Kosár: második aradi meccsén kikapott a női válogatott

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2014.06.20. 13:17
A magyar női kosárlabda-válogatott csütörtöki sikere után pénteken tíz ponttal kikapott a román csapattól Aradon felkészülési mérkőzésen.

A jövő évi Európa-bajnokságot rendező két ország csapatának csütörtöki mérkőzését 69–62-re nyerte meg Farkas Sándor együttese, amely ezúttal 69–59-es vereséget szenvedett.

NŐI KOSÁRLABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Arad
, 100 néző. V: Faur, Istvan, Trofim (románok)
ROMÁNIA–MAGYARORSZÁG 69–59 (13–17, 26–9, 22–20, 8–13)
ROMÁNIA:
Parau 2, Bigica, MARGINEAN 9/3, Cutas 3/3, Pavel 11. Csere: POP 18/12, Sipos 3/3, CURSARU 8/6, Orosz 6/3, Ursu 7, Craciun, Stoenescu 2, Filip, Irimia. Szövetségi kapitány: Florin Nini
MAGYARORSZÁG: Honti 8, Laklóth, Bálint 4, VAJDA 11/3, HORTI 17/3. Csere: Czank 4, Varga Zsó. 2, Őri, Mansaré, Simon 2, Zele, Rasheed 8, Sarok 3. Szövetségi kapitány: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–6. 5. p.: 2–8. 9. p.: 11–15. 13. p.: 20–19. 16. p.: 28–21. 20. p.: 39–24. 26. p.: 43–40. 30. p.: 57–42. 33. p.: 64–48. 36. p.: 64–55. 39. p.: 69–57.
Florin Nini: – Elégedett vagyok, de a meccs előtt verbálisan sokkolnom kellett a lányokat, mert a csütörtöki teljesítményünk gyenge volt. Ezen a meccsen remekül dobtunk és a játékunk ritmusa is tetszett. Összességében hasznos találkozókat vívtunk a magyarokkal.
Farkas Sándor: – A második negyedben ültek a románok triplái, szinte mindegyik, ez döntően befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét.