D. indul meg a szélen, de három vendégvédő útját állja, így nem tudja középre adni a labdát.

1. perc: A Honvéd piros-feketében, a Győri ETO játékosai fehér mezben lépnek pályára. A vendégek indítják útjára a labdát a mérkőzésen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két meccsét elveszítő Honvéd a mezőny leggólerősebb csapata, a listavezető ETO ellen.