Csiki a 88. percben hozta a győzelmet a listavezető MTK-nak

2011.10.16. 18:21
Szekeresék (balra) tisztán tartották az MTK kapuját (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Folytatta menetelését a labdarúgó NB II-ben a nyugtai listavezető MTK, amely – ha nehezen is – 1–0-ra megverte a Paks második csapatát. A Gyirmót legyőzte az FTC II-t, győzött a Videoton-PFLA, keleten a Balmazújváros elgázolta a Nyíregyházát, a Honvéd második együttese pedig legyőzte a Vecsést.

NYUGATI CSOPORT

Továbbra is hárompontos előnnyel vezeti az MTK a labdarúgó NB II Nyugati csoportját, miután egy, a hajrában szerzett góllal kicsikarta a Paksi FC II otthonában a győzelmet. Az MTK végig szenvedett a betömörülő paksiakkal szemben, kapufát is lőtt, majd a 88. percben az előző fordulóban háromszor betaláló Csiki Norbert hozta a kék-fehéreknek a három pontot.

A Ferencváros második csapata hazai pályán szenvedett vereséget a jobban játszó Gyirmóttól, Soós Imre csapata a csereként beállt Makrai László vezérletével nyert 2–0-ra.

Két második csapat csapott össze Győrött, az ETO II és a Videoton-PFA meccse öt gólt hozott: a hazaiak Nicorec révén a 25. percben vezetést szereztek, de a Vidi II kilenc perc alatt hárommal válaszolt. Varga Tamás a 62. percben még szépített, de a fehérváriak megőrizték minimális előnyüket.

KELETI CSOPORT

Balmazújvárosban a házigazdák játszottak feketében, de a vendég nyíregyháziak számára bizonyult a vasárnap feketének: a Szpari súlyos, 4–0-s vereséget szenvedett. A Balmazújváros egy büntetővel és egy lesgyanús (inkább les-) góllal szerzett kétgólos előnyt, majd a második félidő közepén két további találatot rámolt be a széteső vendégek hálójába. A Bp. Honvéd II. magabiztosan legyőzte a sereghajtó Vecsést, míg a REAC emberelőnyben, az utolsó pillanatokban mentett pontot az Orosháza ellen.

LABDARÚGÓ NB II, 9. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROSI FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 4–0 (2–0)
Balmazújváros, 1500 néző. Vezette: Berger (Márkus T., Punyi)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Oláh G., Ludánszki I., Papp F., Bokros – Nagy R. (Szabó M., 78.), Kiss L. (Szűcs L., 83.), Kónya, Sárközi (Németh Á., 73.) – Urbin, Kállai. Vezetőedző: Arany László
NYÍREGYHÁZA: Hrabina – Miskolczi (Suci, 28.), Radványi, Mészáros M., Ráti (Murányi, 54.) – Erdélyi, Vukadinovics, Reznek, Kovács Á., Orosz M. (Borsi M., 60.) – Popa. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Urbin (11-esből, 1–0) a 14., Nagy R. (2–0) a 24., Kállai (3–0) a 68., Kónya (4–0) a 71. percben
Arany László: – Csapatom nagyszerű felfogásban és maximális akarattal futballozott, teljesen megérdemelt a győzelmünk.
Gálhidi György: – A jogtalan tizenegyest és a második lesgólt követően eldőlt a mérkőzés.
BP. HONVÉD-MFA–VECSÉSI FC 2–0 (0–0)
Bozsik-stadion, műfüves pálya, 400 néző. Vezette: Andó-Szabó (Huszár, Kóbor)
HONVÉD-MFA: Czuczi – Moga, Kostolani, Gengeliczki, Szala – Kapacina, Futó, Akassou (Nagy A., 79.), Vécsei – Hercegfalvi (Kemény, 64.), Vólent (Sundas, 85.). Edző: Vincenzo Mazzeo
VECSÉS: Horváth G. – Balázs B., Madar M., Varga P., Erdei – Szurkos (Bussy, 57.), Dobó, Kovács Z., Horváth D. (Petruska, 73.), Fritz – Ponczok (Nagy G., 73.). Vezetőedző: Duró József
Gólszerző: Vólent (1–0) az 53., Futó (2–0) a 75. percben
Vincenzo Mazzeo: – A helyzetek alapján sokkal többet tettünk a győzelemért, ezért megérdemelt a győzelmünk.
Duró József: – Ez már a sokadik meccsünk, amikor ellenfelünk nem nőtt fölénk, mégis vereséget szenvedünk. Ez nem lehet a véletlen műve!
REAC–OROSHÁZA 2–2 (0–1)
Budai II László Stadion, 200 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Kis Z.)
REAC: Kunsági – Kovács B., Kornis (Tóth P., 53.), Menyhért, Kiss K. – Sós (Gáspár B., 83.), Cseri – Menyhárt, Kiss T., Böőr – Nyerges. Vezetőedző: Mátyus János
OROSHÁZA: Bordás – Szűcs D., Milenkovic, Futaki, Szabó N. – Kerepeczki, Petneházi, Juhász N. (Bozoki, 90.), Végh A. (Buza, 75.) – Ács (Szabó A., 87.), Mihai. Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Ács (0–1) a 45., Kerepeczki (11-esből, 0–2) az 51., Sós (1–2) az 55., Tóth P. (2–2) a 94. percben
Kiállítva: Mihai (megütötte Kovács Balázst) a 76. percben
Mátyus János: – Ha majd egyszer jó edző leszek, egy ilyen mérkőzés után komoly kritikát fogalmazok meg a játékvezetők felé.

Major László: – A múlt héten elhalasztották a mérkőzésünket, most pedig addig vezették, amíg egyenlített a REAC.

FERENCVÁROS II–GYIRMÓT FC 0–2 (0–0)
Albert-stadion, 100 néző. Vezette: Erdős (Pápai, Galán)
FERENCVÁROS II: Gyenes – Fülöp N., Vattai, Grúz, Sváb (Szabó R., 71.) – Peszmeg (Antal Zs., 58.), Vass M. – Andrezinho (Nyilasi B., 61.), Holman, Birtalan J. – Varga B. Edző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT: Tarczy – Bognár Zs., Kozmér, Tóth B., Szabó Cs. – Horváth R. – Varga L. (Tóth N., 43.), Cseri T., Laki B., Homonyik (Makrai, 52.) – Weitner (Pirka, 74.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Makrai (0–1) az 55., Makrai (0–2) a 84. percben
Lipcsei Péter: – A félévünk leggyengébb játékát nyújtottuk, így megérdemelten nyert a Gyirmót.
Soós Imre: – Az első félidő lagymatag játéka után a másodikban sikerült rákapcsolnunk, és megérdemelten nyertünk.
PAKSI FC II–MTK BUDAPEST 0–1 (0–0)
Paks, ASE-sporttelep, 300 néző. Vezette: Becséri D. (Lémon, Aradi)
PAKS: Pokorni – Szolomájer, Berkó, Racskó, Blatt – Mészáros I. – Cziráki, Nagy I., Heffler N. (Czinger, 65.) – Magasföldi (Budai D., 87.), Pap R. (Feil, 68.). Edző: Lengyel Ferenc
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Vukmir, Szekeres A., Ladányi – Nikházi (Pölöskei Zs., 71.), Zsidai, Kanta J., Frank (Vass P., 72.) – Tischler, Csiki. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Csiki (0–1) a 88. percben
Lengyel Ferenc: – Nyolcvanhét percig működött, amit terveztünk, de a sikerhez néha szerencse is kell. Nekünk a végén nem volt.
Garami József: – Két ellenfelünk volt, az egyik a nagy szívvel küzdő Paks, a másik pedig a rossz talaj, ami mindkét csapat számára nehezítette a játékot.
GYŐRI ETO II–VIDEOTON PFLA 2–3 (1–3)
Győr, ETO-park, 250 néző. Vezette: Berényi (Gyarmati II T., Kovács P.)
ETO II: Nacsa – Nagy Á., Bieder, Paget, Zámbó – Kiss M., Nyitrai – Kiss Sz. (Horváth G., 81.), Nicorec (Miklós V., 59.), Strestík – Varga T. Edző: Klement István
VIDEOTON-PFLA: Pajovics – Margitics, Vaszicsku G., Papucsek, Jankovics – Balog G., Szolnoki (Farkas N., 76.), Macsicza, Soós, Babos – Máté J. (Elek B., 82.). Vezetőedző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Nicorec (1–0) a 26., Máté J. (11–esből, 1–1) a 27., Babos (1–2) a 31., Babos (1–3) a 36., Varga T. (2–3) a 63. percben
Klement István: – Nagy fölényben játszottunk, kivéve azt a nyolc percet, amikor óriási hibákat követtünk el.
Hartyáni Gábor: – Labdabiztos, jó ellenféllel szemben, megdolgoztunk a sikerért, ezért hosszú böjt után megérdemelten nyertünk.