Egymás után negyedszer kapott ki a Cavaliers, ezúttal Clevelandben

2007.12.05. 09:12
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 35. játéknapján az előző sorozatban döntőt játszó Cavaliers hazai pályán, Clevelandben szenvedett 21 pontos vereséget a közel sem félelmetes New Jersey Nets csapatától. A játéknap általában a vendégcsapatok sikerét hozta, hiszen idegenben tudott győzni a Nets mellett további négy alakulat. A Detroit az Atlantát, a Phoenix az Indianát, az LA Lakers a Minnesotát, a Milwaukee pedig az LA Clipperst verte vendégként. A hazai csapatok becsületét a Sacramento mentette meg, amely tíz ponttal tudta legyőzni a Utah Jazz gárdáját.
Steve Nash (Phoenix, labdával) 17 gólpassza közül éppen az egyikhez készül Marquis Daniels (takarásban és Shawne Williams (jobbra, háttal, mindkettő Indiana) között
Reuters
Reuters

Kezdjük talán utóbbival, már csak azért is, hiszen a Jazz itt is igencsak kitett magáért, hiszen amelyik csapat vendégként 35 pontot dobva nyeri a nyitó negyedet és szinte végig vezetve zárásként is hozzátesz még 30-t, nem mellékesen ők adják a mérkőzés legjobbját - Deron Williams 30 ponttal zárt -, az megérdemelte volna, hogy ne kapjon ki.

A Jazz vereségének az oka gyenge negyedik negyedbeli védőjátékuk volt: akkor a Kings 43(!) pontot szerzett és remek hajrával megnyerte a találkozót. A mérkőzés vége előtt 2:50 perccel még csak egy pont (102-101) volt a hazaiak előnye, akik azonban a pontképtelen vendégekkel szemben 6-0-s szériával kezükbe vették sorsuk alakítását.

Hiába a vereség és a rossz széria, a Cleveland Cavaliers ujjsérüléssel bajlódó klasszisa, LeBron James (balra) jópofizik. A közönséget ezúttal Jason Kidd (New Jersey Nets, jobbra) alkotja
Reuters
Hiába nyerte meg a Hawks 15 ponttal az utolsó játékrészt, a Piston elleni találkozó addigra már régen eldőlt. Az első félidőben még tartotta magát az Atlanta, de a harmadik negyed betlije (13-30), azért még sokáig kísértheti őket. A Detroit szokás szerint csapatként működött tökéletesen, és hozták a szokott biztoskezű dobásaikat is: mezőnyből 51.9, büntetőből 94.1 százalékos hatékonysággal értékesítették lehetőségeiket. Megszakítás nélkül negyedszer nyert a Pistons.

Csak az első negyedet nyerte, azt is csupán három ponttal a Cavaliers a Nets ellen, ez még akkor is kevés a győzelemhez, a túloldalon nem egy világverő gárda pattogtat. A találkozót inkább a Cleveland veszítette el, mint sem a New Jersey nyerte meg: a házigazdák 81 mezőnykísérletéből mindössze 28(!) volt sikeres. A győztes csapatból Richard Jefferson 36 ponttal borzolta a hazaiak idegeit, akik kulcsemberük, LeBron James nélkül félkarú óriásnak sem tűntek. Nincsenek jó formában a Lovagok, akik gyors egymásutánban négyszer hagyták el vesztesen a parkettet.

Parádés első félidőt, 133 pontot, illetve ötpontos vendégelőnyt hozott a Pacers-Suns összecsapás. A folytatás valamivel kevesebb pontot hozott, izgalmat annál többet. Már-már az Indiana tűnt győztesnek, de a találkozó utolsó három percében mindössze egy darab két pontot érő kosárra voltak képesek - hat alkalommal hiába próbálkoztak -, így a Phoenix négypontos hátrányából négypontos előnyt kovácsolt a mérkőzés végére.

A Suns sikerébe még az is belefért, hogy ritka rosszul dobják a hárompontosokat (3/16), mert Amare Stoudamire fantasztikus napot fogott ki: 42 szerzett pontjával szinte egymaga verte a házigazdákat.

Kétség sem férhetett a Lakers idegenbeli győzelméhez, hiszen a házigazda Minnesota már a félidőben 16 pontos hátrányba került. Onnan aztán nem volt felállás, mert a vendégek nem vettek vissza a tempóból, a hazai oldalon pedig nem találták az ellenszert. A Lakers húzóembere, Kobe Bryant így megelégedhetett a tőle szokatlanul „kevés” húsz ponttal. Tegyük hozzá gyorsan: azzal is a mezőny legeredményesebbje tudott lenni. A Timberwolves 14. vereségét szenvedte el, legutóbbi tíz meccséből a kilencediket.

Nem, volt ilyen jó napja a másik Los Angeles-i egyletnek, a Clippersnek, amely hazai pályán fogadta a Milwaukee-t. A félidőig nem is volt semmi gond, 13 pontos előnyre tettek szert a házigazdák, akik ezt el is herdálták a harmadik negyedben. A lendületbe jött vendégeknek pedig nem elégedtek meg hátrányuk ledolgozásával, hanem megnyerték a találkozót a második félidőben önmagát messze alulmúló, két negyed alatt mindössze 29(!) pontot szerző Clippers ellen, amely hatodszor szenvedett vereséget egymás után.