Felkészülés: döntetlent játszott lengyel ellenfelével a Puskás Akadémia

L. M.L. M.
2023.07.07. 19:25
Két gól született a Pancho Arénában (Fotó: pfla.hu)
Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a 2023–2024-es idény előtt a labdarúgó NB I-ben szereplő Puskás Akadémia. A felcsúti Pancho Arénában játszott találkozón a hazaiak 1–1-es döntetlent értek el a lengyel Wisla Plock ellen. Az MTK a szlovén Bravótól szenvedett 2–0-s vereséget az edzőtáborában.

Két gyors gól született a Puskás Akadémia és a lengyel Wisla Plock felkészülési mérkőzésén. A magyar csapat a 8. percben már meg is szerezte a vezetést a Pancho Arénában, Lamin Colley talált a kapuba. Két percig tartott a felcsútiak előnye, a lengyelek Lukasz Sekulski góljával egyenlítettek. Több gól már nem esett a mérkőzésen, így 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó.

Második mérkőzésén is vereséget szenvedett az MTK a szlovéniai edzőtáborában. A fővárosi csapat gól nélküli első játékrész után a második félidőben kétszer is kapitulált a ljubljanai Bravo ellen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
PUSKÁS AKADÉMIA–WISLA PLOCK (lengyel II.) 1–1 (1–1)

Puskás Akadémia: Markek – Batik, Colley, Slagveer, Golla, Favorov, Umathum, Ormonde-Ottewill, Dusinszki, Gazdag V., Farkas B.
Csereként pályára lépett:
Tóth B. (kapus), Bartolec, Posztobányi, Szolnoki, Stronati, Kocsis D., Kern, Plsek, Jablonszkij, Oszadcsij, Komáromi, Puljic
Gólszerző: Colley (8.)

NK BRAVO (szlovén)–MTK BUDAPEST 2–0 (0–0)
Kranjska Gora

MTK BUDAPEST:
Rácz G. – Varju (Kovács M.), Várkonyi, Vadnai – Miknyóczki, Kocsis G., Végh B. (Thiam), Horváth A. (Kosznovszky), Kovács P. – Spalek (Molnár R.), Zuigeber (Stieber Z.)
Gólszerző:
Stankovic, Poplatnik

A PUSKÁS AKADÉMIA FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
június 20.–24., Olaszország; július 8.–19., Ausztria
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Július 7.: Puskás Akadémia–Wisla Plock (lengyel II.) 1–1 (Colley)
Július 12.: Puskás Akadémia–Slovan Liberec (cseh I.)
Július 17.: Puskás Akadémia–Fortuna Düsseldorf (német II.)
Július 19.: Puskás Akadémia–Al-Fateh SC (szaúdi I.)

AZ MTK BUDAPEST NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
július 3.–július 12., Kranjska Gora (Szlovénia)
Június 24.: MTK Budapest–Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 4–1 (Futács 2, Böndi – öngól, Zsóri)
Június 28.: MTK Budapest–Iváncsa KSE (NB III) 11–0 (
Stieber Z. 3, Zsóri 2, Bognár I. 2, Végh B., Németh K., Bobál D., Zuigeber)
Július 1.: MTK Budapest–Soroksár SC (NB II) 3–1 (Zsóri, Antonov – 11-esből, Stieber Z. – 11-esből)
Július 5.: Hajduk Split (horvát I.)–MTK Budapest 3–1 (Kata)
Július 7.: NK Bravo (szlovén I.)–MTK Budapest 2–0
Július 8.: FK Csukaricski (szerb I.)–MTK Budapest
Július 12.: NK Celje (szlovén I.)–MTK Budapest
Július 22.: MTK Budapest–FK Zeleziarne Podbrezová (szlovák I.)