Busztragédia: az Emmi is kinyilvánította részvétét a győrieknek

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2013.09.08. 11:31
Megrendülését fejezte ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a szombaton Vitnyédnél történt tragikus baleset miatt, amelyben életét vesztette a Hat-Agro Uni Győr női kosárlabdacsapatának klubigazgatója, Tapodi Péter és Fűzy Ákos vezetőedző, több játékos pedig súlyos sérüléseket szenvedett.

Az Emmi a távirati irodához vasárnap eljuttatott közleményében azt írta: Tapodi Péter és Fűzy Ákos hosszú évek óta népszerűsítették a kosárlabdázást, fáradhatatlanul tevékenykedtek a sportág és csapatuk sikeréért. Halálukkal pótolhatatlan veszteség érte a magyar kosárlabdázást.

A tárca osztozik a hozzátartozók, barátok, kollégák és a csapat gyászában, és felajánl minden segítségét, amellyel enyhíthet az elhunytak családtagjainak fájdalmán.

A sérült játékosoknak gyors felépülést, a csapat többi tagjának azt kívánják, hogy „Tapodi Péter és Fűzy Ákos szellemiségét követve küzdjenek a győri kosárlabdázás további sikereiért” – olvasható az Emmi közleményében.

A sportolókat szállító busz szombaton frontálisan ütközött egy a sávjába áttérő személyautóval Kapuvár és Vitnyéd között, majd az árokba borult.

A balesetnek – a halálos áldozatok mellett – 15 sérültje van. A két halálos áldozaton kívül a buszon utazó többi 14 ember mindegyike, valamint a személygépkocsi vezetője is megsérült. A sérülteket három kórházba, Győrbe, Sopronba és Szombathelyre szállították a mentősök.

A Soproni Erzsébet Oktató Kórházban három súlyos sérültet, a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban egy, a szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórházban két súlyos sérültet ápolnak.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Madár Gábor, a ZTE korábbi vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2 órája

Gyász: elhunyt a tornász, aki egy olimpián nyolc érmet nyert

Torna
Tegnap, 12:51

November 5-én vesznek végső búcsút Mezey Györgytől

Magyar válogatott
2025.10.13. 15:00

Gyász: elhunyt a román válogatott labdarúgó, aki Magyarországon is edzősködött

Minden más foci
2025.10.11. 16:14

Sándor György Mezey Györgyről: „Talpig úriember volt, ízig-vérig profi”

Magyar válogatott
2025.10.08. 20:35

Fehérváron gyertyagyújtással emlékeznek Mezey Györgyre

Labdarúgó NB II
2025.10.08. 15:25

Nem volt hagyományos edző – a hagyományokra esküdve sem

Magyar válogatott
2025.10.08. 12:00

Mezey György: Túl hamar jutottunk ki Mexikóba – az utolsó interjú

Magyar válogatott
2025.10.08. 11:43
Ezek is érdekelhetik