NB II, Keleti csoport: megbotlott a Bőcs a BKV ellen

2008.11.17. 00:51
A remek őszi idényt maga mögött tudó Bőcs csapata pontot vesztett a BKV Előre ellen hazai pályán, így hárompontos hátrányba került a listavezető Ferencvárossal szemben a labdarúgó NB II Keleti csoportjában. Az Előre sokáig hátrányban volt, de Varga a 88. percben pontot mentett a fővárosi sárga-kékeknek. Súlyos vereségbe szaladt bele a Vác Makón, így a piros-kékek téli pihenője rossz hangulatban kezdődhet... A DVSC-DEAC Urbin remek játékával 3–1-re legyőzte az ESMTK-t.

LABDARÚGÓ NB II

KELETI CSOPORT
BŐCS KSC–BKV ELŐRE 1–1 (1–0)
Bőcs, 250 néző. Vezette: Varga L. (Tóth I., Varga G.)
BŐCS: Hamar – Vass L., Kóka (Vasas, 22.; Tóth T., 80.), Molnár Zs., Török A. (Ondó, 22.) – Siróczki, Irhás, Jenei, Zsarnai – Gaál, George
Vezetőedző: Tóth László
BKV ELŐRE: Stefán – Baranyai (Skita, a szünetben), Páles, Molnár A., Forró – Gulyás (Varga E., 63.), Galántai, Benke, Török – Halgas (Hammer, 67.), Csopaki
Vezetőedző: Gergely Károly
Gólszerző: Irhás (1–0) a 35., Varga E. (1–1) a 88. percben
Tóth László: – Nyolc hiányzónk volt, és annak ellenére értékesnek tartom a döntetlent, hogy nem sokkal a befejezés előtt szerezték góljukat a vendégek.
Gergely Károly: – Igaz, hogy az utolsó pillanatokban egyenlítettünk, de voltak lehetőségeink arra is, hogy megnyerjük a mérkőzést. Ugyanakkor a bőcsiek is eldönthették volna a meccs sorsát.

DVSC II-DEAC–ERZSÉBETI SMTK 3–1 (2–1)
Debrecen, 200 néző. Vezette: Iványi Z. (Albert, Viczián)
DVSC: Verpecz – Nagy Z., Kardos, Fodor, Korhut – Nagy R., Spitzmüller, Czanik (Ludánszki, 61.), Rezes (Bódi, 70.) – Szilágyi, Urbin (Vinicius, 79.)
Vezetőedző: Kondás Elemér
ESMTK: Bonica – Marosfalvi, Czakó, Kővári, Tvaruska – Füzi, Péter, Nagy D. (Herczeg, 83.), Farkas (Samuel, 23.) – Ujhegyi, Vörös (Nemes, 88.)
Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Urbin (1–0) a 8., Urbin (2–0) a 21., Péter (2–1) a 40., Rezes (3–1) a 47. percben
Kiállítva: Ludánszki (második sárga lap után) a 85. percben
Kondás Elemér: – Hamar vezetést szereztünk, kétgólos előnyünk kicsit elaltatott minket, a végén mégis lehetett volna nagyobb a különbség
Menczeles Iván: – Mindkét félidőt rosszul kezdtük, helyzeteinket pedig elpuskáztuk, ezért veszítettünk.

MAKÓ FC–VÁC-ÚJBUDA 5–1 (2–1)
Makó, 400 néző. Vezette: Szabó Zs. (Szpisják Zs., Butkai Zs.)
MAKÓ: Halász – Rakonczai, Szamosszegi, Gévay (Győri, 61.), Molnár V. – Podonyi, Magyar, Varga R. (Csamangó, 78.), Bány – Maróti, Scheiber (Hadár, 78.)
Vezetőedző: Kolozsvári János
VÁC: Horváth G. – Gáspár, Laki, Tányéros – Vidra (Hirt, 53.), Kovács P., Farkas, Horváth T. – Vén – Margitics (Rob, 35.), Bánáti (Kövesdi, 64.)
Vezetőedző: Tóth János
Gólszerző: Magyar (1–0) a 16., Magyar (2–0) a 30., Bánáti (2–1) a 45., Podonyi (3–1) a 46., Szamosszegi (4–1) az 52., Varga R. (5–1) a 63. percben
Kolozsvári János: – Zűrös őszünk volt, de minden jó, ha a vége jó.
Tóth János: – Úgy gondolom, nem nekem kell elnézést kérnem mai teljesítményünk miatt. Remélem, játékosaim lelkiismerete tiszta.