Női kosár NB I: a PEAC-Pécs megszerezte az ötödik helyet

2013.04.10. 19:21
A PEAC-Pécs szerda kora este, az utolsó perceket leszámítva kiélezett csatában 67–52-re legyőzte a ZTE-t a női kosárlabda NB I rájátszásában, az 5. helyért vívott párharc második mérkőzésén, amivel összesítésben is ellenfele fölé kerekedett: a pécsieké lett a bajnokság ötödik helye.

A ZTE öt perccel a vége előtt feljött egy pontra (49–50), de játékosai itt leblokkoltak, a következő 13 pontot a vendégek szerezték, és ők nyerték meg a mérkőzést. A zalaiak a második félidőben mindössze 12 pontot szereztek.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
AZ 5. HELYÉRT, MÁSODIK MÉRKŐZÉS

ZTE NKK–PEAC-PÉCS 52–67 (26–21, 14–14, 4–10, 8–22)

Sopron, 200 néző. Vezette: Gorka, Surányi, Tőzsér
ZALAEGERSZEG: Szalay 6, Czank 11, Szélesy 11/3, Varga Zsó. 10, Horváth Zsó. 6. Csere: Ambrus, Gensler 4, Vida 4. Edző: Gáll Tamás
PEAC: Csutorás, Barbour 8, HORVÁTH L. 10, NAGY-BUJDOSÓ 14, JEASCHKE 10. Csere: Czirják 5/3, Szűcs 5/3, Dusanics 6, Szamosi 6, Czukor, Kis V. 1, Raus 2. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–2. 7. p.: 17–14. 16. p.: 28–28. 24. p.: 42–39. 33. p.: 45–50. 38. p.: 49–58
Kipontozódott: Csutorás (33. p.), Varga Zsó. (34. p.), Gensler (39. p.), Czank (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a PEAC-Pécs javára
Gáll Tamás: – Fogatlan oroszlánként küzdöttünk ma, ha nem tesz hozzá mind a nyolc játékosom valamit a meccshez, ha nem működünk tökéletes csapatként és nincs vezér a pályán, akkor nem tudunk bravúrokat kiharcolni.
Djokics Zseljko: – Gratulálok a játékosaimnak és a klub minden dolgozójának, ebben az évben a PEAC felkerült nemcsak a magyar, de a két nemzetközi Final Four révén a közép-európai kosárlabda térképére is, és büszkének kell lenni az ötödik helyre. Örülök, hogy vége a szezonnak, mert hat hónap alatt játszottunk hatvan meccset, a mai találkozó hangulata a tavalyi elődöntőinket idézte.