Férfi kosár Ek: hazai kudarc, nem juthat tovább a Sopron

2016.11.17. 20:20
A Sopron hazai pályán tízpontos vereséget szenvedett a belga Antwerptől a férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének 5. fordulójában, és ezzel eldőlt, hogy nem juthat tovább a magyar csapat.

Pontzuhataggal indult a mérkőzés, az első negyedben mindkét csapat 23 pontig jutott. A belgák a másodikban 6–0-val kezdtek, és miután 12 ponttal is elhúzott, a nagy szünetben kilenccel vezetett (32–41).

A folytatásban nőtt a belga előny, Sabáli Balázs csapata az utolsó negyed előtt 14 pontos hátrányba került. A hajrában a belgák a tíz pont körüli különbség megtartására figyeltek, sikerrel jártak, sima győzelmükkel bebiztosították a továbbjutást.

A Sopron nem juthat tovább, mert hiába lenne harmadik, mindkét továbbjutótól kétszer kikapott, így nulla győzelmet vinne tovább, ami kevés..

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
D-CSOPORT, 5. FORDULÓ

SOPRON KC–ANTWERP GIANTS (belga) 61–71 (23–23, 9–18, 11–16, 18–14)
Sopron, 1000 néző. V: Marques (portugál), Denkovski (macedon), Vladics (osztrák)
SOPRON: THREATT 12/3, Ruják 2, Mills 3/3, Dufault 12, SPICA 15. Csere: Élő 6, Lewis 5, Takács 3/3, Dán 3/3, Kántor. Edző: Sabáli Balázs
ANTWERP: Clark 11/9, Smith 6/3, CONGER 14/3, Yo. Schoepen 4, WARE 10. Csere: Marchant 8, Peeters, Beghin 6, Ya. Schoepen 8/6, Mwendanga, Enobakhare 4. Edző: Roel Moors
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–9. 6. p.: 14–14. 9. p.: 21–19. 13. p.: 23–29. 15. p.: 25–31. 19. p.: 29–39. 24. p.: 36–45. 27. p.: 41–50. 32. p.: 47–57. 35. p.: 48–64. 38. p.: 54–67
Sabáli Balázs:
– Az első negyedben még tartottuk a lépést a vendégekkel. Ezt követően támadásban egyre lassúbbak lettünk, nem járattuk kellőképpen a labdát. Védőlepattanót keveset szedtünk, s ekkor már nagyon megéreztük magas embereink hiányát.
Roel Moors: – tökéletes mérkőzés volt számunkra. Fiataljaink is jól játszottak, és sikerült lelassítani a soproniak támadásait. Jó arányban szedtük a támadó lepattanókat és a hazaiak fő fegyverét, a távoli dobásokat, sikeresen megakadályoztuk.

A csoport másik meccsén: Porto (portugál)–Nanterre (francia) 75–79

A csoport állása: 1. Nanterre 5–0, 2. Antwerp 4–1, 3. Sopron 1–4, 4. Porto 0–5