Nem sok remény maradt

2004.06.19. 23:25
Címkék
SÁRGA LAP
Michal Gasparík (reklamálásért) a 29., Nikolov (Molnár megrúgásáért) az 54., Vincze G. (Hodur megrúgásáért) a 63., Éger (reklamálásért) a 66. percben

SZÖGLETARÁNY: 5:5 (5:3)

11. perc: Michal Gasparík elől rúgták el a labdát a debreceni védők, ám az éppen Molnár zsákmánya lett, aki ballal, 18 méterről középmagasan egyből a kapu jobb oldalába lőtte azt. Tomicnak esélye sem volt a hárításra. 1–0
48. perc: A DVSC 16-osának bal csücskénél Kriss agresszíven – hogy szabálytalanul-e, azt a lelátóról nem lehetett megítélni – támadta meg Vinczét, és el is vette tőle a labdát. Tett néhány lépést, majd a jobbösszekötő helyéről, 13 méterről, jobb külsővel a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. 2–0
93. perc: Masaryk egy kény- szerítőt követően a 16-oson belül már csak Tomiccsal állt szemben. Jobbal, 14 méterről lőtt, a Loki horvát kapusa bravúrral hárított, ám a labda éppen Masaryk elé került vissza, aki ballal, 11 méterről ismételt, és ezúttal a kapu közepébe lőtte a labdát. 3–0

Noha Sándor Tamás pályára lépett, így is "egylábas" volt Loki. A tar irányító szerepvállalása (játéka erősen kérdéses volt még pénteken is) mit sem változtatott azon a tényen, hogy a magyar bronzérmes alapvetően jobblábas labdarúgóval állt ki az UEFA-Intertotó-kupa első mérkőzésére.
Az első valamirevaló szlovák lehetőséget a tavalyi bajnoki idényben csupán két gólt szerző Marián Molnár kíméletlenül kihasználta. A semmiből jött találat, no meg az időközben befutó cseh szurkolói testvérbrancs, a bajnok Baník Ostrava egyik ultracsoportjának megjelenése, illetve buzdítása felvillanyozta a házigazdát, amely csupán Michal Gasparík szerencsétlenkedése (gólhelyzetben átesett a labdán…) és a helyi gólzsák, Miroslav Kriss balszerencséjének (kapufa) betudhatóan nem triplázta meg előnyét a visszafogottnak tetsző, ám ziccerközelbe így is eljutó Szentes-csapattal szemben, amely Igor Bogdanovics révén járt legközelebb az egyenlítéshez.
A Kriss által jegyzett, furcsa körülmények között szerzett második Trnava-gól, no meg a DVSC menet közben beálló teljes jobb oldali "bénultsága" (Bernáth Csaba és Balog Zsolt a 70. perc tájékától bicegve próbálta meg feladatát ellátni) azt vetítette előre: ezúttal nem terem sok babér a Lokinak a nemzetközi porondon. Bár Kiss Zoltán, illetve Igor Bogdanovics még ennyi balszerencse közt is egalizálhatta volna az állást. A helyzetek kimaradtak, s az utolsó percben a házigazda talált még egy gólt, s ezzel fölényesen nyerte a párharc első felvonását.

Mestermérleg
Jozef Vukusic:
– A végeredménnyel elégedettek lehetünk. Főként annak örülök, hogy a mi csapatunk nem kapott gólt.
Szentes Lázár: – Csapatom önmagához képest nagyon gyenge teljesítményt nyújtott. Bízom benne, hogy az előttünk álló egy hét alatt sikerül rendeznünk a sorainkat.
Legfrissebb hírek

A gólvágója kidőlt, de nélküle is folytatta jó sorozatát a Strasbourg a francia bajnokságban

Francia labdarúgás
8 perce

Szendrei és Böde is duplázott, a Paks a végére kiütötte a Barcikát

Labdarúgó NB I
14 perce

Marozsán szettelőnyről kikapott, nem jutott be pályafutása első ATP-torna-döntőjébe

Tenisz
22 perce

A Kisvárda közleményt adott ki Pintér Filip állapotáról

Labdarúgó NB I
22 perce

Erste Liga: visszavonul a DVTK csapatkapitánya

Jégkorong
25 perce

A Tatabánya bravúros győzelemmel bejutott az elődöntőbe a férfi kézi Ek-ban

Kézilabda
25 perce

Megállíthatatlan a Kassa a Niké Ligában

Minden más foci
54 perce

A Real Madrid kikapott a Mallorca otthonában, még jobban elhúzhat a Barcelona

Spanyol labdarúgás
57 perce
Ezek is érdekelhetik