A szerb Marko Perics lett a veszprémi futsal klub új vezetőedzője

Vágólapra másolva!
2025.07.11. 11:12
null
Marko Perics veszi át a veszprémi futsalcsapat irányítását (Fotó: Facebook/ Vehir.hu Futsal Veszprém)
A szerb válogatott korábbi csapatkapitánya, Marko Perics lett a magyar bajnok veszprémi futsalcsapat új vezetőedzője – közölte a klub pénteken Facebook-oldalán.

Azt írták, Marko Perics játékosként hazája mellett Azerbajdzsánban és Grúziában is bajnoki címet ünnepelhetett, valamint Bajnokok Ligája bronzérmet is szerzett.

A 41 éves szakember edzőként előző csapatával, a Loznica Grad együttesével – ahol korábban játékosként is meghatározó szerepet töltött be – az elmúlt két évben egyaránt megnyerte a szerb bajnokságot és a nemzeti kupát, miközben a BL-ben egészen az elitkörig jutott.

A közleményben idézték Rajki Tamást, a veszprémi klub ügyvezetőjét, aki szerint Marko Pericset játékosként és edzőként is a küzdőszellem, a szenvedély, a kitartás és a magas szintű taktikai felkészültség jellemezte. Ezek az értékek tökéletesen illeszkednek a veszprémi klub szemléletéhez és céljaihoz, ezért esett rá a választás – indokolt.

Az új vezetőedző első hivatalos nyilatkozatában megtiszteltetésnek nevezte, hogy a Veszprém vezetőedzőjeként dolgozhat. Céljaként a bajnoki címvédést és a Magyar Kupa elhódítását jelölte meg.

Perics irányításával jövő héten kezdi meg a veszprémi csapat a felkészülést a 2025–2026-os idényre. Az együttes augusztus 26. és 31. között Görögországban lép pályára a futsal BL előselejtezőjében, ahol csoportjában a házigazda AEK FC mellett a norvég Sjarmtrollan IL és az angol Bolton FC szerepel még. A következő körbe csak a csoport győztese jut.

 

Legfrissebb hírek

Hihetetlen dráma után harmadszor is aranyérmes a magyar válogatott a cukorbetegek futsal Eb-jén

Minden más foci
Tegnap, 17:42

DiaEuro 2025: döntőbe jutott a magyar válogatott!

Minden más foci
2025.07.09. 19:02

DiaEuro 2025: elődöntőbe jutott a magyar válogatott

Minden más foci
2025.07.07. 17:06

Futsal BL: Görögországba utazik a Veszprém az előselejtezőben

Labdarúgó NB I
2025.07.03. 19:28

Futsal: Veszprémben idén minden csillag együtt állt a sikerhez

Labdarúgó NB I
2025.06.25. 17:28

Újpest: Németh Péter lett a futsalcsapat főnöke – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.06.25. 09:05

Futsal: Thiago és Gajzágó Flóra lett az NB I-es idény legjobbja

Labdarúgó NB I
2025.06.24. 13:40

Az elbukott döntő után jelentette be a vezetőedző, hogy távozik

Labdarúgó NB I
2025.06.08. 20:10
Ezek is érdekelhetik