Kiütéses Loki-siker

Vágólapra másolva!
2006.11.25. 18:15
Címkék
A harmadik helyezett, bajnoki címvédő Debrecen a 12. helyen álló, de az utolsó két meccsét megnyerő Sopronhoz látogatott. Mindkét edző kiállítás miatt kénytelen volt nélkülözni egy-egy meghatározó játékosát: a hazaiaknál Bagoly, a vendégeknél Sándor Tamás volt kénytelen eltiltás miatt a lelátóról nézni a találkozót.

SOPRON-DVSC 1-6 (1-2)


Helyszín: Sopron
Nézőszám: 1500
Játékvezető: Szabó Zsolt
Asszisztensek: Kispál Róbert, Huszár Balázs
SOPRON DVSC-TEVA
1 Rabóczki 24 Csernyánszki
24 Homei 22 Bernáth
3 Radu 5 Vukmir
11 Sifter 6 Virág
23 Munteanu 3 Szatmári
30 Ankamah 7 Dombi
27 Demjén 30 Kiss Z.
7 Horváth A. 4 Leandro
21 Szabó T. 28 Halmosi
30 Birtalan 26 Sidibe
8 Feczesin 18 Zsolnai
Edző: Vezetőedző:
Selymes Tibor Miroslav Beránek
Gólszerző: Birtalan (6.), ill. Kiss Z. (17.), Halmosi (23.), Leandro (68.), Sidibe (75.), Zsolnai (84.), Sidibe (89.)
Csere: Ankamah helyett Magasföldi (25.), Horváth A. helyett Cigan (62.), Szabó T. helyett Németh (76.)
Sárga lap: Feczesin (41.), Demjén (50.), Radu (63.), Munteanu (66.), ill. Szatmári (40.), Kiss Z. (43.)

Az elején úgy tűnt, hogy ez a Lokit zavarta meg jobban, miután a hatodik percben Csernyánszki kapitális hibája után Birtalan a Sopronnak szerzett vezetést.

Ezt követően a Debrecen vette át a játék irányítását, de elsősorban távolról próbálkoztak. Egy ilyen során szerezte meg az egyenlítést Kiss Zoltán a 17. percben. A találat megfogta a soproniakat, akiket ezt követően a kapujához szegezett a vendéggárda, s hat perccel később Halmosi góljával fordítani is tudtak.

A gyors fordítás után a soproniak trénere, Selymes Tibor lecserélte az egyenlítő gólnál nagyot hibázó Ankamahot, s az egyenlítés érdekében újabb támadót küldött a pályára Magasföldi személyében.

Ez jót is tett a hazaiaknak, s ezt követően már látványos, izgalmas, változatos találkozót láthatott a közönség, s mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek – a legnagyobb az első gólt szerző Birtalan előtt, ám ezúttal Csernyánszki védeni tudta a támadó lövését – ám újabb gól már nem született a félidőben.

A második játékrész elején a hazaiak mindent elkövettek az egyenlítésért: a legnagyobb lehetőség Birtalan előtt adódott, akinek fejese után a labda a kapufán csattant. Selymes Tibor kockáztatott és újabb támadót is pályára küldött Cigan személyében, de rá is fázott.

Egy szöglet után ugyanis a 68. percben Leandro növelte a Loki előnyét, s ez után szétesett a hazai gárda. Újabb hét perc elteltével Sidibe is betalált, a lefújás előtt hat perccel pedig Zsolnai, az utolsó előttiben pedig újra Sidibe szerzett gólt.

Így aztán már kiütésessé vált a vendéggárda győzelme, amely megerősítette harmadik helyét a tabellán. A soproniak vereségük ellenére is maradtak a 12. helyen.
Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: Európa-liga-meccset játszik a Ferencváros

Minden más foci
2 órája

Műtét vár Tóth Balázsra; Keane: Egy győzelem közelebb repítene minket az álmainkhoz

E-újság
3 órája

Nem ez a két harc a végső – Bobory Balázs publicisztikája

Magyar válogatott
3 órája

Csúcstámadás – Somogyi Zsolt jegyzete

Magyar válogatott
3 órája

A Kiel és a Melsungen is negyeddöntős a kézilabda Német Kupában

Kézilabda
3 órája

Birkózás: a Ferencváros nyerte meg a csapatbajnokságot

Birkózás
3 órája

Az Inter megszenvedett a Kajrattal, de hibátlan maradt a BL-ben

Bajnokok Ligája
3 órája

Victor Osimhen mesterhármasával nyert Amszterdamban a Galatasaray – Sallaival a soraiban

Bajnokok Ligája
3 órája
Ezek is érdekelhetik