Egy mérkőzésre a boldogságtól: vasárnap bajnok lehet a Sopron

2009.04.24. 19:44
A női kosárlabda döntő második mérkőzésén, szerdán Szegeden a Szeviép győzött és egyenlített a Sopron ellen, azaz 1–1-ről folytatódott az egyik fél harmadik győzelméig tartó finálé. A harmadik mérkőzés végeredményét tekintve az első sopronira hasonlított: az első két negyedben még szoros volt a küzdelem, a nagyszünet után viszont elhúzott a Sopron, és végül 20 pont különbséggel, 97–77-re nyert.
Honti Kata (labdával) csapata egyik legjobbja volt
Fotó: Unger Tamás

A hazaiak igazán jól kezdték a mérkőzést, hiszen miután az első néhány percben még tartotta magát a Szeged, a Sopron elsősorban Amber Holt büntetőivel és Kathleen Macleod tripláival két perc alatt egy 10–0-ás rohammal elhúzott 21–13-ra a hetedik percben.

Gyors szegedi időkérést követően a szerdai meccs legjobbja, a 25 pontig jutó Fürész Emőke pontjaival visszajött a meccsbe a vendégcsapat, 26–20 állt az eredményjelzőn az első negyed végén.

A második negyedet jóval nagyobb lendülettel kezdte a Szeged, sikerült két pontra felzárkóznia Donkó Orsolya csapatának, ám közelebb már nem. Kollégája Székely Norbert időkérése jót tett lányainak, akik összeszedték magukat, és ráléptek a gázra.

Szinte minden soproni játékos hozzájárult legalább egy kosárral a csapat teljesítményéhez, a nagy szünet előtti percekben viszont Horti és Holt vitték a prímet és növelték kilencre a hazai előnyt.

A nagyszünetben 53–42-t mutatott az eredményjelző, ami azt jelezte, még koránt sincs lefutva a találkozó. Ez a mondat aztán a játék újrakezdése után alig két perc alatt érvényét vesztette, mert a soproniak ennyi idő alatt gyakorlatilag állva hagyták a szegedieket.

Honti Kata és Horti Dóra pontjaival gyorsan 60–42-re módosult az állás. A vendégek ugyan visszakapaszkodtak, ám tíz pontnál közelebb nem sikerült zárkózniuk egyszer sem.

A hajrá – amely szerdán nagy izgalmakat hozott, így már viszonylagos csendben csordogált, a soproniak sikerét nem fenyegette veszély. A végén már csak az volt a kérdés, hogy sikerül-e vajion száz pont fölé kerülnie a hazaiaknak. Az álomhatárt végül nem sikerült átlépni, ám Székely Norbert csapata így is könnyedén nyert.

Az MKB tehát a 97–77-es sikerrel összesítésben 2–1-re vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó csatában. Folytatás vasárnap Szegeden, ahol, ha nyer a Sopron, bajnok lehet.

UNIQA NŐI KOSÁRLABDA NB I

DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
MKB EUROLEASING SOPRON–SZEVIÉP-SZEGED 97–77 (26–20, 27–22, 28–25, 16–10)
Sopron, 1100 néző. Vezette: Bodnár, Benczur, Tóth K.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–3. 5. p.: 7–9. 7. p.: 21–13. 11. p.: 29–20. 14. p.: 29–27. 17. p.: 42–33. 21. p.: 60–42. 24. p.: 62–52. 29. p.: 79–64. 33. p.: 81–70. 37. p.: 87–76. 39. p.: 95–76

SOPRON: MACLEOD 12/6, HONTI 13, HOLT 11, Milovanovics 8, HORTI 20. Csere: KRIVACSEVICS 16, Eördögh 5/3, HORVÁTH ZSU. 12/12, Hadarics, Semsei
SZEGED: Németh B. 8, FÜRÉSZ E. 17/6, Szakács, MASLOWSKI 20/3, ZSERZSERUNOVA 14. Csere: Laczi 9/6, Russai 2, Vincze 6, Pusztai 1
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Sopron javára