Női kosár: Goree is utazhat a mieinkkel Hollandiába

K. Zs.K. Zs.
2020.11.10. 09:16
null
A szekszárdi Goree Cyesha egy októberi magyar bajnoki meccsen (Fotó: Mártonfai Dénes/Tolnai Népújság)
A koronavírus-fertőzésen áteső Goree Cyesha is elutazhat a magyar női kosárlabda-válogatottal Hollandiába, ahol a nemzeti csapat szombaton vív Európa-bajnoki selejtezőt a házigazdákkal – írja az MTI.

 

Székely Norbert szövetségi kapitány a válogatott közösségi oldalán adott tájékoztatást a honosított játékossal kapcsolatos fejleményekről.

„Goree ügyében rezgett a léc, de tegnap megkapta a sportorvosi engedélyt, és ismét rendelkezésünkre áll, aminek nagyon örülünk. Ugyanakkor súlyosan érintette a csapatot, hogy Határ Bernadett és Studer Ágnes jelenleg koronavírusos, míg Dombai Rékát és Weninger Virágot sérülés miatt nem tudjuk magunkkal vinni” – sorolta a szakvezető. Hozzátette, így is képesek lesznek nyomás alá helyezni a hollandokat, és megszerezni a győzelmet a szombaton 18 órakor kezdődő összecsapáson.

Magyarország Hollandiával és Szlovákiával szerepel a H jelű selejtezőcsoportban, eddig egy győzelem (73–59 Szlovákia ellen) és egy vereség (66–56 Hollandiától) a mérlege. A nemzetközi szövetség döntésének értelmében úgynevezett buborékban, azaz járványügyi szempontból védett helyen rendezik meg az Eb-selejtezők novemberi mérkőzéseit, a magyarok triója Amszterdamban szerepel.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Andiamo a Berlino – Bobory Balázs publicisztikája

Kosárlabda
8 órája

Női kosárlabda-vb-selejtező: Juhász Dorka bekerült az isztambuli álomcsapatba

Kosárlabda
22 órája

Hív Berlin! – Győri Ferenc jegyzete

Kosárlabda
2026.03.17. 23:52

A magyar női kosárlabda-válogatott legyőzte a törököket, 28 év után újra ott lesz a vb-n!

Kosárlabda
2026.03.17. 20:15

Japán átgázolt Argentínán a női kosár-vb-selejtezőn

Kosárlabda
2026.03.17. 14:21

Optimistán várja a magyar női kosárlabda-válogatott az utolsó csatát a vb-selejtezőtornán

Kosárlabda
2026.03.17. 06:53

A magyar női kosárlabda-válogatott hosszabbítás után megverte Argentínát a selejtezőben, karnyújtásnyira a vb-szereplés

Kosárlabda
2026.03.15. 14:44

Takács-Kiss Virág bízik a kvalifikációban

Kosárlabda
2026.03.14. 15:59
Ezek is érdekelhetik