A hajrában nyerte meg a meccset az Olaj a MAFC otthonában

2008.01.14. 20:48
A MAFC otthonában nyert a Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata az UNIQA NB I 14. fordulójának hétfői mérkőzésén. A bajnoki címvédő a végjátékban jobban koncentrált - ennek köszönheti győzelmet. A hazaiak legjobbja, Edwin Draughan hiába dobott harminckét pontot, a fővárosiak így is kikaptak.
Hiába vezetett sokáig a MAFC, a hajrában mégis elvesztette a mérkőzést

Mintegy hatszázan látogattak ki a MAFC Szolnoki Olaj elleni összecsapására, és a szurkolók mindegy háromnegyede a vendégek táborához tartozott.

Alacsony színvonalú mérkőzésen az első negyed után hat ponttal vezettek a hazaiak, és mivel a második felvonás 14-14-es döntetlennel végződött, így a nagyszünetben is a fővárosi együttesnél volt az előny.

A harmadik játékrészben aztán összeszedte magát a bajnok: a huszonötödik percben át is vette a vezetést, ekkor 42-40-re vezetett az Olaj.

A folytatásban aztán újra visszavette az előnyt a hazai együttes elsősorban Edwin Draughannek köszönhetően, aki egymaga majdnem a felét dobta a MAFC pontjainak – az amerikai légiós harminckét ponttal zárta a találkozót.

A színvonalat továbbra sem lehetett dicsérni, azonban a végjáték izgalmasra sikeredett, hiszen a záró tíz perc előtt még Dinnyés Attila tanítványai vezettek, de a végjátékban Cziczás László a hárompontos vonalon kívülről, és ziccerből is eredményes volt, és ennek köszönhetően a vendégek megnyerték a meccset.

A MAFC így hazai pályán elszenvedte második vereségét, míg a szolnokiak idegenben harmadik meccsüket nyerték meg.

UNIQA FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

MAFC - SZOLNOKI OLAJ KK 67–69 (16–10, 14–14, 21–23, 16–22)
Gabányi-sportcsarnok, 600 nézo. V: Forrai, Ádám, Gyorffy
MAFC: Young 4, Wehner 8/6, DRAUGHAN 32/6, Vavra A. 7/6, KECSKÉS 12/3. Cs: Kolarics 2, Fülöp 2, Takács. Edző: Dinnyés Attila
SZOLNOK: KELLEY 20/3, Hollins 9/3, Molnár A. 6, Sabaliauskas 11/9, Góbi 8. Cs: CZICZÁS 10/3, Harazin 5. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–0. 9. p.: 16–6. 17. p.: 25–20. 23. p.: 34–31. 26. p.: 42–42. 29. p.: 47–42. 35. p.: 55–54. 39. p.: 62–63
Kipontozódott: Young (36. p.)