Férfi kosár FIBA-kupa: megvan a második körmendi siker

MTI MTIMTI MTI
2015.11.17. 20:44
A Körmend tizenegy ponttal jobbnak bizonyult kedden a belga Mons csapatánál a férfi kosárlabda FIBA Kupa ötödik fordulójában.

A vasi együttesnek három vereség mellett a mostani volt a második sikere a kontinentális harmadik vonalnak számító sorozatban.

EREDMÉNY:
A-csoport, 5. forduló

EGIS KÖRMEND–BELFIUS MONS-HAINAUT 77–66 (18–12, 17–10, 19–20, 23–24)
Körmend, 1400 néző. V: Zurapovic (bosnyák), Horozov (bolgár), Kozlovskis (görög)
KÖRMEND: PERRY 18/3, CHANNELS 18/9, Ferencz 5/3, DICKERSON 16/3, Duinker 4. Csere: Katura 2, Tóth N. 7, Lakosa 4, Farkas 3/3. Edző: Teo Cizmic
MONS: COLLINS 16/12, Arnold 9/3, Cage 2, Bucknor 3/3, Gorgemans 4. Csere: Bosco 8, NICHOLS 13/3, Archibeque 9, Lasisi 2. Edző: Yves Defraigne
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–2. 9. p.: 16–10. 12. p.: 22–12. 17. p.: 31–20. 22. p.: 40–24. 26. p.: 50–33. 33. p.: 57–47. 37. p.: 69–55
Kipontozódott: Bucknor (37. p.)
Teo Cizmic:
– Megérdemeltük a győzelmet, mert nagyon harcosan és többnyire jól védekeztünk. Visszatért a játékosok önbizalma, sikerült megvalósítani mindazt, amire készültünk. Minden, pályán lévő játékos sokat tett a győzelemért.
Yves Defraigne: – Gratulálok a Körmendnek, nagyon jól játszott. Nem találtunk rést a védekezésén, pedig taktikailag mindent megpróbáltunk. Mi ezúttal csak a játékra és nem a győzelemre voltunk képesek.