Kétnaponta játszanak majd a csapatok a hétfőn kezdődő fináléban

2009.04.20. 14:33
Hétfő este hat órakor megkezdődik a női kosárlabda NB I döntője – 1997 óta először a Pécs nélkül. A sorozat megszakítása a Szeged számlájára írható, amely hatalmas meglepetésre előbb otthon, majd idegenben is megverte a baranyaiakat, s ezzel története során először bekerült a bajnoki fináléba. Ott az idén az Euroliga négyes döntőjéig jutó Sopron lesz az ellenfele, amelyet az alapszakaszban hazai pályán már megvert.
Amber Holt (középen) megállítása kulcsfeladat lesz a szegediek számára
Fotó: Pluzsik Tamás
Az esélytelenek nyugalmával léptek pályára a szegediek a Pécs elleni harmadik mérkőzésen (legbelül persze bíztak a sikerben), és most is hasonló lesz a helyzet, hiszen a döntő esélyese egyértelműen a Sopron.

Erősebb keret, nagyobb tapasztalat, pályaelőny. Ezek mind Eördögh Editék mellett szólnak, azonban a „pécsi csoda” után már akkor sem lehet egy kézlegyintéssel elintézni a Tisza-parti csapatot, ha vendégként lép fel.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc adott esetben már április 24-én befejeződhet – ha valamelyik fél 3–0-ra nyer –, de ha a maximális számú, azaz öt mérkőzésre volna szükség, április 28-án éjjel akkor sem lenne már kérdés, hogy melyik városba kerülnek az aranyérmek.

Kétnaponta rendezik ugyanis a találkozókat, amire azért van szükség, hogy az Eb-re gyakorlónői válogatott május 4-én rajtoló felkészülése előtt az érintett játékosoknak legyen idejük egy kis pihenésre is.

A két fél csatáin az alapszakaszban mindkétszer a hazai pályán játszó együttes nyert, Sopronban 82–62, Szegeden pedig 58–52 lett a végeredmény.