Férfi kosár Eurokupa: spanyol diadal a döntőben – videó

2023.05.04. 00:00
A Gran Canaria játékosai a serleggel és gyermekeikkel ünnepelnek (Fotó: Getty Images)
A spanyol Gran Canaria nyerte meg a férfi kosárlabda Eurokupa 2022–23-as idényét, miután a szerda esti döntőben hazai pályán 71–67-re legyőzte a Türk Telekomot.

A „Granca” – amely az alapszakaszban nyújtott teljesítménye alapján a teljes playoffban, így az egymeccses döntőben is hazai pályán játszhatott – korán jelentős előnyt szerzett, és ha nem is könnyen, megőrzött belőle valamennyit. A Türk Telekom az utolsó negyedben kétpontnyira felkapaszkodott (64–62), ám fordítani nem maradt ereje.

A Gran Canaria a klubtörténet első európai trófeáját szerezte.

Mint megírtuk, a 20 csapatos, 18 fordulós alapszakaszból Golomán György csapata, a litván Lietkabelis is bejutott a 16 csapatos playoffba, azonban az első körben, a nyolcaddöntőben hazai pályán kikapott a Paris Baskettől.

Az Eurokupa a második legerősebb férfi kupasorozatnak számít a kontinensen az Euroliga után.