Sporttörténelmet írt a Sopron, története során először ott van a final fourban!

2009.02.20. 19:42
Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán 70–63-ra legyőzte a háromszoros győztes Bourges Basketet az Euroliga negyeddöntőjének második mérkőzésén, és fennállása során először bejutott a sorozat négyes döntőjébe, a final fourba.
A Sopron története során először került Európa négy legjobb csapata közé
Fotó: Meggyesi Bálint

STATISZTIKA

• Mezőnybeli dobószázalék: 26/56 : 26/58 (52% : 43%)
  • Büntetők dobószázaléka: 11/14 : 12/15 (79% : 80%)
  • Lepattanók: 31 : 20
  • Legtöbb lepattanó: Milovanovics 8, ill. Manic 5
  • Legtöbb gólpassz: Honti 4,ill. Melaim 5, Dumert 5
Sporttörténelmi siker kapujában állt az MKB-Euroleasing Sopron együttese pénteken este, hiszen a Bourges legyőzésével története során először juthatott volna be a női Euroliga négyes döntőjébe, a final fourba.

Sporttörténelmi siker kapujában állt a Sopron, és nagyon jól tudták ezt a szurkolók is, akik zsúfolásig megtöltötték a csarnokot, és fergeteges hangulatban biztatták a soproni lányokat. Sporttörténelmi siker kapujában állt a Sopron, a játékosok is pontosan érezték ezt, és ennek megfelelően kezdték a franciák elleni mérkőzést.

Honti Kata triplájával és Horti Dóra duplájával ötpontos hazai vezetéssel kezdődött a két csapat negyeddöntőjének második felvonása, a vendégek az első negyedben csak futottak az eredmény után: ennek megfelelően 13–10-es soproni vezetéssel ért véget az első tíz perc.

A második negyedben sem hagyott alább a soproni lendület, a háromszoros Euroliga-győztes Bourges nem tudott közelebb kerülni a hazaiakhoz, sőt, Honti kései hárompontosának köszönhetően 32–25-es előnnyel mehettek a félidőre a csapatok.

A harmadik játékrész úgy indult, ahogy a második véget ért: Honti-kosárral, a különbség annyi volt, hogy a soproni közönségkedvenc tripla helyett ezúttal egy duplát süllyesztett el a vendégek gyűrűjében. Ez megadta az alaphangot, a harmadik negyed során nagyon ellépett a Sopron a francia riválistól – fájdalom, hogy az utolsó percekben „sikerült” leadni az előny nagy részét, de Jelena Milovanovics szenzációs hármasának köszönhetően így is 57–47-el kezdődött a negyedik negyed.

Sőt, a szerb játékos a záró játékrészt is triplával nyitotta – valószínűleg ez volt az a lélektani pillanat, amikor eldőlt, hogy ezen az estén nem veszíthetnek a soproni lányok. A végeredmény végül fantasztikus hazai siker, így a Sopron a nyolcadik próbálkozásra (2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2006 és 2007 után) végre bejutott az Euroliga csúcseseményének számító final fourba!

Sporttörténelmi siker kapujában állt a Sopron a Bourges elleni meccs előtt. A 70–63-as sikerrel pedig belépett rajta.

ÓVTAK A FRANCIÁK

Egy vitatott bírói ítélet miatt a Bourges a lefújás után jelezte: megóvja az összecsapást. Török Zoltán, a soproniak ügyvezetője az MTI-nek elmondta: a franciák az Amber Holt ellen megítélt sportszerűtlen hiba után történtek miatt írták alá az óvást. Hozzátette: ez a Bourges vezetői részéről hiányos szabályismeretre utal, sportszerűtlen hiba után ugyanis normál esetben két büntető és labdabirtoklás jár a vétlen csapatnak.
"Itt azonban Holt szabálytalanságánál kosarat dobott a francia játékos, s ebben az esetben csak egy büntető és a labda birtoklása illeti meg a vétlen csapatot. Ahogy jelen esetben a Bourges-t is megillette" – magyarázta. Korábban, a lefújás után örömittasan azt mondta: "Sok szenvedésen és még több munkán át vezetett az út idáig. Megvizsgáljuk, hogy pályázunk-e a négyes döntő rendezésére." MTI

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA

NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
MKB-EUROLEASING SOPRON–Basket Bourges (francia) 70–63 (13–10, 19–15, 25–22, 13–16)
Sopron, 2000 néző. V: Zamojski (lengyel), Tatics (szerb), Poljansek (szlovén)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–2. 8. p.: 10–10. 16. p.: 24–16. 17. p.:
24–21. 18. p.: 29–21. 22. p.: 37–25. 28. p.: 50–33. 30. p.: 54–46. 33. p.: 62–51. 37. p.: 68–54
Kipontozódott: Manics (37.p.), Dumerc (40.p.)

• Továbjutott: a Sopron, 2–0-s össesítéssel

Székely Norbert: – Csodálatos mérkőzés, történelmi siker. Megtanultunk küzdeni, ezért minden dicséretet megérdemelnek a lányok. Igazi közösséggé fejlődött a csapat az elmúlt időszakban.
Pontosak és gyorsak voltunk és hittünk egymásban. Nem szeretnénk itt megállni, ami előttünk van, azokat az akadályokat szeretnénk sikerrel venni.
Pier Vincent: – Egyes időszakokban nem azt játszottuk, amit tudunk. Ez vonatkozik a védekező és támadójátékunkra is. Azt gondoltam, mivel a Sopron rutintalan és fiatal csapat, ezért sikerülhet őket legyőznünk. Tévedtem, kiváló együttessel álltunk szemben és most ők voltak a jobbak. Gratulálok nekik!