Újpest: Eltiltásra sem gondoltam, nemhogy két meccsre - Kabát

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.03.25. 19:59
Kabát Pétert, az Újpest labdarúgócsapatának kapitányát saját bevallása szerint lesújtotta, megdöbbentette a hír, hogy a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága utólagos videofelvételek alapján két mérkőzésre tiltotta őt el egy olyan szabálytalanságért, amit a DVTK elleni bajnokin nem szankcionált a játékvezető.

„Nagyon lesújtott a hír, hiszen eltiltásra sem gondoltam, nemhogy két meccsre – nyilatkozta Kabát Péter a Nemzeti Sport Online-nak. – Nem akartam, nem is okoztam sérülést, bár ez egy nagyon rossz ütemű, valóban csúnya belépő volt részemről. Hál' Isten azonban nem lett belőle sérülés, már ott azonnal vagy háromszor bocsánatot kértem a diósgyőri játékostól, aki mondta, hogy megbocsát, és tudta is folytatni a játékot. Elsőre azt hittem, hogy egy sárga lapot azért kapok érte, de meglepett, hogy végül elmaradt. Ezek után kaptam két meccsre szóló eltiltást, őszintén meg vagyok döbbenve. Több éve nem voltam kiállítva, sárgám is tudtommal három van a szezonban, nem sorolhatnak a durva játékosok közé. Minden bizonnyal fellebbezünk a döntés ellen.”Kabát Péter a Nemzeti Sport Online-nak. – Nem akartam, nem is okoztam sérülést, bár ez egy nagyon rossz ütemű, valóban csúnya belépő volt részemről. Hál' Isten azonban nem lett belőle sérülés, már ott azonnal vagy háromszor bocsánatot kértem a diósgyőri játékostól, aki mondta, hogy megbocsát, és tudta is folytatni a játékot. Elsőre azt hittem, hogy egy sárga lapot azért kapok érte, de meglepett, hogy végül elmaradt. Ezek után kaptam két meccsre szóló eltiltást, őszintén meg vagyok döbbenve. Több éve nem voltam kiállítva, sárgám is tudtommal három van a szezonban, nem sorolhatnak a durva játékosok közé. Minden bizonnyal fellebbezünk a döntés ellen.”

(Az Újpest a következő fordulóban Szombathelyre a Haladáshoz látogat, majd a 23. fordulóban fogadja a Ferencvárost.)

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
20 órája

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:12

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00
Ezek is érdekelhetik