A 3-0-s vereség ellenére Éger László állítja, élmény volt Manchesterben futballozni. A középhátvédet nem is az dobta fel elsősorban, hogy az egyik legolvasottabb szigetországi napilap, a Sun kiemelte a játékát, mondván a szélek között ingázva szinte minden hazai átadásba beletette a fejét vagy a lábát, hanem az, amit a 43 órás kinttartózkodás során tapasztalt. A Manchester United - sokak előtt zárt - belső világába most a védő segítsével nyerhetünk betekintést.
"Kis híján koppant egyet az állam, amikor először megpillantottam az Old Traffordot. Televízióban persze nem egyszer láttam már, de talán mondanom sem kell, élőben mennyire más. Félelmetes, egyúttal lenyűgöző. A gyepszőnyeg talán még a perzsánál is finomabb, a manchesteri futballisták meg sem vizsgálják a kezdés előtt, tudják jól, milyen cipő illik rá a legjobban. Na jó, évente egyszer azért megnézik közelebbről is: minden márciusban kicserélik a füvet, és akkor »lecsekkolják«. Próbáltuk elintézni, hogy amikor legközelebb váltanak, az elhasznált pázsitot küldjék el az Oláh Gábor utcába…"
A Manchester birodalma
"A vendégek számára fenntartott helyiség sem kicsi, de a házigazdáké… A hétfői edzésünk előtt megengedték, hogy bekukkantsunk Wayne Rooneyék öltözőjébe; hát benéztem, majd csak lestem… Hogy a másnap délelőtti edzésre már ki voltak készítve a gondosan összehajtott szerelések, a különböző csokoládék és az energiaitalok, az még csak hagyján. A zuhanyzók mellett három medence, köztük egy gyógyfürdős, valamint egy bemelegítőszoba tartozik a helyiséghez! Mesélték, amikor a manchesteri játékosok kijöttek melegíteni, egyből a harminc-, negyvenméteres keresztlabdákkal kezdték. Azaz folytatták, mert mint utóbb kiderült, előbb perceken át ültek a forró vízben, aztán a melegítőszobában elvégezték a legfontosabb gyakorlatokat."
A varázslatos aréna
Éger László (balra) egy csodastadionban, az Old Traffordon futballozhatott csodajátékosok, így éppenséggel Roy Keane ellen (Fotó: M. Németh Péter)
"Amikor kimentünk melegíteni, némi túlzással csak lézengtek a lelátón, sőt amikor befejeztük az átmozgatást, akkor is csupán a vendégszektor volt tele. Aztán hirtelen annyian lettek, hogy még tippelni sem mertem volna a nézőszámra. Utólag hallottam, hogy végül ötvenegyezer néző jött össze, hát én még életemben nem futballoztam ekkora közönség előtt.
A szurkolók csodálatosan viselkedtek, emlékszem, amikor Pak Dzsi Szung talpa alatt kicsúszott a labda, a szurkolók úgy megtapsolták, mintha futás közben megcsinálta volna a brazil kört. Nem csoda, hogy ezután alaposan belelendült a srác…
Nem hittem volna, ám elismerés nekünk is jutott: a lefújást követően, amikor vonultunk le a pályáról, az angolok minket is tapssal búcsúztattak."
"Szerények és szimpatikusak a legnagyobb nevek is. Nem kezeltek le bennünket, ugyanakkor áradt belőlük a magabiztosság. Az első másod- perctől az utolsóig éreztették: itt csak ők nyerhetnek.
Ha szabánytalankodtunk velük szemben, egy szót sem szóltak, felpattantak, és már mentek is tovább. Noha akadt egy-két keményebb fault, kakaskodásra vagy reklamálásra nem volt példa - még a meg nem adott, amúgy szabályos gólunkat követően sem -, többek között ezért is nyilatkozhatta azt Alex Ferguson a meccs után, hogy milyen kulturált csapat a Debrecen."
A kiváltságos sztárok
"Nemhogy nem láttam, még csak nem is hallottam ilyet: álltunk a buszunknál, s arra lettünk figyelmesek, hogy a klub alkalmazottjai egymás után parkolnak le a luxusjárgányokkal a játékoskijáró előtt. Aztán kilépett Paul Scholes, átvette a slusszkulcsot, bepattant a kocsijába, és elhajtott… Az autóktól két méterre egyébként kordont húztak, a szurkolók ott éltették a futballistákat. Aki akart, az két biztonsági őr kíséretében odalépett a fanatikushoz, és már osztotta is az autogramokat. Roy Keane és az utolsóként kijövő Alex Ferguson vagy negyedórát töltött el a rajongók gyűrűjében, néztem az órám, ekkor már éjfél volt… Mindent összevetve: jó volt tapasztalni, Angliában mennyire szeretik a focit - talán még Debrecenben szeretik ennyire…"