Kezdés, húsz perc késéssel

Borbola Bence, Doros LászlóBorbola Bence, Doros László
2005.05.14. 23:15
Címkék
Izgalmasra sikeredett a Vasas miskolci kirándulása. A csapatot szállító busz száguldott Miskolc felé, amikor Budapesttől mintegy hatvan kilométerre egyik kereke felmondta a szolgálatot és egy fülsüketítő pukkanással kidurrant. Némi tanakodás után a piros-kék klub vezetői jobbnak látták, ha új busz után néznek (a defektes gumi kicserélése ugyanis nagyjából ötven percet vett volna igénybe), ám buszt sehogy sem sikerült szerezni.
A nagy ijedelem: Egressy Gábor (balra) a Vasas kapujára fejelte a labdát, azonban a Diósgyôr csatára nem célzott túl pontosan
A nagy ijedelem: Egressy Gábor (balra) a Vasas kapujára fejelte a labdát, azonban a Diósgyôr csatára nem célzott túl pontosan
A nagy ijedelem: Egressy Gábor (balra) a Vasas kapujára fejelte a labdát, azonban a Diósgyôr csatára nem célzott túl pontosan
A nagy ijedelem: Egressy Gábor (balra) a Vasas kapujára fejelte a labdát, azonban a Diósgyôr csatára nem célzott túl pontosan
A nagy ijedelem: Egressy Gábor (balra) a Vasas kapujára fejelte a labdát, azonban a Diósgyôr csatára nem célzott túl pontosan
A nagy ijedelem: Egressy Gábor (balra) a Vasas kapujára fejelte a labdát, azonban a Diósgyôr csatára nem célzott túl pontosan

Diósgyőr-Vasas 0-0 (0-0)
Diósgyőr, 7000 néző, vezette: Hanacsek Attila.

Diósgyőr: Kövesfalvi - Mogyorósi, Gáspár, Horváth T., Dianu - Vitelki, Katona, Sipeki, Virágh - Tisza, Egressy.
Vezetőedző: Gálhidi György
Vasas: Posza - Molnár Z., Janjics, Tóth A. - Gaál L., Schultz, Gyôri, Balog Zs. - Kiss Gy. - Horváth P., Waltner.
Vezetôedzô: Egervári Sándor

Csere: Waltner helyett Rósa H. (57.), Egressy h. Siminic (66.), Virágh h. Halgas (69.), Janjics h. Vass Zs. (75.), Sipeki h. Gajda (81.), Schultz h. Plókai (83.)
Sárga lap: Molnár Z. (15.), Dianu (33.), Vitelki (73.), Gaál (83.)

A játékosok egy része a helyén, másik része pedig a busz mellett álldogálva várta a megoldást, mígnem jött egy hirtelen ötlet, kénytelenek lesznek gépkocsikat toborozni és azzal eljutni a mérkőzés helyszínére. Lám, milyen jó, hogy szinte az egész országban akadnak Vasas- drukkerek, a közeli nagyrédei szimpatizánsok, amint tudomást szereztek az esetről, nyomban autókba is pattantak és nagy örömmel furikázták kedvenceiket Miskolcra.

Akadt egyébként olyan fővárosi szurkoló is, aki ugyancsak az autópályán döngetett a mérkőzés helyszínére, majd látva az út mellett álldogáló csapatot, nyomban a fékre taposott és visszatolatva már ugorhattak is mellé a játékosok. Lényeg a lényeg: a Vasas futballistái a mérkőzés kezdete előtt értek a vendégöltözőbe, ám e zökkenő miatt jó húszperces késéssel kezdődhetett csak a találkozó.

Tóth András (jobbra) ôrizetébôl többször is megszökött Tisza Tibor (Fotók: Meggyesi Bálint)
Tóth András (jobbra) ôrizetébôl többször is megszökött Tisza Tibor (Fotók: Meggyesi Bálint)
Tóth András (jobbra) ôrizetébôl többször is megszökött Tisza Tibor (Fotók: Meggyesi Bálint)
A diósgyőrieknek, mivel hazai pályán játszottak, így nem kellett hasonló problémákkal megküzdeniük, ám az utóbbi időben így is akadt bőven gond a klub körül. A Magyar Labdarúgóliga illetékes bizottságának döntése értelmében ugyanis a klubot működtető kft.-nek szombatig kellett rendeznie a korábbi vezetőedző, Kiprich József felé fennálló kéthavi elmaradt bért, valamint az ezen felüli 1,2 millió forint további büntetést. Ha a Vasas elleni mérkőzés napjáig nem fizettek volna, akkor fordulónként 1-1 pont levonással sújtották volna a DVTK-t.

Nos, a tartozás rendezve, a pontlevonás így elnapolva, vagy inkább elfelejtve.

Futballozni a miskolciak nem felejtettek el: az agilisan kezdő Tisza Tibor két helyzettel riogatta Posza Zsoltot, ám egyszer az irányzékkal, egyszer pedig a lövés erejével volt gond. Negyedóra elteltével aztán a Vasas is veszélyeztetett, ám Waltner Róbert ama bizonyos irányzék beállításáig sem jutott el, körülményességének köszön- hetően ugyanis a hazai védők könnyedén utolérték. A mérkőzés iramára nem lehetett panasz, hiszen a kiesés elkerülésétől már megmenekült két csapat játékosai láthatóan felszaba- dultan futballoztak…

Fordulást követően aztán az iram még jobb lett, a két kapuson azonban nem lehetett kifogni, nagyobbnál nagyobb védésekkel mentették meg csapataikat a góltól.

Aztán amilyen gyorsan felpörgött, olyan gyorsan le is ült a mérkőzés - érthetetlen módon váltottak a csapatok kocogós tempóra… -, mondhatni, az egyik, széke mellé ülő nézővel a színvonal is nagyot esett ebben az időszakban. A játékban egyre több lett a hiba, sorra rontottak a játékosok, ekkor egymás hibájából éltek a csapatok.

A Vasas játékosai ezzel az egy ponttal csak meghálálták a szurkolóiknak a mérkőzés előtti gyors segítséget, és mivel a Nyíregyháza ismét kikapott, így játékosai és szurkolói boldogan ölelkezhettek a mérkőzés után, hiszen most már biztos, hogy jövőre is az élvonalban játszik a Vasas.

Szavazás

Minek köszönheti a Debrecen bajnoki címét?

---- P ---- &
Legfrissebb hírek

Vonulnak az osztrák drukkerek is

Foci vb 2026
5 perce

Elözönlötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
20 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
33 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
35 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
40 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
42 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
51 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik