Női kosár NB I: a PEAC nyerte meg a pécsi derbit

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.03.22. 19:50
A PEAC-Pécs házigazdaként 26 ponttal legyőzte a PINKK-Pécs csapatát a női kosárlabda NB I alapszakaszának pénteki mérkőzésén.

A hazaiak két negyed után már 38 ponttal vezettek. A mezőny legeredményesebb játékosa a PEAC nigériai centere, Sarah Imovbioh volt 36 ponttal.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
PEAC PÉCS–PINKK PÉCSI 424 78–52 (24–9, 30–7, 15–20, 9–16)
Pécs, 300
néző. V: Minár, Goda, Vida J.
PEAC: VANLOO 3/3, Wentzel 4, SIMON ZS. 10, Tetemondová 9/3, IMOVBIOH 36. Csere: Brewer 10, Ruják N. 6/6, Tenyér, Gémes-Sarok, Kovács K., Pucz, Varga E. Edző: Meszlényi Róbert
PINKK: SÁNTA P. 12/6, Csukics 4, Dzankics 6, Podrug 8, Jáhni 4. Csere: Vári 2, Markovics 12, Zsilinszky 3, Csutorás, Szűcs L. 1. Edző: Laczka Miklós
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 6. p.: 15–2. 13. p.: 32–11. 17. p.: 40–13. 23. p.: 54–22. 26. p.: 65–24. 33. p.: 72–42. 37. p.: 76–48
Kipontozódott: Dzankics (33. p.), Tetemondová (38. p.), Jáhni (38. p.)
Meszlényi Róbert:
– Két ellentétes félidőt láthattunk, a szünet után néhány játékosom befejezettnek tekintette a mérkőzést, csak a nadrágot küldték fel a pályára, ez pedig nem fogadható el, ha jelentős céljaink vannak.
Laczka Miklós: – Az első félidőre nem tudok pozitívumot mondani, hiszen semmi sem valósult meg abból, amit megbeszéltünk. A második félidőben ugyanazokat az elemeket csináltuk, mint az elsőben, csak végre agresszívebben.