Otthon nyert a Felcsút egy góllal a Pécs ellen és tapad riválisaira

2007.10.14. 17:15
Az NB II, a másodosztályú labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójában a Felcsút hazai pályán minimális különbséggel, 1-0-ra nyert a Pécs ellen, így őrzi helyét a dobogó alsó fokán és tapad két nagy riválisához, a Szombathelyhez és a Pápához. A Dunaújváros Kozármislenyben, a Gyirmót Barcson kapott ki, a három vesztes vendégcsapatnak egyetlen gól sem sikerült szereznie. A Budaörs az Ajka, a Komló az MTE vendégeként lett gazdagabb egy-egy ponttal.
Egy góllal nyert otthon a Felcsőt a Pécs ellen
Farkas József

Felcsúton az első gólveszélyes akcióból eredményes volt a vendéglátó: Villányi Gergely mértani, jobboldali beadását Weitner Ádám két védő közül jó ütemben érkezve bólintotta a vendégek kapujába.

Nyílt mérkőzést játszott egymással ezt követően a két együttes, de a vendégeknek nem jött össze az egyenlítő találat - Horváth Zsolt lábában ott volt az egyenlítés a félidő utolsó percében, ám a középpályás a kifutó Kozma Tamást találta telibe -, a hazaiak pedig hiába dolgoztak, második találatukkal nem tudták bebiztosítani a győzelmüket idejekorán.

A 82. percben az addig bő negyedórája egykapuzó pécsiek elvesztették kapusukat. Weitner kapott ragyogó labdát Török Sándortól, ám mielőtt kapura lőhette volna a labdát a tizenhatoson kívül Hamar Zsolt megfogta, Vad játékvezető rögtön felmutatta neki a piros lapot. Ezzel lényegben eldőlt a mérkőzés. A Felcsút hetedszer nyert, ötödször hazai pályán, ahol továbbra is veretlenek. A Pécs ötödször kapott ki, harmadszor idegenben, ahol továbbra is nyeretlenek.

Az éllovas Lombard Pápa hazai pályán nem bírt a Kaposvölgye együttesével, hiszen gólnélküli döntetlenre végeztek egymással a felek.

Bár a találkozónak egyértelműen a hazaiak voltak az esélyesei, mégis a vendégek álltak közelebb a győzelemhez, köszönhetően szervezett és lelkes játékuknak. A pápaiak és a mezőny legjobbja a kapus Szűcs Lajos volt, amely azért elég sok mindent elárul a listavezető vasárnapi teljesítményéről.

A Pápa harmadik, a Kaposvölgye második döntetlenjét játszotta a szezonban, előbbiek ugyan őrzik veretlenségüket, de ez most aligha vigasztalja őket. Hazai pályán másodszor nem sikerült nyerniük a szezonban, a második helyen álló Szombathely hátránya így egy, a harmadik helyen álló Felcsúté kétpontosra csökkent az éllovassal szemben.

Hiába vezetett a szünetben a Budaörs Ajkán, majd növelte előnyét a második felvonás elején – Farkas duplázott -, a hazaiak előbb szépítettek, majd egy pontot azért csak megmentettek.

A mérkőzés három perces hosszabbításában még a Budaörs vezetett 2–1-re. A 92. percben szabadrúgáshoz jutott az Ajka a budaörsi térfél közepén. Cseke László beívelt labdáját a 34. születésnapját ünneplő Szép Tamás kapus (!) előrehúzódott, és a jobb alsó sarokba fejelte.

Az Ajka másodszor, a Budaörs ötödször játszott döntetlent az idényben, előbbiek a hazai pályán eddig begyűjthető tizenöt pontnak mindössze a harmadát szerezték még, utóbbiak idegenben változatlanul elég erősek, hatodik meccsükön a kilencedik pontjukat szerezték, miközben csak egy alkalommal szenvedtek vereséget.

Kozármislenyben gólnélküli első félidőt követően Lauer góljával szereztek előnyt a második felvonás első percében a hazaiak, majd a játékrész közepén Tóth Z. állította be a végeredményt. Az újvárosiak ötödször kaptak ki a szezonban, a hazaiak harmadszor nyertek, de csak első alkalommal pályaválasztóként.

Mosonmagyaróváron sem született gól az első negyvenöt percben, majd a hazaiak szereztek vezetést, de a hajrában a komlóiaknak összejött az egyenlítés. A Komló ötödik pontját szerezte a szezonban, de csupán az elsőt idegenben, öt vereség után. Az MTE másodszor játszott döntetlent, de Mosonmagyaróváron öt mérkőzésen még csak négy pontot sikerült szerezniük.

Barcson a mérkőzés Márton Gábor pályaedző édesapjának halála miatt gyászszünettel kezdődött. A hazaiak győztes találatukat az első félidő hajrájában szerezték. A Barcs negyedszer nyert, harmadszor hazai pályán, a Gyirmót másodszor kapott ki, először vendégként.

Az Integrál DAC együttese Győrben Laki góljával az első félidő közepén került előnybe, majd a második felvonás 17. percében Bali állította be a végeredményt, az inkább küzdelmes, mint sem látványos, gólhelyzetek tömkelegét hozó összecsapáson.

A DAC negyedszer nyert, mind a négy sikerüket pályaválasztóként könyvelhették el, míg a Soroksár ötödször kapott ki, negyedszer idegenben, ahol továbbra is nyeretlenek. ----
KOZÁRMISLENY SE - DUNAÚJVÁROS FC 2–0 (0–0)
Kozármisleny, 350 néző. Vezette: Hegedűs A. (8) (Medovarszki J., Vári Á.)
KOZÁRMISLENY: Antal 6 – Suba 5, Finta Z. 6, Éles 6, Tóth I. 6 – Somogyi 5 (Varga B. -, 69.), Fabiancsics 5, Tóth Z. 7, Kutyáncsányin 6 – Laki Z. 6 (Morvai -, 80.), Lauer 7. (Gergely -, 86.). Vezetőedző: Bene Ferenc
DUNAÚJVÁROS: Szentpéteri 7 – Riedl 5, Vaskó 6, Szepessy D. 6 (Drózdik 4, a szünetben), Tóth T. 5 – Facskó B. 4 (Pénzes 5, a szünetben), Rátkai 5, Szauter 5, Czár 5 (Heffler 5, 48.) – Nagy I. 4, Szepessy R. 5. Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Lauer (46.), Tóth Z. (72.)
Mestermérleg
Bene Ferenc: Elsőosztályú játékvezetés mellett a mai meccsen megtört a hazai átok.
Szepessy László: A mai mérkőzésen a futball győzött Kozármislenyben, annak minden feltételrendszerével együtt.
----
MOSONMAGYARÓVÁRI TE 1903 - KOMLÓI BÁNYÁSZ SK 1–1 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 700 néző. Vezette: Király K. (8) (Huszár B., Szabó II Z.)
MOSONMAGYARÓVÁR: Antal 0 – Tóth G. 5 (Szabados –, 87.), Fülöp N. 4, Taglialenge 4, Pálla 5 – Fehér B. 5, Szalai T. 4, Régi 4 (Cseri 4, 46.), Kiss R. 4 (Varga B. 4, 55.) – Horváth D. 4, Bene 4. Vezetőedző: Soós Imre
KOMLÓ: Kovacsevics 5 – Tóth P. 5, Tallósi 5, Győri 5, Korbuly 5 – Gelencsér 5, Méhn 6, Horváth J. 5, Müller 5 (Németh Á. –, 85.) – Varga Zs. 6, Szabó Cs. 6. Vezetőedző: Ott József
Gólszerző: Pálla (57.), Varga Zs. (69.)
Soós Imre: Innen csak lefelé lehet menni. Szégyeljük magunkat, elnézést kérek a szurkolóinktól
Ott JÓzsef: Küzdelmes mérkőzésen ennyi százszázalékos ziccert nem lehet elhibázni, abban a helyzetben amiben mi vagyunk.
----
FC AJKA - BUDAÖRSI FC 2–2 (0–1)
Ajka, 500 néző. Vezette: Ursprung Cs. (6) (Iványi I., Schuszter R.)
AJKA: Szép 8 – Giron 6, Lakatos 5, Pákai 4 (Szőllőskei –, 73.), Gunther 5 – Buzási 5, Cseke 5, Szilágyi 6, Pothárn 6 – Varga I. 5 (Csörnyei 4, 54.), Fonnyadt 4 (Németh J. –, 62.). Vezetőedző: Szabó Imre
BUDAÖRS: Totka 5 – Pleván 5, Végh 5, Szirtesi 5, Szukob 5 – Lászka 7, Nagy R. 7, Papp G. 6, Bencze 6 (Lalusz –, 82.) – Farkas Á. 5, Farkas J. 7 (Tüske, – 87.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Farkas J. (30., 49., az elsőt 11-esből), Giron (83.), Szép T. (92.)
Szabó Imre: Kétgólos vezetésünbk után, a 92. percben egyenlített az ellenfél, azt gondolom, csak olyan csapat képes erre, amelyiknek van tartása és hisz a céljaiban.
Lucsánszky Tamás: A mérkőzésen végig az történt, amit mi akartunk, de a kihagyott helyezeteink miatt nem tudtuk megnyerni a találkozót.
----
FC FELCSÚT - PÉCSI MFC-PÉCS PLAZA 1–0 (1–0)
Felcsút, 400 néző, Vezette: Vad II. (7) (ifj. Tóth V., Széchenyi)
FC Felcsút: Kozma 7 – Villányi 6, Tamási 5, Trampler 6, Mihályi 5 – Ribi 6 (Sipos K.–, 90.), Gálos 5, Domján 5 (Kovacsics --, 82.), Schrancz 5 – Weitner 6, Török 5. Vezetőedző: Urbán Flórián
Pécsi MFC - Pécs Plaza: Hamar 6–2=4 – Tóth P. 5, Racskó 5, Szabados 6, Rozsi 5 – Luczek 4 (Wittrédi 4, 53., Csaba 83.), Lantos 5, Horváth Zs. 5, Sipos J. 5 – Bozori 6, Rompos 4 (Kanizsai 4, 31.). Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerzők: Weitner (20.)
Kiállítva: Hamar (82.)
----
BARCSI SC - GYIRMÓT 1–0 (1–0)
Barcs, 400 néző. Vezette: Mészáros 6 (Beidek Attila, Kiss Zsolt)
BARCSI SE: Kuckó 7 – Miskovics 6, Dr. Matus 7, Horváth Á. 7, Pókos 7 – Kordé 7 (Tolnai –, 79.), Horváth A. 6, Pónai 7, Kollega 7 – Szabó N. 6, Koller K. 6. Vezetőedző: id. Dárdai Pál
GYIRMÓT: Boros 8 – Varga G. 6, Kozmér 6, Radics 6, Szabó Cs. 6 – Pék 5, Horváth R. 6 (Tóth 5, 55.), Pápai 6 (Bognár –, 86.) – Baumgartner 6, Oross 6, Németh L. 5 (Földes –, 80.). Vezetőedző: Hannich Péter
Gólszerző: Fónai (44.)
Dárdai Pál: Nagyon jól játszottunk, gólarányt kellett volna javítani. Ezt a győzelmet Márton Gábornak ajánljuk.
Hannich Péter: Érdekes mérkőzést játszottunk és a Barcs nyert.
----
INTEGRÁL DAC – SOROKSÁR 2–0 (1–0)
Győr, 500 néző. Vezette: Pintér Cs. (7) (dr. Szabó P., Kovács Z.)
INTEGRÁL DAC: Deli 6 – Pásztor 5, Hegedűs N. 6, Szabadfi 5, Présinger 6 – Czanik 6, Töltősi 5 (Lajtos 5, 59.), Galántai 5, Fleischacker 6 – Bali 6 (Kerekes –, 76.), Laki B. 6 (Vastag –, 85.). Vezetőedző: Szentes Lázár
SOROKSÁR: Komora 5 – Telegdi 5, Szálka 4, Ferencz 4, Koljenovics 5 – Németh T. 5, Hauser 5, Burzi 4, Hegedűs Cs. 5 – Kis R, 5, Csepregi 5. Vezetőedző: Elekes József
Gólszerző: Laki B. (28.), Bali P. (62.)
Szentes Lázár: Nem volt igazán látványos a játékunk, amit a korábbi sikertelen mérkőzések okoztak, viszont pozitívum, hogy az ellenfél nem tudott igazi helyzetet kialakítani kapunk előtt.
Elekes József: Ellenfelünk remekül kihasználta két óriási hibánkat, s ezzel megérdemelten nyerte a mérkőzést.
----
LOMBARD PÁPA TERMÁL FC - KAPOSVÖLGYE VSC 0–0
Pápa, 1500 néző. Vezette: Berger 8 (Heibl, Forgács)
PÁPA: Szűcs L. 7 – Zsók 4, Budovinszky 5, Kovács Sz. 5, Rajnay 4 (Geri T. –, 80.) – Kapic 6 – Ahodikpe 5 (Alex –, 62.), Szabó Z. 5, Nagy T. 4 – Fabinho 4, Germán 4 (Zámbó –, 74.). Vezetőedző: Kiprich József
KAPOSVÖLGYE: Strublics 6 – Vinicius 6, Beciri 7, Juhász Gy. 6 – Jagodits 5, Szögedi 5 (Gellér –, 76.), Szabó L. 6, Huzmi 5 – Godslove 6, N. Nikolics (V. Nikolics –, 86.) – Horváth Gy. 5. (Szabó Sz. –, 86.). Vezetőedző: Horváth Lajos
Kiprich József: Az utolsó percben volt két helyzetünk, azt kell, hogy mondjam, a döntetlen ránk nézve hízelgő.
Horváth Lajos: Taktikailag fegyelmezetten játszottunk, óriási helyzeteink voltak, de az ország talán legjobb kapusát nem tudtuk legyőzni.