Paksi győzelem, nem megy otthon a Puskás Akadémiának

2023.09.23. 14:18
Kétgólos sikert aratott Felcsúton a Paks (Fotó: Micheller Szilvia)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-7-fordulo-7251" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
Felcsútra utazott a Paksi FC a labdarúgó NB I 7. fordulójában, és mivel kétgólos győzelmet aratott a Puskás Akadémia ellen, rögtön a 3. helyre ugrott fel a tabellán.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Paksi FC 0–2 (0–1)

Felcsút,Pancho Aréna,1510 néző.Vezette: Farkas Ádám
Gólszerző: Haraszti (39. – 11-esből), Könyves (66.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

Beke Péter a kezdőben! A támadó tavalyi budafoki teljesítménye, valamint a múlt heti, BKV Előre elleni három gólja után ez a felkiáltás nem tűnik teljesen indokoltnak, azonban Paksra szerződése óta a csapat mind az öt bajnokiját a kispadról nézte végig. Most eljött az ő ideje, ugyanis úgy tűnik, Bognár György megunta, hogy egyik csatára sem képes elrugaszkodni a házi góllövőlistán. Az általában Beke Péter helyén futballozó Hahn János még nem szerzett gólt az OTP Bank Liga 2023–2024-es idényében, Böde Dániel egyszer volt eredményes.

Hornyák Zsolt a Mosonmagyaróvár elleni Mol Magyar Kupa-mérkőzésen (2–0) látott kezdőt küldte pályára, ám más szerkezetben: Jonathan Levi a bal oldali oldalvonal mellett kapott szerepet, míg Gruber Zsombor és Mikael Soisalo egymáshoz közelebb futballozhatott. A felcsútiak vezetőedzője épp a sikeres kupamérkőzés után mondta el lapunk kérdésére, hogy a két támadó nagyon érzi egymást a pályán. A mérkőzés első nagy helyzete is a remek játékkapcsolatukból adódott, a 6. percben Gruber ugratta ki Soisalót, de Szappanos Péter nagyszerű védéssel mentette meg a korai góltól a paksiakat. Ezt leszámítva a vendégek veszélyeztettek inkább, s bár a legnagyobb lehetőség Beke Péter előtt kontrából adódott a 21. percben, nem érheti az a vád a Bognár György vezette csapatot, hogy védekezésre rendezkedett volna be. A Haraszti Zsolt és Beke Péter felé érkező ívelések és felpasszok mindig célba értek, a lekészítések után pedig rendre beadások, vagy kis játékok utáni veszélyes helyzetek alakultak ki. Így történt a 39. percben is, amikor a sokat mozgó paksi középpályások közül ezúttal Papp Kristóf volt a beinduló ember, akit az elől szürkén játszó, és idő közben Lamin Colley mögé rendelt Jonathan Levi buktatott a tizenhatoson belül. A félidő összképe alapján megérdemelten szerzett vezetést Haraszti Zsolt büntetőjével a Paks.

A szünetben „Gyuszi” szórakoztatta a közönséget, alig több, mint egy perc alatt sétált át az egyik kaputól a másikig, miközben végig a fején egyensúlyozta a labdát. Marco Rossi erről lemaradt, ugyanis a második játékrészt indító sípszó előtt ért vissza feleségével a VIP-páholyba. Valószínűleg a hosszú sérüléséből nemrég felépülő Nagy Zsoltra volt kíváncsi, s Hornyák Zsolt nem is várakoztatta sokáig a szövetségi kapitányt. Az 58. percben pályára küldte a bal oldali szárnyvédőt, aki a múlt heti kupameccsen már játszott, azonban az OTP Bank Ligában február 3. óta nem lépett pályára. Mégsem ő, hanem a Paks két korábbi válogatott csatára okozott gyökeres változást a találkozón. Előbb Könyves Norbert indítása után Böde Dániel szemfülesen került gólhelyzetbe, de az ő próbálkozását még szögletre ütötte Markek Tamás, ám a sarokrúgás után már a kapus is csak beljebb segítette a labdát. Könyves Norbert nagyszerű gólja után még méltatlankodott egy sort a földön ülő Gruber Zsombor, s ha csapattársait kérte számon, hogy miért neki kellett őriznie a sokkal erősebb Könyvest, akkor érthető a felháborodása. Szó szerint és átvitt értelemben is megkongatták a vészharangokat a hazaiaknak. Előbb egy PAFC-szurkoló kezdett hosszú másodperceken át tartó fülsiketítő dudálásba, ezzel együtt egy csapásra felpörgött a Puskás Akadémia támadójátéka is. A balszélsőt játszó Nagy Zsolt tehette volna szorossá a hajrát, ám Szappanos Péter újabb hatalmas bravúrjával foglalta keretbe a meccset.