Prukner: Haber védései nélkül bajban lettünk volna

Vágólapra másolva!
2011.05.08. 12:34
null
Prukner szerint Haber (balra) védései nagyon<br /> fontosak voltak (Fotó: Szabó Miklós)
Címkék
A Ferencváros 3–2-re nyert a már biztos kieső Szolnok ellen, és Prukner László, a zöld-fehérek mestere úgy nyilatkozott, ha Justin Haber nem véd ilyen jól, bajba kerülhettek volna. A Paks ellen 2–1-re veszítő Újpest vezetőedzője, Mészöly Géza úgy véli, a játékvezető nem adott meg egy jogos büntetőt csapata javára.

SZOLNOK–FERENCVÁROS 2–3

A Fradi saját magának tette izgalmassá a Szolnok elleni mérkőzést, és Prukner László szerint ha Justin Haber nem véd olyan jól, akkor könnyen pontokat veszíthetett volna csapata.

„Az első félidőben jól játszottunk, sokat mozogtunk, de egyértelmű, magunknak tettük nehézzé a meccset. A végén szaporodtak az ősz hajszálaim a kispadnál, de örülünk a győzelemnek. Rengeteg lehetőségünk volt az első negyvenöt percben, ám beívelések után két érthetetlen gólt kaptunk. Az első félidőben nem hagytuk, hogy kibontakozzon a Szolnok, majd néhány kényszerű cserénk volt, és a hazaiak megérezték a lehetőséget. Sok csapat megszenvedett már itt, de mi legalább győztünk" – mondta Prukner László, az FTC vezetőedzője.

„Sokan elvesztették ritmust a fordulás után, ahogy a Szolnok jött előre, bíztam benne, hogy kontrából tudunk még gólt lőni – akkor hamarabb eldőlt volna a meccs. De elismerem, ha Justin Haber nem véd olyan jól, bizony nagy baj lehetett volna a végén" – jelentette ki a tréner.

A Szolnok számára a zöld-fehérek elleni vereséggel biztossá vált a kiesés az élvonalból.

„Ilyen húsz percet nem nagyon láttam még futballpályán, rutinos játékosok olyan hibákat követtek el, amelyek számomra is hihetetlenek voltak. Csak álltam a vonal mellett, és néztem, mi történik a pályán. Ellentétes félidőket produkáltak a csapatok, az elsőben valóban több ziccert is elrontott a Ferencváros, de a fordulás után talán kicsit túlfutották magukat a vendégjátékosok" – mondta Simon Antal, a Szolnok vezetőedzője.

„Nehéz dolog ez, de el kell ismerni, a vezetőség sem várta el, hogy tíz pont hátrányból bent maradjunk. Persze titkon ezért dolgoztunk, nem sikerült, szomorúak vagyunk. A játékosoknak meg kell találniuk a saját kis motivációjukat, de sportemberek módjára mindent meg kell tennünk a szezon végéig, hogy becsületesen fejezzük be az idényt" – tette hozzá a szakember.

KAPOSVÁR–DEBRECEN 0–0

A Kaposvár gól nélküli döntetlent játszott a Debrecennel. A Rákóczit irányító Sisa Tibor szerint reális eredmény született.

„A Debrecen nemrég még a Bajnokok Ligájában játszott, szerintem nekünk nem kis fegyvertény pontot szerezni ellene. Reális eredmény született, mert bár a Debrecennek voltak nagyobb helyzetei, nekünk több lehetőségünk volt, amikor már csak egy passz kellett volna a ziccerig, akkor hibáztak a játékosok, de ez benne van a futballban. A játékosok nagyon motiváltak, mivel a klub történetének legjobb eredményét érhetik el. Eddig a hatodik helyezés volt a csúcs, nagy tett lenne túlszárnyalni. Persze tudom, sokan kritizálnak majd, de a sorozatterhelést nehezen bírjuk. Huszonegy nap alatt a hetedik meccsünket játszottuk, és szűk kerettel ez nem olyan könnyű" – mondta Sisa Tibor.

A Lokit irányító Kondás Elemér már nem volt olyan elégedett az eredménnyel, mivel úgy véli, a helyzetek alapján rászolgáltak volna a három pontra, csak kimaradtak a helyzetek.

„Nem vagyok elégedett az egy ponttal. Győzni szerettünk volna, és szerintem a helyzeteink megvoltak ahhoz, hogy mindhárom pontot megszerezzük. Tudtuk, hogy a Kaposvár hazai pályán veszélyes csapat, sokat fut, nagyon harcos, ezért nem könnyű ellenfél, ám Kulcsár Tamás révén ziccerbe kerültünk, kár, hogy kimaradt. Kicsit feszültek voltunk, ám úgy láttam, a másik csapat is ideges kissé. Nagy a tét, mindenki győzni akart, talán ez okozhatott némi pluszfeszültséget" – mondta Kondás Elemér.

PAKSI FC–ÚJPEST FC 2–1

A Paks 2–1-re győzött az Újpest ellen, és a tabella második helyén áll. Kis Károly, a paksiak vezetőedzője bízik benne, hogy sikerül megszerezni az ezüstérmet.

„Az elején nem találtuk a ritmust. Aztán összekaptuk magunkat, és szögleteink, szabadrúgásaink veszélyesek voltak. A második félidőben jól kontráztunk. A meccs lényege, hogy akkor is tudunk nyerni, ha nem játszunk jól, mert mindig van valaki, aki bedobja magát. Öt csapat van harcban az ezüstért, de visszafelé nem szabad elindulni. Ha már itt vagyunk, megpróbáljuk megtartani a második helyet" – mondta Kis Károly.

A lila-fehéreket irányító Mészöly Géza csalódott volt, mivel úgy véli, a második félidőben jobban játszott a csapata, amelynek tizenegyest kellett volna kapnia.

„Jól indult a találkozó, hiszen kezdeményezőek voltunk. Aztán visszafogottabbá vált a teljesítményünk, egyénileg és csapatszinten is. Azért vagyok mérges, mert a második félidő a miénk volt, kézben volt a mérkőzés, sok volt a helyzetünk. Meg az is bánt, hogy a játékvezető nem adott meg nekünk egy tizenegyest, pedig ami a mezőnyben szabálytalanság, az a tizenhatoson belül is az. Vayer Gábor könyökével találkozott Dvorschák Gábor arca. Véletlen esetről van szó, bár nyilván magasra kellett ugrania a támadónak, hiszen egy fejjel alacsonyabb védőnknél" – mondta Mészöly Géza.

LOMBARD PÁPA–BFC SIÓFOK 0–1

A kiesés ellen küzdő Siófok nagy lépést tett a bennmaradás felé a Pápa elleni győzelemmel.

„Nagyon fontos győzelmet arattunk, ugyanis jó csapatot jó időben vertünk meg. Azért a labdarúgóinkat óva inteném attól, hogy elhiggyék, máris bent maradtunk az első osztályban, ugyanis ha ezt teszik, lehetnek gondjaink. Valóban belementem volna a találkozó előtt a döntetlenbe, ám most nagyon boldog vagyok, hogy végül sikerült nyernünk" – mondta a Siófokot irányító ifj. Mihalecz István a meccs után.

„Meglehet, furcsa, amit mondok, de talán jól jövünk ki ebből a vereségből. Játékos, vezető és szurkoló is elgondolkodhat azon, hogy két és fél éve egy rózsaszín lufiban lebegünk. Két éven keresztül tulajdonképpen erőn felül teljesítettünk, ám amikor átütő sikert érhettünk volna el, mindig elbuktunk. Csalódott vagyok. Ki kell mondanom, nincsenek győztes típusú labdarúgóim" – mondta Véber György, a Lombard Pápa vezetőedzője.

HALADÁS–VASAS 3–0

A Haladás Oross Márton triplájával győzött a Vasas ellen Szombathelyen. A győztes csapat mestere, Aczél Zoltán bízik benne, a jövő héten bebiztosítják a bennmaradást.

„Azt azért nem mondanám, hogy labdarúgóim remegő lábakkal léptek pályára, ám elismerem, hogy harminc percig borzasztó gyatrán futballoztunk. Szerencsénk volt, hogy ellenfelünk nem szerzett gólt. Játékosaim sokat idegeskednek a kiesés miatt, kellett hát egy talált gól, hogy megnyugodjunk, és a megbeszéltek szerint játsszunk. A héten sokat foglalkoztam a csatárokkal, és gyakoroltuk a támadásvezetést. A második félidőben kinyíltak a hátrányban lévő vendégek, ezért ki is üthettük volna őket. Sokkal többet kell vállalkozni, és bizony szükség van a gólra, hogy lekerüljön a béklyó a lábakról. Elismerem, szerencsénk volt" – mondta Aczél Zoltán.

„Remélem, hogy már a jövő héten be tudjuk biztosítani az élvonalbeli tagságunkat. Aztán lehet gondolkodni a jövőn. Mert úgy gondolom, ha a csapat gerincére építenek, dobogóra esélyes csapatot is össze lehet hozni. Itt azonban még nem tartunk, fontosabb dolgaink vannak" – tette hozzá a szakember.

„Az első harminc percben egy ijedt hazai csapattal álltunk szemben, s ha kicsit jobban odafigyelünk, megnyugtató előnybe kerülhettünk volna. A Haladás még csak a kapunkig sem jutott el, mi viszont két óriási helyzetet is kihagytunk. Aztán öt-hat perc alatt szörnyű figyelmetlenségeket követtünk el. A második félidőben hiába is próbálkoztunk, nem éreztem, hogy szépíteni tudnánk. Csapatomból a mérkőzésen sokan gyenge teljesítményt nyújtottak, a végén kapott harmadik gól tehát nem sokat számított már, saját magunknak tettük nehézzé az összecsapást" – mondta Komjáti András.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA
1. Videoton FC 26 16 6 4 52–24 +28 54
2. Paksi FC 27 14 5 8 44–34 +10 47
3. Ferencvárosi TC 27 14 3 10 42–38 +4 45
4. Kaposvári Rákóczi FC
27 13 4 10 40–36 +4 43
5. Zalaegerszegi TE FC 27 13 4 10 43–41 +2 43
6. Debreceni VSC-TEVA 27 11 9 7 49–39 +10 42
7. Vasas-Híd 27 11 5 11 32–41 –9 38
8. Újpest FC 27 10 6 11 43–36 +7 36
9. Budapest Honvéd FC
26 10 6 10 30–29 +1 36
10. Kecskeméti TE-Ereco 27 11 2 14 47–50 –3 35
11. Győri ETO FC 27 8 11 8 34–33 +1 35
12. Lombard Pápa Termál FC 27 10 4 13 38–46 –8 34
13. Szombathelyi Haladás FC
27 9 7 11 36–34 +2 34
14. BFC Siófok 27 7 10 10 24–33 –9 31
15. MTK Budapest 27 7 6 14 30–42 –12 27
16. Szolnoki MÁV FC 27 4 6 17 23–51 –28 18

 

Legfrissebb hírek

NB I: Eb-szereplő is jött a piaczárás után; változások Fehérváron és az FTC-nél

Labdarúgó NB I
2024.09.15. 16:35

Wingo, Andzulasz és Petkovics is megtalálta új csapatát

Labdarúgó NB I
2024.07.20. 10:19

Ciprusra igazolt a Puskás Akadémiától távozó középpályás – hivatalos

Labdarúgó NB I
2024.07.09. 06:33

Albán válogatottat is megjáró játékossal erősített az ETO

Labdarúgó NB I
2024.07.08. 19:35

Mégsem érkezik a 26 éves angol középpályás a Fehérvárhoz – hivatalos

Labdarúgó NB I
2024.07.03. 09:32

Szendrei Norbert: Gólerős csatárra van szükségünk

Labdarúgó NB I
2024.07.03. 08:37

NB I: U20-as válogatott játékost igazolt a ZTE

Labdarúgó NB I
2024.07.02. 21:51

NB I: montenegrói válogatott érkezett a DVTK-hoz – hivatalos

Labdarúgó NB I
2024.07.02. 17:46
Ezek is érdekelhetik