NB II: legyőzte a Szolnokot az MTK II, gázolt a BKV és az ESMTK

2008.11.09. 18:09
Hazai győzelmek születtek a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, a vendégek bizonyultak jobbnak mindkét nyugati meccsen. Az MTK második csapata legyőzte a Szolnokot, illetve egyaránt 4–0-ra diadalmaskodott a BKV Előre és az ESMTK. Nyugaton nem volt jó napjuk a második csapatoknak: a ZTE II kikapott a Kaposvölgyétől, míg a bajnokí címre törő Pécsi MFC győzni tudott idegenben a Győr II ellen.
Részletes jegyzőkönyvek a Nyugati csoportból hamarosan...

NB II, 14. FORDULÓ

Keleti csoport
MTK BUDAPEST II–SZOLNOKI MÁV FC 2–1 (1–1)
Promontor utca, 70 néző
Vezette: Jannitz G. (Berettyán, Horváth R.)
MTK: Szatmári – Hauser, Rodenbücher, Kornis, Présinger – Radulovics, Gál A., Kis R. (Nagy T., 72.), Busai – Eppel (Molnár M., 62.), Szabó L. (Kákonyi, 77.)
Vezetőedző: Simon Antal
SZOLNOK: Rézsó – Urbán-Szabó, Antal G., Balogh P., Szalai B. – Hegedűs D. (Kiss K., a szünetben) – Bozori, Zana (Freud, 74.), Szabó T. – Kolupa
Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Szabó T. (0–1) az 5., Eppel (1–1) a 18., Rodenbücher (2–1) a 70. percben
Simon Antal: – Az első félidőben jól játszottunk, a második félidőben a vezetés megszerzése után már csak az eredményt tartottuk. Jó csapatot sikerült legyőznünk.
Vágó Attila: – Nem volt jó mérkőzés, egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Sajnálom, hogy elveszítettük a veretlenségünket.

BKV ELŐRE–TÖKÖL VSK 4–0 (0–0)
Sport u., 200 néző
Vezette: Fábián (Ortó, Demeter)
BKV ELŐRE: Stefán – Baranyai (Skita, a szünetben), Páles, Molnár, Forró – Galántai, Benke V., Gulyás (Rácz L., 88.) – Halgas (Varga E., 70.), Csopaki, Török S.
Vezetőedző: Gergely Károly
TÖKÖL: Balázs – Mojzes, Demény, Helgert, Gálhidi (Hamar I., a szünetben) – Vejmola – Csabai, Palásti, Horváth B., Csépe – Gasparik
Vezetőedző: Gyimesi László
Gólszerző: Csopaki (1–0) az 50., Skita (2–0) a 62., Csépe (öngól, 3–0) a 70., Csopaki (4–0) a 88. percben
Gergely Károly: – Az első gólig volt nyögvenyelős a mérkőzés, utána gördülékeny támadásokat vezettünk, és teljesen megérdemelten győztünk.
Gyimesi László: – A négy null ellenére sem tudok semmi rosszat mondani csapatomra; ha a bajnokságban végig így küzdöttünk volna, nem itt tartanánk.

ERZSÉBETI SMTK–BAKTALÓRÁNTHÁZA 4–0 (2–0)
Ady Endre út, 250 néző
Vezette: Vajkusz (Kormányos II G., Kúti)
ESMTK: Bonica – Agócs (Marosfalvi, 49.; Péter, 81.), Czakó, Kővári, Tvaruska – Samuel, Füzi K., Nagy D. (Élő, 70.), Farkas A. – Újhegyi, Vörös
Vezetőedző: Menczeles Iván
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Sándor – Vágó Z. (Illés L., 56.), Mező, Bodnár J., Koskovits (Szenes, 31.) – Szilágyi – Kozma A., Kozma J., Tolnai – Marics (Tóth Sz., 81.), Szabó R.
Vezetőedző: Kovács János
Gólszerző: Újhegyi (1–0) a 19., Tvaruska (2–0) a 45., Újhegyi (3–0) a 68., Vörös (4–0) a 92. percben
Menczeles Iván: – Hetek óta jól játszunk, és ez most az eredményben is megmutatkozott, magabiztos győzelmet arattunk sportszerű ellenfelünkkel szemben.
Kovács János: – Támadásban gyengék voltunk, hátul elkövetett hibáinkat pedig megbüntették a hazaiak.
Később: Ferencváros-Makó, 16 ó