Férfi kosár NB I: otthon nyert a Körmend, a Szedeák és a Falco is

2014.03.11. 19:48
A férfi kosárlabda NB I középszakaszának alsóházi mérkőzésén a Körmend a Nyíregyházát, a Szedeák a Jászberényt, míg a Falco a ZTE-t fogadta, és mindhárom találkozón a hazai csapat győzött.

A 13. percben 29–24-es Nyíregyháza vezetésnél talán a körmendiek sem gondolták, hogy a nagyszünetben már magabiztos, nyolcpontos előnnyel vezetnek majd a mérkőzésen, de a hét perc alatt dobott 17 pont és a szigorúbb védekezés meglendítette a hazaiak szekerét.

Pontszerzésben a Jaytonah Wisseh, Muhammad El-Amin, Zsarko Rakocsevics hármas tett ki különösen magáért a Körmendben, végül mindhárman 20 pont fölé jutottak. Igaz, ezzel még egyikük sem ért nyomába William Walkernek: a nyíregyháziak legjobbja 36 pontig jutott, de hiába jutott el 87 pontig a vendégcsapat, a szünettől gyakorlatilag a Körmend kezében volt a meccs, és a vendégcsapat mindössze egyszer jutott tíz ponton belülre.

A körmendivel ellentétben Szegeden szorosabb mérkőzést játszottak: a vendég jászberényiek ötpontos hátárnyba kerültek az elején, de sokáig ez maradt a legnagyobb különbség a csapatok között, sőt a negyedik negyed elejéig nem is volt nagyobb. Akkor Dejan Mladenovics duplájával 68–62-re vezetett a vendégcsapat, ám ekkor megakadt a Jászberény támadójátéka, a hazaiak kiegyenlítettek, majd az utolsó perc elejére négy ponttal elhúztak (77–73). Innét már nem volt visszaút Jászberénynek, a „büntetőzések” sem változtattak a végkimenetelen, a Szedeák 84–77-re nyert. A vendégeknél Mladenovics és Bruno Sundov 21-21 pontig jutott, a hazaiak legeredményesebb játékosa Jerrell Williams volt 17 ponttal.

A nap harmadik meccsén is hazai győzelem született: a Falco 14 ponttal győzte le a ZTE-t. A szombathelyiek kezdője kiváló napot fogott ki, négyen is 15 pont fölé jutottak közülük, így hiába érkezett a kispadról mindössze 12 pont, a hazaiak szépen felépített előnyéből jócskán maradt a végére is.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, 3. FORDULÓ
EGIS KÖRMEND–MARSO-NYÍREGYHÁZI KK 101–87
(24–20, 17–13, 33-23, 27–31)
Körmend, 800 néző. V: Kapitány, Török, Boros
KÖRMEND: WISSEH 21, EL-AMIN 22/6, Sonyák 2, FERENCZ 12/3, RAKOCSEVICS 20. Csere: Kusnyer 12/9, Kutasi 4, Farkas, FODOR 6, Sömenek 2, Kocsis. Edző: Hencsey Tamás
NYÍREGYHÁZA: WALKER 36, POLYÁK 12/3, Mohácsi 12/6, Doyne 15, Hall 5. Csere: Kósa, Cseh 2, Molnár, Jakab 5/3, Skorcov. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–5. 9. p.: 17–16. 13. p.: 24–29. 18. p.: 37–29. 24. p.: 50–37. 26. p.: 56–40. 32. p.: 77–60. 37. p.: 89–78
Hencsey Tamás:
– Örülök a győzelemnek, bár ezúttal is hullámzó volt a játékunk. Volt, amikor nagyon oda tudtunk figyelni, növeltük az előnyt, aztán azt gondoltuk, hogy ez már elég, és magunkra húztuk az ellenfelet. Pozitívum, hogy száznál több pontot tudtunk dobni.
Sitku Ernő: – Nem kezdtünk rosszul, olyan tűzzel játszottunk, amilyet később is kellett volna mutatni. Nagyon hiányzott a palánk alatti játékunk, Matija Poscic nélkül kevés pont jön ezen a poszton, ami hiányozni is fog, amíg ő vissza nem tér.

NATURTEX SZTE-SZEDEÁK–FORTRESS JÁSZBERÉNY 84–77 (20–23, 21–16, 17–25, 26–13)
Szeged, 600 néző. V: Papp P., Tőzsér, Gál J.
SZEGED: JEREMINOV 16/12, Levy 13, Horváth Á. 13/3, J. WILLIAMS 17/3, CSORVÁSI M. 15. Csere: Csorvási L., Molnár A. 9/6, Wirth 1, Kiss Zs. Edző: Nikola Lazics
JÁSZBERÉNY: Szavics 17/3, MLADENOVICS 21/6, Ahmetbasics 7, Dukics 2, SUNDOV 21/3. Csere: Horti 9/9, Varga I., Szögi. Edző: Szrdjan Antics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–6. 6. p.: 15–17. 11. p.: 28–23. 14. p.: 31–31. 18. p.: 38–39. 22. p.: 41–46. 25. p.: 54–52. 28. p.: 55–58. 32. p.: 60–66. 35. p.: 68–68. 38. p.: 75–73
Kipontozódott: Sundov (38. p.), Levy (40. p.)
Nikola Lazics:
– Az első félidőben dekoncentráltan játszottunk, amit egyebek mellett a tíz eladott labda is bizonyít. Az utolsó negyed hatékony támadójátéka fontos győzelmet eredményezett.
Szrdjan Antics: – Sérüléssel bajlódó kulcsembereink nélkül harmincöt percen át tartottuk a lépést ellenfelünkkel. A technikai hibák és a szabálytalanságok megítélésében nem érvényesült az egyenlő mérce.

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 106–92 (32–23, 25–21, 27–21, 22–27)
Szombathely, 1300
néző. V: Cziffra, Gorka, Jakab
FALCO:
VLAHOVICS 21/3, TIMBERLAKE 23, Perl 6, MITCHELL 25/3, SZABÓ M. 17. Csere: Bognár K. 2, Simon L., Váradi B. 8/6, Harazin 4. Edző: Mandics Andjelko
ZTE:
Boston 13, PLUMB 17, Gáspár 5/3, SAFFORD 21/6, LEKLI 21. Csere: Kertész 2, Koma 2, Kovács Á. 11/6, Velkey. Edző: Raul Jimenez
Az eredmény alakulása.
4. perc: 10–7. 13. p.: 36–28. 17. p.: 44–32. 28. p.: 84–59. 32. p.: 84–71. 36. p.: 96–83
Kipontozódott:
Kovács Á. (39. p.)
Mandics Andjelko:
– Az első harminc percben nagyon jól játszott a csapatunk, ám az utolsó negyedben komolytalanra vették a figurát a srácok, ettől függetlenül természetesen elégedett vagyok a győzelemmel.
Raul Jimenez:
– A védekezésünk mondott csődöt, hagytuk a Falcot játszani, és a szombathelyiek éltek is a tálcán kínált lehetőséggel. Mi csak az utolsó tíz percben teljesítettünk elfogadhatóan.