Búcsúzni csak szépen szabad

2003.05.23. 21:50
Címkék
Ami korábban elképzelhetetlen volt, az bekövetkezett: a Fejér megyei rangadó egy lett a tét nélküli összecsapások közül.
Lengyel Ferenc sokat tehet azért, hogy a Dunaferr-rel együtt ô is szépen búcsúzzonFotó: Meggyesi Bálint
Lengyel Ferenc sokat tehet azért, hogy a Dunaferr-rel együtt ô is szépen búcsúzzonFotó: Meggyesi Bálint
Lengyel Ferenc sokat tehet azért, hogy a Dunaferr-rel együtt ô is szépen búcsúzzonFotó: Meggyesi Bálint
Lengyel Ferenc sokat tehet azért, hogy a Dunaferr-rel együtt ô is szépen búcsúzzonFotó: Meggyesi Bálint
Lengyel Ferenc sokat tehet azért, hogy a Dunaferr-rel együtt ô is szépen búcsúzzonFotó: Meggyesi Bálint
Lengyel Ferenc sokat tehet azért, hogy a Dunaferr-rel együtt ô is szépen búcsúzzonFotó: Meggyesi Bálint
A házigazda Dunaferr az előző fordulóbeli, zalaegerszegi vereség következményeként készülhet az NB I B-re, míg a Videoton a nyolcadik helyen fejezi be a bajnokságot. Ha néhány nappal később rendezik a találkozót, akkor az utóbbi napok fejleményeit figyelembe véve nem elképzelhetetlen, hogy a vendégek is hasonló korosztályú csapattal tudnak kiállni, mint a házigazda… Köztudott, hogy a liga három fehérvári labdarúgó játékjogát is felfüggesztette, persze, a piros-kékek kerete még így is jóval "hosszabb” és erősebb, mint az Újvárosé.
Még jó, hogy csupán két mérkőzés van hátra – vélik Fehérvárott. Az tény, hogy a Videoton lendülete megtört az elmúlt hetekben. A játékosállományt tekintve most olyan labdarúgók kapnak játéklehetőséget, akik korábban is szerepeltek már az élvonalban, vagyis nem számítanak újoncnak. Most itt a lehetőség, hogy bizonyítsák, nem véletlenül tagjai a keretnek. A sérültek közül Onyeabor Monye lovaglóizom-húzódása nem jött rendbe, így a fiatal Magasföldi József kerül a kezdőcsapatba. Mivel különösebb tétje nincs a mérkőzésnek, felszabadultan játszhatnak Dvéri Zsolték az újvárosi együttes ellen.

Gálhidi György: "A Videotonnál több labdarúgó játékjogát felfüggesztették, ennek ellenére ellenfelünknek erős az állománya. Nálunk két remek sportember, Lengyel Ferenc és Bita László utolsó élvonalbeli meccsét játssza hazai közönség előtt, éppen ezért minden szóhoz jutó futballistának kötelessége méltóképpen elbúcsúztatni őket."

Bicskei Bertalan: "Az ismert dolgok miatt ezúttal nálunk is sok probléma merült fel az elmúlt napokban. Remélem, a csapat túl tudja tenni magát az eltiltásokon és felfüggesztéseken, s idegenben is képes lesz jó eredményeket elérni. Nincs más választásunk, együttesemnek most ebben az összetételben kell bizonyítania."

Összeállítások

Dunaferr SE


12 Deli
44 Szabó G.
24 Pintér
3 Vaskó
6 Rozsi
15 Nikolov
8 Medics
84 Nyúl
7 Báló
11 Lengyel
29 Rompos

Szaktanácsadó: Gálhidi György
Kispad: 16 Bita (cserekapus), 5 Drobnjak, 13 Klement, 14 Lajtos, 19 Tamási G., 20 Bükszegi, 27 Csehi T.
Sérült: Buzás (lágyékhúzódás)
Eltiltva: Zsók (három sárga lap)

Videoton FCF

30 Végh
18 Kunzo
20 Vochin
15 Risztics
36 Vasas
25 Magasföldi
10 Dvéri
4 Kóczián
14 Szabó T.
11 Terjék
7 Korsós A.

Vezetőedző: Bicskei Bertalan
Kispad: 1 Milinte (cserekapus), 8 Földes, 16 Vilotics, 19 Róth, 23 Horváth G., 24 Csató, 28 Köntös
Sérült: Monye (lovaglóizom-húzódás)
Eltiltva: Tímár, Tóth B. (mindkettő piros lap)
Legfrissebb hírek

A Genoa legyőzésével folytatta veretlenségi sorozatát a Juventus

Olasz labdarúgás
15 perce

Joshua Kimmich: A Real Madrid és a Bayern München a világ két legnagyobb klubja

Bajnokok Ligája
26 perce

A Csíkszereda először kapott ki a rájátszásban

Minden más foci
1 órája

Majoross Gergely kihirdette a magyar férfi jégkorong-válogatott vb-re készülő keretét

Jégkorong
2 órája

„Maradni szeretnék, hiszen ez álmaim klubja” – Vinícius Jr. arról, hogyan áll a szerződéshosszabbítása

Bajnokok Ligája
2 órája

A görögök elleni egygólos sikerrel indított a magyar válogatott a férfi vízilabda-világkupán

Vízilabda
2 órája

Serie A: ikszelt Udinében a Como, az Atalanta lazán megverte a Leccét

Olasz labdarúgás
3 órája

Gálfi Dalma kihagyja a BJK-kupát, győzelemmel kezdett Linzben

Tenisz
3 órája
Ezek is érdekelhetik