Szent István-díjat kapott Buzánszky Jenő és Grosics Gyula

2007.08.18. 17:06
Címkék
Szent István-díjjal tüntették ki szombaton az Aranycsapat két tagját, Buzánszky Jenőt és Grosics Gyulát Esztergomban, a Mindszenty József Katolikus Iskola millenniumi díszudvarán.
"A Szent István-díjat 2002 óta olyan honfitársunknak ítéli oda alapítványunk, aki az összmagyarság érdekében jelentős tevékenységet fejt ki" - mondta el az MTI-nek Bihari Antal alapító tag.A díjat jelképező szobor Melocco Miklós alkotása, Szent Istvánt ábrázolja, amint a keresztet mindkét kezével magasba emeli nemzete előtt. A díjazottakat minden évben közvélemény-kutatás és internetes szavazás után választja ki a kuratórium, melynek jelenlegi elnöke Jankovics Marcell filmrendező.A Szent István-díj Alapítványt Bihari Antal, a Körzeti Televízió Esztergom vezetője hozta létre az összmagyarság kulturális életének segítésére, kulturális örökségünk védelmére. A díjjal elsőként Orbán Viktor volt miniszterelnököt tüntették ki, de birtokosai között van Duray Miklós, Nemeskürty István, a Püski házaspár és Tőkés László. (MTI)
Legfrissebb hírek

Romlik az impozáns gólátlag – iksz a félidőben

Foci vb 2026
52 perce

Cristian Martínez lett a panamai–horvát meccs legjobbja

Foci vb 2026
59 perce

Kolumbia ellen is meglepetést okoz Kongó? Elindult a 2. kör utolsó meccse

Foci vb 2026
1 órája

Luka Modric: Hihetetlen, hogy eljutottam a 200. meccsig a kedvenc mezemben

Foci vb 2026
1 órája

Foci vb 2026: Kolumbia–Kongói DK 1–0

Foci vb 2026
1 órája

A 200. válogatott meccsét játszó Luka Modricot ünnepelték társai Panama legyőzése után

Foci vb 2026
2 órája

Nulla változása a kolumbiai és a kongói kezdőben

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: Kolumbia és a Kongói DK sem változtatott – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik